Dean Dimebag Darrell Tribute Ml ALMAYİ DÜSÜNÜYORUM

Ya arkadaslar neticeye bakin dean from hell en yakin tonu verecektir kimin agzindan ciktigini dogrulugunu yanlisligini bilmedigimiz hikayelerle ugrasmayalim simdi.Canli canli gordugum dinledigim bir gitar gozumemi inanayim insanlarin anlattigi hikayelere mi?Sizce Musicians friend de dimebagin kullandigi gitarin aynisini 700 dolara satarlarmi akil aliyormu bunu?Hepsi modlaniyor custom dizayn yapiliyor sizin benim aldigimiz gitarlarin onlarin yaninda cok farkli kalacagini size temin ederim.Bu yuzden cakmasiymis orjinaliymis bu gibi teraneler her turlu onceki cumlemle curutuluyor...

Sagan hocam Q flame alirsan neden pisman olasin ki.Sadece ben dean from hell i tavsiye ederim dedim.Seymour duncan kotu manyetik yaparmi yaparsa bukadar yaygin pazarlar mi?Bir manyetik icin gitari kotulemek sacmalik olur.Ama dean from hell i alma imkaniniz varsa tercih edin derim...

hocam 2 el q flame buldum fıyati bana göre uygun ama diyeri baktım pahali geldi 0ri simdlik bunu alip ilerde belkim düsünürüm from helli de

Pisman olmazsin hocam ama cok sert sharp tonlu bir gitar.Ben sahsen elimde 2. bir gitar olmadan tercih etmem.Ama sadece sert ton ariyorum diyorsan da senle gittigin yere kadar gelecek bir alet.Fiyati da ucuz degil o yuzden karar vermeden iyi dusunup tasinin derim.Benim de alisveris listemde var dean from hell ama 3. gitarim olacak yani almama daha cok var...

AtAvratStrat demiş ki:
Ya arkadaslar neticeye bakin dean from hell en yakin tonu verecektir kimin agzindan ciktigini dogrulugunu yanlisligini bilmedigimiz hikayelerle ugrasmayalim simdi.Canli canli gordugum dinledigim bir gitar gozumemi inanayim insanlarin anlattigi hikayelere mi?Sizce Musicians friend de dimebagin kullandigi gitarin aynisini 700 dolara satarlarmi akil aliyormu bunu?Hepsi modlaniyor custom dizayn yapiliyor sizin benim aldigimiz gitarlarin onlarin yaninda cok farkli kalacagini size temin ederim.Bu yuzden cakmasiymis orjinaliymis bu gibi teraneler her turlu onceki cumlemle curutuluyor...

Ben mesajimda ne "su manyetik iyidir/kotudur" dedim, ne de herhangi bir gitar icin bir sey soyledim. O yazdiginin Dimebag'in manyetiklerini saran adam olan "kisi BL" olmadigini belirttim efendice. Sen "bak bir sey daha ogrendim, tesekkur ederim" diyecegin yerde, tutmus horoz gibi kabariyorsun. Herkes bilir unlu gitaristlerin gitarinin custom oldugunu (Schecter sig'ler haric), ki o konuda birsey soylemedim.

Obican'nin 1024, GhostKnight'in 376, benim 205 mesajimiz var forumda su anda, ucumuz de 2007'den beri uyeyiz. Belki de bir iki sey biliyoruzdur gitarlar manyetikler vs hakkinda, ne dersin? ;)

obican'in Bill Lawrance'in kendisiyle ve esiyle muhabbeti var. Buraya bakarsa anlatir hikayeyi. Ama baska yerlerde de anlatmisti. Googledan aratip bulabilirsin. Oyle pazarlama hilelerine kanmamak lazim. Bill Lawrance USA yurtdisinda da pek iyi itibari olan bir marka degildir.

