Kayseri/Ankara Potans Nerden Alınır ?

N

nati0nalist

Merhaba Arkadaşlar Gitarımın Volume Potansında bir sorun var kayserideyim kayseride bulamadım potansı Ankarada satılan yer varmıdır acaba?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Veya elinde işe yaramayan volume potansı bulunan arkadaslar varsa yardımcı olabilirlermi?

Bi ara bende aramıstım volume potanslarıdan su ibanez rg serisinde olanlardan bulamamıstım eğer strat tarzı bi potans arayısındaysan mydukkandan temin edebilirsin :)

herhangi bi elektronikçiden potans bulabilirisn gidip 250k potans isticeksin onlarda sana vericekler.potans başınınıda gitarcılardan veya forumdan temin edebilirisn.

anladığım kadarıyla potans la potans başını aynı halt sanan arkadaşalr var :)

Özür dilerim potansın potans düğmesi olmadığını biliyorum ancak kendi yazdığıma göre konusursam benim aradığım düğmesiydi arkadasıda yanıltmak istemem dikkatsizliğime gelmiş volume deyince düğme sandım sanırım volume tone diye ayrılmıyor potanslar ?

batuhankr demiş ki:
Özür dilerim potansın potans düğmesi olmadığını biliyorum ancak kendi yazdığıma göre konusursam benim aradığım düğmesiydi arkadasıda yanıltmak istemem dikkatsizliğime gelmiş volume deyince düğme sandım sanırım volume tone diye ayrılmıyor potanslar ?

ama kullanacağın yere göre "bazen" kullanacaın potans (potansiyometre) ın sığası değişebilir.yani volume için yada tone için olmasıda öenemi bi detay.neyse potans arayan arkadaşta bi elektronik devre elemanı satan dükkana gidip 250 K potansiyometre isteyecek.

eğer pickguardsız bir gitara alacaksan elektronikçilerden alacağın potansın shaft(uzunluk) ı kısa gelebilir ki bu hiç işine yaramaz.Ama yinede gidip sor uzun shaftlı potansları olma ihtimali var.Birde volume ton diye ayrı satılmaz potanslar direncine göre satılırlar.Eğer tonda kullanacaksan bir kondansatör eklemen gerekecek potansa.Bu dediklerimi yapamayacağını düşünüyorsan en temizi ankarada kenan ustayı bulmak :)

ankara da evrensel müzik
ve kıvılcım müzikte bulabilirsin

gitarın single manyetik ise genelde volume 250B
tone için 250A

kullanılır
humbucker ise
500B volume
500A tone
alacaksın

mfikret demiş ki:
eğer pickguardsız bir gitara alacaksan elektronikçilerden alacağın potansın shaft(uzunluk) ı kısa gelebilir ki bu hiç işine yaramaz.Ama yinede gidip sor uzun shaftlı potansları olma ihtimali var.Birde volume ton diye ayrı satılmaz potanslar direncine göre satılırlar.Eğer tonda kullanacaksan bir kondansatör eklemen gerekecek potansa.Bu dediklerimi yapamayacağını düşünüyorsan en temizi ankarada kenan ustayı bulmak :)

gitarının potlarının arkasına bakarsan değerleri aynı olsa bile lineer ve logaritmik olarak 2 tip pot olduğunu göreceksin.

aynı tip pot çok zorunda kalmadıkça kullanılmazlar

Geri