Analog pedallarımı nasıl dizmeliyim?

öncelikle herkese selamlar...forumdan aldığım analog pedalları hangi sıra ile dizmeliyim?beceremedim.yardımcı olursanız sevinirim.pedallarım şunlar..

marshall jh-1 overdrive
mxr 6 band EQ
boss dd-3
boss ns-2
boss fbm-1
digitech rp-80 ( efektlerini kullanmak için almıştm.flanger chorus gibi.bi anlık heves işte)
wah.

sana kalmış bir şey o arkadaşım.Nasıl rahat ediyorsan o şekilde dizmelisin.Kullanım sıklığına göre de ayarlayabilirsin.Kolay gelsin...

Fader demiş ki:
sana kalmış bir şey o arkadaşım.Nasıl rahat ediyorsan o şekilde dizmelisin.Kullanım sıklığına göre de ayarlayabilirsin.Kolay gelsin...

Yahu fader, susayım dedim bugüne kadar ama, hakketten adamı çıldırtıyorsun.yazdıklarından, bir dirhem bilgiye sahip olmadığın belli.sus bare öğrenmek isteyenlere engel olma..

http://www.turkrock.com/gate.html?name=Forums&file=posting&mode=quote&p=1634473 başlıkta şunları demiş.

Fader demiş ki:
Elektroda ton işi amfi ve prosesörle ilgilidir tabi ki fakat elektro gitarın amfi ve prosesörden bağımsız kendine has tonları vardır.Prosesör dediğimiz alet zaten efekt verir.Gitarın manyetikleri ne kadar güzel ve ağacı ne kadar kaliteliyse amfiye ve prosesöre o kadar uyum sağlar.Washburnlere bakmışsın.Tonları sana çok iyi gelmiş.Washburn deneme şansın varsa git dene eline rahat gelirse al derim.Bakarsın o washburn bi gibsondan daha rahat gelir sana.Bu işler hiç belli olmuyor.Bu arada ben profesyonel olarak uğraşıyorum.Bence hevesliysen devamı gelir zaten.Şimdilik hafife alıyorsun gibi gelebilir sana ama bi sar bak nasıl götürüyo :) Dediğim gibi deneme şansın varsa deneyebildiğin kadar fazla gitar dene bakarsın en çok beğendiğin 100 lira çıkıverir :)

http://www.turkrock.com/post1631806.html#1631806 profesyonel adamın yaptığına bak :)

Fader demiş ki:
Arkadaşlar yaklaşık bi yarım saat önce gitarımı yere düşürdüm.Tellerinin saptan uzaklaştığını gördüm.Köprüye baktım vidaları gevşemiş.Daha sonra köprünün vidalarını sıktım teller az bişey yaklaştı fakat gitarın eski hali gibi değil.Napmam gerekiyor ciddi bir sorunmudur :(

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Fader demiş ki:
valla cevapları beklemeden yaptım bişeyler.Bolt-on olduğu için vidalarını önce bi söktüm ondan sonra araya hızlı kaliteli bi yapıştırıcı sürdüm ve sapı sabitleyip vidaladım.Canlı performans sırasında çıkmasın da başka bişey istemiyorum :)

Veee asıl bomba :D:D http://www.turkrock.com/post1635851.html#1635851

Fader demiş ki:
1.soruda ne demek istediğinizi anlamadım.Dijital bir sestir.Analogsa bir düzenek.Sesini soruyorsanız digitech hiçbir zaman sevmemişimdir.Onun yerine boss gibi ne olduğu belli bir şeyler almak daha mantıklı kanımca.
2.soru da tabi ki boss sd-1 derim.
3.soru değişiklik gösterebiliyor.
4.soru bu pedal kanımca iyi bir pedal değil.Ses çok dijital ve geniş bir ton yelpazesi yok.Onu alacağına boss sd-1 alırsın hem daha çok ton elde edersin hem de elde ettiğin tonlar orjinal olur.

Nekadar profesyonel olduğun belli,artık lütfen bizim gibi amatörlerin olduğu bu siteye yorum yazma be fader..

@yenidenyeniyine:

Forumu güzelleştiren insanlardansın :D güzeldi tebrikler :D :D

bende olsa analoglar

jh1
fbm1
eq
wah
dd3
rp80
noise gate

sırasıyla kullanırdım. Bosslara bi miktar masraf yaparak truebypass hale getirmen dip gürültüsünü ve sinyal kaybnı ciddi ölçüde azaltacaktır. add+ iyi bir çözüm olur senin için.

Wah pedalını başa almak daha iyi olur sinyal kaybı olmasın sonra :) Temel olarak tuner>wah>Drive>EQ>Delay>Modulasyon şeklinde genelde iyi sonuç veriyor.

yenidenyeniyine demiş ki:
Fader demiş ki:

Yahu fader, susayım dedim bugüne kadar ama, hakketten adamı çıldırtıyorsun.yazdıklarından, bir dirhem bilgiye sahip olmadığın belli.sus bare öğrenmek isteyenlere engel olma..

http://www.turkrock.com/gate.html?name=Forums&file=posting&mode=quote&p=1634473 başlıkta şunları demiş.

