Degika

abi tebrikler gerçekten iyisiniz ama şanssızlık konusunda bizi geçebilen tek grupsunuz :D merak etmeyin bu böyle gitmez bigün mutlaka hakettiğiniz yere gelirsiniz..

bestelerinizin iyi olduğunu söylemiş miydim bu arada?

Herkese selamlar…

Uzun süredir başımın ağrısı beni öldürecek kadar çoktu of bitmez tükenmez…SONunda bu ağrının yerini acı almaya başladı ve bu acı inanın beni öldürebilir… :!:
Başlangıcında büyük umutlar sevgi dostluk her şeyin barındığı bi DERİNlikten geldim…zaman her şeyi olduğu gibi bunlarıda silip süpürdü.rüzgar gerçekten çok şiddetliydi…
RÜYAda gibi olduğum dönemleri hatırlıyorumda….
Ta ki her şey aslında bize güzel görünüyomuş aslında bi hiç yapmışız bu neki muhabbetlerinin döndüğü döneme kadar. :icelim
Bu bir uyanışmıydı yoksa serbest dalışmıydı?
Fazla yazıp kimseyi sıkmak istemiyorum…
Sadete gelip BU GÜNDEN İTİBAREN GRUPTAN AYRILDIÐIMI herkese bildirmek istedim..
Gerçi şimdi içimdende kim takıcak lan demeden geçemiyorum hakkaten :) bu gruba verdiğim zararlardan bahseden insanların artık Degika nın önünde bi engel kalmadığını bildiren iyi bi haber olur en azından :?
İşte budur! duygusal bağımın olduğu bu gruptaki:
Çağatay şen’e(evet çok kavga ettik ama seni sevdiğimi sen zaten bilirsin inş bi gün yine…)

Can güler’e (herkes bilir o benim çocukluktan beri en iyi dostum ,bıradırım.herşeyi paylaştık
grubuda ama artık BIRAK BENİ(bunuda nereye sıkıştırcam diye düşünüyodum geyik oldu yalnış anlama)) :LOL:

Gürhan eren’e:zaten beraberiz dedin giderken aynı evi paylaşıyoruz tersi imkansız olurdu :LOL: eski günler deriz biz senle bilirsin…

Hepinizi çok seviyorum unutmayın geriye dönüp biraz bakın birlikteliğimizi hatırlayıp 1 tekilada benden atın. :beer

olm ne garip adamlarsınız her şey gayet ii giderken grubu mikiosunuz
selo ya da bulaşmayın döwerim wallah
allahın delisi o, bırakın kendi halinde takılsın hor görmein sıkmayın canını çocuun
nie sorun yaratıonuz bre zırtapozlar ayıp ayıp millet grup kurmaya çalışır siz olanı harcıosunuz allah akıl fikir wersin

chinomoreno demiş ki:
olm ne garip adamlarsınız her şey gayet ii giderken grubu mikiosunuz
selo ya da bulaşmayın döwerim wallah
allahın delisi o, bırakın kendi halinde takılsın hor görmein sıkmayın canını çocuun
nie sorun yaratıonuz bre zırtapozlar ayıp ayıp millet grup kurmaya çalışır siz olanı harcıosunuz allah akıl fikir wersin

Anlamsız +1

Arkadaşlar o kadar zor bir karar verdik ki ne yazacağım diye düşünüyorum uyku tutmayan gecem ve gözümü açamadığım gündüzüm boyunca... Zırvalık olacaksa bile sonunda monitörü karşıma almaya karar verdim, bakalım neler çıkacak...

Basistimiz, "Sevgili Dostum, Adamım" bas gitaristimiz Gürhan Eren'in geçireceği zorlu senesi göz önünde bulundurularak vermiş olduğu Degika'dan ayrılma kararının ardından, (adını yaprak dökümü koymak istemiyorum, ama...) aynen can yoldaşım gitaristimiz Selo Bolat ile de yollarımız ayrılmıştır. O kadar üzgünüm ki gerçekten ne yazsam zırvalıktan öte bir şey olmayacak berabercene yaşadığımız, paylaştığımız onca anıdan sonra... O yüzden kısa kesmek gerekirse, Degika'nın basçı ve gitaristinin aktif görevi ~ belirli bir zaman aralığı verilmeksizin ~ askıya alınmıştır. Anlayışlarından, karşılığı hiç bir türlü ödenemeyecek yücelikte olan emeklerine, asla esirgemedikleri inanç, destek ve istekten, zor zamanda yaslanılacak bir dost olmalarına... kısaca sayfalara sığdıramayacağım her şeye, en yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Her şeyin bir gün yeniden aynı yola girmesi ve daima mutlu olmamız dileğiyle, verdiğimiz bu karara saygılı kalmamızı umuyorum. Görüşeceğiz... Az Sonra...

Peki bu grubun akıbeti hakkında söylenecek bir kaç şeyimiz var mı? Kesin olarak olmasada doldurulması gereken 2 boşluktan başka açık bir şey söyleyemiyorum... Belki bu kararı yeteri kadar güçlü aynı zamanda (Çağatay katılmasada) iyi olamadığımız için verdiğimizi düşünüyorum ancak sonucuna katlanacak olan kişiler yine biz'leriz... Keşke her şeyin üstesinden rahatça gelebilecek kadar yeterli olabilseydik ama olmadı, Olmadı... Artık başımızın ağrısının azalmasını beklerken, yerine verdiği geçici ama büyük acıyla başetmeyi göze aldık. Umutlarım belki de böyle olmasını engelleyecek kadar büyüktü, ancak belki de üstesinden gelemeyen Çağatay ve ben olduk... Artık bir an önce her şeyin yoluna girmesini, grubun bir an önce toparlanmasını ve ilerleyişin eskisinden çok daha hızlı olmasını ummaktan başka bir şey kalmadı elimizde...