AtAvratStrat demiş ki:
Muamele gordugum uslubun disinda birsey kullanmadim.Bu saatten sonra da kimseden birsey ogrenecek degilim.Ayrica ben de ne gitara ne manyetige ne daha iyidir ne daha kotudur dedim.Terchimi ortaya koydum ki kulagimla duyup elimle denedigim gitarla aldigim tonu soyledim ki kimsenin lafina da tamah etmemem dogal boyle bir durumda.Ayriyeten kimseyle birsey yaristirmiyorum tartisma cikaran ben degilim ki tartismayi cikaran olarak farkindasiniz bence ne dersin ;)

comprehension demiş ki:
bir gitardan alınan tonun %70 i amfiden gelir bunuda unutma yani bide Randall alman şart.. ayrıca bu tribute mlnin falan dime'la alakası yokki :D

Bu da guzel bir kriter.Dime transistorden yillarca sasmamistir.Ama randall warhead gibi bir amfiyi bulmakda evde calmak da zordur diyorum.Krank in lambali modeli vardi ama ne kadar kullandi dime bilmiyorum ama illaki iyidir...

ghostknight demiş ki:
obican'in Bill Lawrance'in kendisiyle ve esiyle muhabbeti var. Buraya bakarsa anlatir hikayeyi. Ama baska yerlerde de anlatmisti. Googledan aratip bulabilirsin. Oyle pazarlama hilelerine kanmamak lazim. Bill Lawrance USA yurtdisinda da pek iyi itibari olan bir marka degildir.

Bırak ya iki kere anlatmaya çalıştık lafı, üçüncüye anlatmaya gerek yok. Haklısın hee diyelim geçelim.

obican demiş ki:
ghostknight demiş ki:

Bırak ya iki kere anlatmaya çalıştık lafı, üçüncüye anlatmaya gerek yok. Haklısın hee diyelim geçelim.

Allah'ın hakkı 3'tür Obi. ;)
Hadi abi anlat bir daha hadi bir daha. :LOL:

AtAvratStrat demiş ki:
comprehension demiş ki:
bir gitardan alınan tonun %70 i amfiden gelir bunuda unutma yani bide Randall alman şart.. ayrıca bu tribute mlnin falan dime'la alakası yokki :D

Bu da guzel bir kriter.Dime transistorden yillarca sasmamistir.Ama randall warhead gibi bir amfiyi bulmakda evde calmak da zordur diyorum.Krank in lambali modeli vardi ama ne kadar kullandi dime bilmiyorum ama illaki iyidir...

bende randall g2 series rg75 combo camo var evde çalıyorum... gitarda jackson dk2 skulls .. dean ml ile son derece alakasız bi gitar.. gayetde dime tonu alabiliyorum... ton olayında amfi herzaman daha büyük rol oynar.

comprehension demiş ki:
AtAvratStrat demiş ki:
comprehension demiş ki:

bende randall g2 series rg75 combo camo var evde çalıyorum... gitarda jackson dk2 skulls .. dean ml ile son derece alakasız bi gitar.. gayetde dime tonu alabiliyorum... ton olayında amfi herzaman daha büyük rol oynar.
Guzel hemfikiriz iste :)

from hell 2 el aradim bulamadimm
q flame arastirdim kötü diyen az kisi cikti onlarda kullanmadan konusiyorlar black tooth gitaristiyle bile konustum q flame hakkinda grup hepsi dean marka kullaniyor

ya bırak dean'ı .. dime için dean alınmaz ..zaten dean aldığın an dime olcağını sanıyorsan baya bi yanılıyorsun demektir... dean alınca de ton olarak nede stil olarak ona yaklaşamayacaksın..sadece görüntü olacak...hem alınca kazma gibi kalır elinde... deana vereceğin parayla ne gitarlar alırsın... Bütceni yaz uygun gitar söyleyelim ..

comprehension demiş ki:
ya bırak dean'ı .. dime için dean alınmaz ..zaten dean aldığın an dime olcağını sanıyorsan baya bi yanılıyorsun demektir... dean alınca de ton olarak nede stil olarak ona yaklaşamayacaksın..sadece görüntü olacak...hem alınca kazma gibi kalır elinde... deana vereceğin parayla ne gitarlar alırsın... Bütceni yaz uygun gitar söyleyelim ..

Hocam hakikaten butceyi soyleseniz daha uygun gitarlar onerilebilir.Zaten Turkiye de dean disturbutoru yok bildigim kadariyla.Haliyle ikinci el piyasasi da yukselir boyle bir durumda.Ki qflame dusundugunuze gore yeterli bir paraniz var.Butce yazarsaniz herkes denedigi gitarlara yonlendirir anlatir daha guzel sonuc alirsiniz...

Geri