Fader demiş ki:
Elektroda ton işi amfi ve prosesörle ilgilidir tabi ki fakat elektro gitarın amfi ve prosesörden bağımsız kendine has tonları vardır.Prosesör dediğimiz alet zaten efekt verir.Gitarın manyetikleri ne kadar güzel ve ağacı ne kadar kaliteliyse amfiye ve prosesöre o kadar uyum sağlar.Washburnlere bakmışsın.Tonları sana çok iyi gelmiş.Washburn deneme şansın varsa git dene eline rahat gelirse al derim.Bakarsın o washburn bi gibsondan daha rahat gelir sana.Bu işler hiç belli olmuyor.Bu arada ben profesyonel olarak uğraşıyorum.Bence hevesliysen devamı gelir zaten.Şimdilik hafife alıyorsun gibi gelebilir sana ama bi sar bak nasıl götürüyo :) Dediğim gibi deneme şansın varsa deneyebildiğin kadar fazla gitar dene bakarsın en çok beğendiğin 100 lira çıkıverir :)

http://www.turkrock.com/post1631806.html#1631806 profesyonel adamın yaptığına bak :)

Fader demiş ki:
Arkadaşlar yaklaşık bi yarım saat önce gitarımı yere düşürdüm.Tellerinin saptan uzaklaştığını gördüm.Köprüye baktım vidaları gevşemiş.Daha sonra köprünün vidalarını sıktım teller az bişey yaklaştı fakat gitarın eski hali gibi değil.Napmam gerekiyor ciddi bir sorunmudur :(

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Fader demiş ki:
valla cevapları beklemeden yaptım bişeyler.Bolt-on olduğu için vidalarını önce bi söktüm ondan sonra araya hızlı kaliteli bi yapıştırıcı sürdüm ve sapı sabitleyip vidaladım.Canlı performans sırasında çıkmasın da başka bişey istemiyorum :)

Veee asıl bomba :D:D http://www.turkrock.com/post1635851.html#1635851

Fader demiş ki:
1.soruda ne demek istediğinizi anlamadım.Dijital bir sestir.Analogsa bir düzenek.Sesini soruyorsanız digitech hiçbir zaman sevmemişimdir.Onun yerine boss gibi ne olduğu belli bir şeyler almak daha mantıklı kanımca.
2.soru da tabi ki boss sd-1 derim.
3.soru değişiklik gösterebiliyor.
4.soru bu pedal kanımca iyi bir pedal değil.Ses çok dijital ve geniş bir ton yelpazesi yok.Onu alacağına boss sd-1 alırsın hem daha çok ton elde edersin hem de elde ettiğin tonlar orjinal olur.

Nekadar profesyonel olduğun belli,artık lütfen bizim gibi amatörlerin olduğu bu siteye yorum yazma be fader..

Kesinlikle Dikkatinden dolayı tebrik ediyorum seni
Helal olsun sana :)
Fader isimli arkadaşa gelince
diyecek birşey bulamıyorum

dsprd26
Sorusu ile ilgili olarak
togarma demiş ki:
Wah pedalını başa almak daha iyi olur sinyal kaybı olmasın sonra :) Temel olarak tuner>wah>Drive>EQ>Delay>Modulasyon şeklinde genelde iyi sonuç veriyor.
gerekli cevabı vermiş

Bende bir yerde pedalların dizimi ile ilgili bir resim görmüştüm.
Orda da Aynı sıra söz konusuydu.
biraz bakındım ama resmi bulamadım
Sanıyorum bu forumda görmüştüm resmi pedalların dizilimi ile ilgili

Bu foruma bu resmi kaç kere ekledim bilmiyorum:

2211145393_4f1d5b0fd7.jpg

Emre,

Genelde öyle de, pedalı üretenlerin nasıl yaptığına bağlı olarak farklı hadiseler çıkabilmekte.

Mesela MXR Carbon Copy'i hem JTM30da hem de C30da FX returnden bağladığımda, aktif olduğu zaman tiz kaybı ve de çıkış kaybı olmaktaydı. Biraz bakındım, Mesa forumunda bir iki kişi de yazmış, hatta bazıları FX loopa onun için "dengeleyici" koymuş.

Ama onun yerine son pedal olarak preamp katına girdiğinde hiç bir problem olmadan çok güzel çalışıyor. Ki üç beş tane adamın da, bu pedal bu şekilde tasarlandı da ondan dediğine de şahit oldum.

Tabi genelde en azından başlangıç olarak kullanılması gereken o yukarda yazdığın. Onda şüphe yok. Sadece garip gurup istisnalar olabiliyor.

B

Doğrudur Hocam, en genel hali bu çizim. İstisnalar her zaman mümkün ama başlangıç oluşturması açısından koyuyorum bu resmi.

Ben de hala FX pedallarını hangi loop kısmına takacağıma karar verebilmiş değilim. :)

Geri