Miscarry

..::Miscarry Biyografi::..

İki arkadaşın çok büyük bir dostluğu sayesinde kurulan grup müzik hayatına 2004 Mayıs ayında başladı.Sıcak bir Mayıs gecesinde alkol alıp gitar çalan Lemihan ve Mert ortamda oluşan atmosferden oldukça etkilendiler ve hemen gidip bir şarkı kaydettiler.İlk kayıt oldukça kötü olsa bile o an onlar için çok şey ifade ediyordu.

Sonra yanlarına arkadaşları olan bir punk grubunun,Rutin´in davulcusu Anıl´ı alıp gruba isim aramaya başladılar.Depresif bir yaşam tarzları ve dinledikleri müziklerin etkilenimi sayesinde "ölü doğum yapmak ve umutsuzluk" anlamına gelen "Miscarry" ismini gruplarına koymaya karar verdiler.

Lemihan şarkı sözleri yazarken Mert´te besteler yapmaya başladı.Ellerinde birçok materyal olmuştu.Ama henüz grubun ihtiyacı olan diğer elemanlar yoktu.O sıralar grupla yakında ilgilenen Efe bas gitara geçme önerisinde bulundu ve hemen gruba dahil oldu.Tek eksik ritm gitardı;o açığıda Çıkmaz Sokak ve eski Simetri grubu gitaristi Yasin´i gruba dahil ederek kapadılar.Tam konser vermeye hazırlanırlarken birtakım aksilikler yaşanmaya başlandı.Anıl diğer grubunu aksatmak istemediği ve iki grup arasında kalmamak için gruptan iki tarafında rızasıyla ayrıldı.Daha sonra mevsimin yaz olması sebebiyle grup elemanlarının tatilde olması stüdyoya girememe ve gruba yeterince ilgi gösterilememesine neden oldu ve grup için ayrılık kaçınılmaz olmuştu ve grup dağıldı.

Çok kısa bir süre sonra Lemihan ve Mert Arda isimli bir davulcu arkadaşlarıyla oturup Miscarry yeniden toplamaya karar verdiler.Arda davula geçmti ve eski elemanlardan Efe´yle birlikte onun bir arkadaşı olan Soykan´da Miscarry´nin ritm gitaristi oldu.

Grup artık tam olarak oturmuştu.Herkes yeterince gruba eğiliyor ve çalışmaları aksatmıyordu.Artık bir demo albümün zamanı gelmişti.Grup hızlı bir şekilde beste yapmaya ve kayıda girişti.1 hafta gibi kısa bir sürede çalışmalarını tamamlayan grup biraz acelede olsa 17 Eylül 2004´te demo albümlerini çıkardı.150 adet kadar bastıkları 5 parçalık demo albümü Türkiye´nin dört bir yanına ulaştırdılar ve gelen yorumlar sayesinde eksikliklerinin ve yapabildiklerinin farkına vardılar.

Bu arada grubun solo gitaristi ve kurucularından olan Mert Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanmıştı.Demo albümün bu kadar aceleyer gelmesinin bir sebebide buydu.
Mert bir kaç haftada bir İzmir´e geliyor ve grup çalışmalarına devam ediyordu.23 Ekim´de İzmir´de ki bir barda verecekleri konser grup elemanlarının yaş problemi yüzünden askıda kaldı.Bunu aynı şekilde bir kaç konser daha izledi.Ama grup moralini bozmadı.Lemihan vokal dersleri almaya başladı ve şarkı her boş bulduğu an şarkı sözü yazmaya başladı.Herkes kendi imkanlarıyla çalışmaya çalışıyor olması muhtemel bir konserin heyecanıyla hazırlanmaya çalışıyordu.İmkansızlıklar ve sorunlar morallerini bozuyordu ama onlar buna aldırmamaya çalışıyorlardı.Sürekli konser planları yapıp çeşitli barlarla görüşüyorlardı ancak her seferinde karşılarına "18 yaş sınırı" çıkıyordu...

Bir süre sonra gruba iyi bir haber geldi.Şebnem Ferah Fan Club´ın düzenleyeceği bir organizasyonda Şebnem Ferah´ın altında çıkacaklardı.Grup bu güzel gelişmenin ardından yeni bestelerin çalışmalarına başladı.Birtakım nedenlerden dolayı çalışmaları aksatan davulcuları Arda´yla yollarını ayırmaya karar verdiler.Birgün otobüste evine giden Soykan yanında oturan bir kişiyle muhabbet etmeye başladı.Bu kişi Onur´du ve birsüre sonra Miscarry´nin yeni davulcusu olacaktı.Davul çaldığını öğrendiği kişiyle muhabbetini koyulaştırdı ve denemek üzere birgün çalışmaya getirdi.Grup Onur´u çok beğendi ve hemen gruba dahil etti.

Miscarry birsüre çalıştıktan sonra yeni bir demo albüm çıkarmak üzere yeni bestelere başladı.Ancak kısıtlı zaman ve imkansızlıklar yüzünden sadece 3 parça kaydedebildi.

Grup şuan gerçekleşecek olan organizasyonda sahne almayı bekliyor ve çalışmalarına devam ediyor...
----------------------------------------------------------------------------------

..::Acı Son::..

Merak ediyorum bağırınca sesimin nereye gittiğini
Düşünüyorum geçmiş günleri nasıl geçirdiğimi
Kendime gülüyorum bazen bazende kızıyorum
Çok yalnızım yabancı gözleri bile göremiyorum

Yüzümde değişik bir ifade belki saçlarım yok
Umursamazca bekliyorum şansım döner belki diye
Tekrar başlamalı bazı şeylere
Ne olduğunu bilemesemde derin biryerler içimde

Bu acı sonla yanıyor...