Yüreklerinize sağlık beyler, her şey yine de hatırlanacak kadar güzel, anılacak kadar heyecanlıydı. Çok teşekkürler...

Bu mesajı unutmayın... :cry:

Gelen "anlamsız" mesajlarının yerine, dışarıdan olayın gidişatına bakan bir gözün yorumuna göre cevaplar yazılmasını umardım. Kırgınlık olmaması için söylüyorum, aman yanlış anlaşılmasın... Sonucunda Çok zor bir dönem bekliyor bu grubu; Ama korkmuyorum... :deli

Beyler şunu bilin ki bu işe en çok üzülenlerden biriyim tüm DEGİKA elemanlarını teker teker çok seviyorum...olması gereken bu muydu yoksa değil miydi gerçekten uzun uzun bu konuyu tartışmak gerekir...Ama şunu bilinki umutsuz ve hedefsiz insanlar sürünmeye mahkumdur...

_DPRM_ demiş ki:

uzun zamandır tanıdım bi kaç insanın bazı hareketlerini yorumladım, bunun yanında mesajın içerii we dilinin yazılan insanları baalaması gerektiini düşünüorm. herhangi bi problem olursada bana bunu söliiip kendilerine ait bi cwp werebilicek yeterlilikte olduklarına göre beni tanımayan benim hiiiiç tanımadıım bi başkasının herhangi bi şekilde beni eleştirmesi bana bi kaç misli ANLAMSIZ gelio!!
umarım kırıcı olmamışımdır..

Elbete hiçbiriniz için kolay değildir herhalde ama belki herşey daha güzel olacak?
Başarının gelmesi için çalışıyorsunuz ve başarı sizi buluyor. En güzeli de bu değil midir?
Selonun gitmesine üzüldüm ama herkes için en iyisi bu demekki...

Başarılar beyler, sakın bırakmayın....

( Tüm Lepistes adına )

Degika hızlı yol aldı sanırım ben buna bağlıyorum!!!... Ben, sizin işinize şimdi burnumu sokmuş olcam belki ama sorun teknik bir yetersizlikse ancak karar gereksiz kalmış olacak fakat kişisel problemler bu ayrılmanın mantıklı sebebi olabilir... 2. olasılık değil cevap biliyorum... Objektif bir bakış adına soylüyorum bence kararı kolay verdiyseniz yolunuz açık olsun... ama işin içine grubun ve sizin kişisel konumlarınızı katıp daha ayrıntılı düşünerek boyle bir karar verdiyseniz, keşke bu işin içinden hiç çıkamasaydınız...

Başarılar...

"İyi b*k yediniz"in kibarcası bu olsa gerek :) Şaka bir yana, Degika'yı bunca zaman desteklediği, dostumuz olduğu için TNK'ye; özellikle de açık yorumları için Caner'e teşekkür ediyorum. Bu seferkini daha çok eleştiri "mayet"inde (evet bu ilk oldu gerçekten, bu kelimeyi hayatımda ilk defa yazıyorum) alıyorum. Ve adını "burun sokmak" koyduğu olayın gayet yardımcı bir nitelik taşıdığını görüyorsunuzdur herhalde. Caner'in bu tecrübeyi bilhassa sıcağı sıcağına yaşamış biri olarak, düşüncelerini Degika ile paylaşması gerçekten sevindirici...

Benim gerçekten kısa bulduğum bir zaman diliminde.. Degika evet, tahmin etmediğimiz bir şekilde hızlı ilerledi. Ama işleyiş biçiminin böyle olacağını başlangıcından beri fark etmiştik. İlk firemizi vokalistimiz ile verdik. Sonrasında basçımızın kendi isteğiyle gruptan ayrılması bizi bu sonuca doğru sürüklemişti bile... Ancak ne olursa olsun bu karar hiç de kolay verilmedi.

"Grup kurmak kolay, ancak grup olmak zor". Necdet Şahin... Demişti arkadaşım bana. ( Sarhoştu gerçi, belki hatırlamaz kendileri :) ) Nasıl etkilendiğimi tahmin bile edemezsiniz. Belki de biz grup olamadık diyordum kendi kendime.. Hatta Grubun konumu göz önünde bulundurularak dağılalım dedim, kişisel konumuma bakarak da neden bu karara sürüklenmeyecek kadar iyi olamadım dedim. Ancak Çağatay'dan aldığım güven dolu bir söz ile ateşle oynamanın zararlı olmayacağını görmüştüm bile... Ama zaten şair demiş bir kere "Bazı şeyler için iyi olmak yetmiyormuş" diye :!:

Ayrıntının ötesi düşünülerek ve grubun akıbeti göz önünde bulundurularak batmakta olan geminin dümeninde bulunmanın yersiz olduğunu gördük. Özetle bu zor karar elbette kolay verilmedi ama sonucu hayırlı ve yolu açık olacaktır. İnanıyorum, bir gün...

Geri