Penguen

her hafta kaçırmadan aldığım 2 mizah dergisinden birisidir. diğeri de leman zaten.
Şimdiki hükümetin aksine varoldukları dönemden itibaren tüm hükümetlerin yanlış ve absürd uygulamalarına karşı çok hoş karikatürlerle karşılık vermeyi alışkanlık haline getirmiş, böyle penguen tadında uçsa uçamayan bir dergi :)

eh oradaki esprileri anlamak için bir miktar iq yetiyor :D

ilk çıktığı zamandan bu yana alıyorum,lombak ve kemiğe göre daha farklı ve içerik olarak daha güzel bence.
"anti-muhafazakar grubun kesimin tescilli dergisi oldu" denmiş,siz zaten danimarkadaki olaylardan sonra artık karikatürüstleri aforoz edersiniz.(o olayları savunmuyorum)

Emrah Ablak Köşesi

-Abi bi tane alabilir miyim? (Karikatür Karakteri)
Ve sigara paketini uzatan hödük karakter paket üzerinde "al g*tüne sok-

-son günlerin moda etiketi sağlığa zaralıdır, hamileler için tehlikelidir vs yazılarına yönelik son derece samimi cümle-... :D

arkadaşlar..

"tayyipler alemi" kapağı nedeniyle tayypin ülkenin en iyi,en saygın,en muhalif,en komik mizah dergisi olan PENGUEN'eaçmıs olduğu dava mahkeme tarafından reddedildi...

Yönetici Uyarısı: Mesajınız düzeltilmiştir. Üslubumuza dikkat edelim.

Yani böyle saçma sapana, gereksiz şeyler için dava açılırsa, sonucu da bu olur işte. Bir şey çıkmayacağı başından beri belliydi zaten. Gereksiz yere Türk yargısını oyalıyorlar...

Sevgiler...

Bi tane karikatür vardı yanılmıyorsam yine Penguende olay şöyle..

Tayyip : - Ben de onlara karşı savaş açıyorum.. onların karikatürlerini yapıp rezil etçem hepsini..
Gül: - Başbakanım siz karikatürden ne anlarsınız..
Tayyip: - ?

DipKöşeNot: Lan ne ya...Hz. pardon Sayın Başbakanımıza Saygılar..

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve/veya küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

turkegilmez demiş ki:
Ya zaten mizah böyle olmalı:) Birşeyler katabilmeli tapıyorum ben bu adamlara:) Penguen diyince bile bir gülümseme yaratıyor yüzümde:))
Sanırsam Adalet Ve Kalkınma Partisi penguen dergisi gibi insanlara hakaret eden insan hak ve özgürlükleri hemde türkiye gibi malesef istenilen standartta olmamasına rağmen istismar eden yazar-çizerlere bir kısıtlama getirecekti.Şu an son durumu bende merak ediyorum...

Karikatür e kısıtlama getirilemez basın özgürlüğü diye birşey var yıllardır süleyman demirel i mesut yılmazı hayvan tasvirlerinde çizdiler karikatüristler hiçbiri tıkını çıkarmadı

SANAL_FIRLAMA demiş ki:
turkegilmez demiş ki:
Ya zaten mizah böyle olmalı:) Birşeyler katabilmeli tapıyorum ben bu adamlara:) Penguen diyince bile bir gülümseme yaratıyor yüzümde:))
Sanırsam Adalet Ve Kalkınma Partisi penguen dergisi gibi insanlara hakaret eden insan hak ve özgürlükleri hemde türkiye gibi malesef istenilen standartta olmamasına rağmen istismar eden yazar-çizerlere bir kısıtlama getirecekti.Şu an son durumu bende merak ediyorum...

Talep edilen 40.000 YTL Tayyeap tarafından alınamamıştır... Yani yargıya daha müdahale edemiyorsunuz ama çalışın o da olucak...!!!

"Tayyipler Alemi" kapağı sebebiyle Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkenin en iyi ve en saygın mizah dergisi Penguen'e açtığı dava mahkeme tarafından reddedildi.
Ehh, Penguen de bu duruma çok güzel bir şekilde yanıt verdi tabi:

kapak178.jpg

Evet o haftaki papa'lı kapak güzeldi cidden
Bu hafta sigara paketi üzeri için (!!) çıkartma veriyolar.
Sigara içmek öldürür otlakçılık süründürür
Annene babana söylmezsek an adi Tekel'iz biz
Bak alkole birşey demiyorum
Bri dumanı içine çekme
gibi..

tayyip in penguene actıgı ve mahkememnın reddettıgı davanın gerekçeli kararı yayımlandı..

:arrow: tazminat,hakkın korunmasında kullanılan bır yoldur,ancak bunu fikirlerin serbestce ifade edilmesinin karşılıgında bir silah durumuna getirmemek gerekir..

:arrow: fikir öyle bir şeydir ki,kimine göredoğru olan öbürünün dogrusu olmamaktadır.hatta bu dogrular zamana göre kişinin kendisinde bile değişebilmektedir..

:arrow: düşünce ve fikirler olumlu değil olumsuzuda içerebilir.incitici,aykırı ve endişe yaratıcıda olabılır.önemli olan değer yargılarına ilişkin düşünce ve fikirlerin serbestçe ifade edilebilmesidir..

:arrow: çogulculuğun,hoşgörünün ve acık fikirliliğin bir geregi olduğu için demokratik toplumun temel taşlarından biri,hatta en önemlisidüşünceyi açıklama ve yayma özgürlüğüdür..

:arrow: sanatçıların fikir ve düşünceleriniserbestçe açıklayabılmesi ile toplumun demokratikleşme katkısı göz ardı edılemez..

:arrow: toplumu etkileme ve ileriye götürme gücüne sahip olan davacının(bu tayyip oluyo :) ),sahip oldukları güç nispetindeeleştiriye açık olması ve katlanması gerekir..

benim ılk ve son maddeler cko hosuma gıttı..

deerrudolf demiş ki:
"Tayyipler Alemi" kapağı sebebiyle Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkenin en iyi ve en saygın mizah dergisi Penguen'e açtığı dava mahkeme tarafından reddedildi.
Ehh, Penguen de bu duruma çok güzel bir şekilde yanıt verdi tabi:

kapak178.jpg

iste bu kapak belkide gelmiş gecmis en iyi penguen kapağıdır... :LOL:

türkiye'deki en iyi mizah dergilerinden birisi..

Geri