2 amfi arasında kaldım yardım :)

morethanthis demiş ki:
Vox AD30VT XL
Line 6 Spider III 30

Sizce hangisini almalıyım ?

Vox! ;)

Vox hibrid amfi, guzelligi de orada, icinde poweramp kisminda bir 12AX7 var, boylece preamp'ta uretilen ses lambadan gecerek daha gercekci bir hal aliyor. Arkasinda da attenuator benzeri bir ayar var, arkadan speaker'a giden gucu azaltip (output watt'i azaltip) onden de master volume'u acarsan lambayi daha da cok surer ve gercek tup drive'i alabilirsin :)

Eger bulabilirsen VT30 da deneyebilirsin. Yeni valvetronix serisi VT ile basliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
DaRtH_ErLiK demiş ki:
morethanthis demiş ki:
Vox AD30VT XL
Line 6 Spider III 30

Sizce hangisini almalıyım ?

Vox! ;)

Vox hibrid amfi, guzelligi de orada, icinde poweramp kisminda bir 12AX7 var, boylece preamp'ta uretilen ses lambadan gecerek daha gercekci bir hal aliyor. Arkasinda da attenuator benzeri bir ayar var, arkadan speaker'a giden gucu azaltip (output watt'i azaltip) onden de master volume'u acarsan lambayi daha da cok surer ve gercek tup drive'i alabilirsin :)

Eger bulabilirsen VT30 da deneyebilirsin. Yeni valvetronix serisi VT ile basliyor.

vox 2. el yanlız lambasını değiştirmek gereklimidir sizce ? kac saatlik kullanım ömürü oluyor lambaların ?

morethanthis demiş ki:
vox 2. el yanlız lambasını değiştirmek gereklimidir sizce ? kac saatlik kullanım ömürü oluyor lambaların ?

O amfiler 2007 ve 2008 uretimi sanirim. 1-2 senede lambanin eskiyecegini sanmam (kullanima bagli yine de). 5-6 yil ayni lambalari kullananlar gordum. Eger icindeki lambanin kaliteli olmadigini dusunuyorsan degistir. Cok da pahali degiller, 12AX7'ler net'de 15$ civarinda.

Geri