Digitech Rp350 Sorunu.

C

cagatay90y

Arkadaşlar Amerikadan abimin hediye getirdiği rp350 prosesörümü bir türlü kullanmadım. İlk defa kullandığım için sizden yardım almak istedim. İnput yazan yere gitarımı, output(mono) yazan yere amfimi bağlıyorum. Prosesörü açtığımda efektleri kullanamıyorum bir tek drums'a bastığımda kısık seste davul sesi geliyor ve ritimleri değiştirebiliyorum. Amp gain, amp level, master level ayarlarında baktım değiştirdim ama hala ses alamıyorum. Kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin..

Not: Usa'den gelen adaptörü (120w 9v 1300mah) prize uyarlayıcı ile saf saf çalıştırmayı denedim çalışmadı. Adaptörden süpheleniyorum (Sizce prosesörüme zarar vermiş olabilir mi?). Onun yerine 230w 9v 1200mah adaptör aldım onu kullanıyorum. Sorun mah farkından da kaynaklanıyor olabilir mi?

cagatay90y demiş ki:
Arkadaşlar Amerikadan abimin hediye getirdiği rp350 prosesörümü bir türlü kullanmadım. İlk defa kullandığım için sizden yardım almak istedim. İnput yazan yere gitarımı, output(mono) yazan yere amfimi bağlıyorum. Prosesörü açtığımda efektleri kullanamıyorum bir tek drums'a bastığımda kısık seste davul sesi geliyor ve ritimleri değiştirebiliyorum. Amp gain, amp level, master level ayarlarında baktım değiştirdim ama hala ses alamıyorum. Kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin..

Not: Usa'den gelen adaptörü (120w 9v 1300mah) prize uyarlayıcı ile saf saf çalıştırmayı denedim çalışmadı. Adaptörden süpheleniyorum (Sizce prosesörüme zarar vermiş olabilir mi?). Onun yerine 230w 9v 1200mah adaptör aldım onu kullanıyorum. Sorun mah farkından da kaynaklanıyor olabilir mi?

Sorunu tam olarak anlamadim ama sunlari soyliyeyim:

1 - Adaptor'u sadece bir uyarlayici ile kullandiysan adaptoru yakmis olabilirsin. Ama rp350 calistigina gore ona birsey olmamis.

2 - rp350'nin uzerinde de 1.3mA yaziyor ama buyuk ihtimalle 1.2 mA yeterlidir o alet icin. sorunun ondan oldugunu da sanmiyorum ama belli de olmaz. eger diger seyler calismazsa 1.3'luk bir adaptor bulmayi deneyebilirsin.

3 - firmware update yaptin mi? simdiki versiyon ne?

4 - rp350'den sesi ayarladim diyorsun, amfiden de sesi ayarladin mi, belki o kisiktir?

5 - kulaklik girisini kullanarak bir dene, factory preset'leri dene ozellikle. kulaklikla ses alabiliyor musun?

6 - USB baglantisini denedin mi? PC speaker'larindan ses geliyor mu?

aklima baska birsey gelmiyor, sen denediklerini buraya yazarsan belki daha fazla yardimim olur.

cagatay90y demiş ki:

Amerika'da 110 Volt kullanılır. Türkiye'ye uygun olanı 220 Volt tur. Bunlar dışında çıkışın Ac yada Dc olmasıda önemlidir. Orjinal adaptörü alacağın yere gösterirsen sana uygun olanı vereceklerdir.

İnşallah cihaza bir zarar vermemişsindir. Çünkü 110 V. alete 220 V. verdiğin zaman otomatikman çıkışta kendini 18 V. a zorlayacaktır. Çıkışta Ac ise fazla filitre edilmeden 18 V. verir.

1200 mah yada 1300 mah çok önemli değil.

Geri