Zaman geçiyor sessiz sakin
Günler acı sonla bitiyor
Yeniden yapamayacak gibiyim
Hergün yerimde sayıyorum
Gücüm yetmiyor karşı koymaya...

Gerçek dostluğun olmadığı yerde hiçbirşey olmaz!

Ne bir paylaşım olabilir ne de bir fedakarlık...

Böyle bir ortamdada ortak hareket edilecek,aynı amaçta yürüyecek bir birliktelik düşünülemez...

Bir müzik grubu düşüncesi ise en son düşünülecek şeydir...

Tüm bunların dışında hayalkırıklığı yaşamak ise en kötü şeydir...

Miscarry hiçbirşey kaybetmemiştir.Lakin şu an tüm gücüyle ayaktadır...

------------------------------------------------------------

Kısa bir süre sonra "Grub" isimli EP'mizi beğenilerinize sunacağız...

Ardından ise "Muhteşem" bir organizasyonla karşınızda olacağız...

Bekleyin...;)

BrianMolko demiş ki:
Gerçek dostluğun olmadığı yerde hiçbirşey olmaz!

Ne bir paylaşım olabilir ne de bir fedakarlık...

Böyle bir ortamdada ortak hareket edilecek,aynı amaçta yürüyecek bir birliktelik düşünülemez...

Bir müzik grubu düşüncesi ise en son düşünülecek şeydir...

Tüm bunların dışında hayalkırıklığı yaşamak ise en kötü şeydir...

Miscarry hiçbirşey kaybetmemiştir.Lakin şu an tüm gücüyle ayaktadır...

------------------------------------------------------------

Kısa bir süre sonra "Grub" isimli EP'mizi beğenilerinize sunacağız...

Ardından ise "Muhteşem" bir organizasyonla karşınızda olacağız...

Bekleyin...;)

Gerçekten üzüldüm..Ancak aranızda anlaşmazlık varsa ve lemininde dediği gibi gerçek bir dostluk yoksa orda huzursuzluk olucaktır ve bu çalışmalarıda olumsuz etkileyecektir..Belkide daha yolun başındayken bu sorunların ortaya çıkması iyi olmuştur..Şuan yeni elemanlarıyla miscarry daha iyi bir yere gelicektir..Umarım herşey gönlünüzce ve çok güzel olur ;)

Purpy demiş ki:
Gerçekten üzüldüm..Ancak aranızda anlaşmazlık varsa ve lemininde dediği gibi gerçek bir dostluk yoksa orda huzursuzluk olucaktır ve bu çalışmalarıda olumsuz etkileyecektir..Belkide daha yolun başındayken bu sorunların ortaya çıkması iyi olmuştur..Şuan yeni elemanlarıyla miscarry daha iyi bir yere gelicektir..Umarım herşey gönlünüzce ve çok güzel olur ;)

Tam gaz hazırlanıyoruz EP ve organizasyon için.Yeni tarz ve parçalar oldukça hoşuma gidiyor.Zevkten dört köşeyim açıkçası :D

EP hakkında biraz bilgi veriyim kısaca.Tutamıyorum kendimi :p
"Grub" son derece extreme bir parça...Şimdiden beni çok heyecanlandırıyor.Kayıtlar tamamlandıktan sonra nasıl olacak bilemiyorum...Bekleyip göreceğiz ;)

Teşekkürler arkadaşlar desteğiniz için...

Ancak artık sadece Miscarry hakkında,Miscarry'nin müzik adına yaptıkları,yapmaya çalıştıkları işler ve müzikal başarıları hakkında konuşulmasını istiyorum bu başlıkta...
Bunun dışında başka bir konu hakkında içi boş mesajları forum moderatörleri temizleyecekler...

Teşekkürler ;)

Öncelikle Yeni Yılınız Kutlu Olsun;

Demonuzu Daha Yeni Gördüm & Dinledim....
Drum Machine mi diye soracaktım gerek yok başında yazmışsınız. Sarkılarınız Güzel.... Devam Arkadaşlar...Gayet Iyi...

demo , kayıt , provalar ne alemde ? davulcu hala bulamadınız mı ? ya da çıktıgınız bir yer yok mu bi izlemek isterim sizi...

Bronx demiş ki:
demo , kayıt , provalar ne alemde ? davulcu hala bulamadınız mı ? ya da çıktıgınız bir yer yok mu bi izlemek isterim sizi...
Yenilikler konusunda sinsice ilerliyoruz. Patlamalara hazır olun. Benim farklı şehirde olmamdan dolayı sürekli çıktığımız bir yer olamıyor ne yazık ki.Ama konser olabilir her an belli mi olur :) Yakında olacakmış bi organizasyon. Siz burayı takip edin yeter.İlgin için teşekkürler.

Bu arada grubu toparladık...Erman'ı klavyeye aldık.Eski ritm gitaristimiz ve davulcumuzla birlikte devam ediyoruz yeniden...

Vokal : Lemihan

Solo Gitar : Mert

Ritm Gitar : Soykan

Bas gitar : Ayça

Klavye : Erman

Davul : Onur

Bazı imkansızlıklar nedeniyle kayıtlar olması gereken süreden daha uzun sürüyor. Parçalar hemen hemen hazır gibi.sadece bazı parçaların vokal ve soloları eksik. Bu demoda farklı konular üzerinde de yoğunlaştık. Eski demodan bir ya da iki parçanın yeniden kaydedilmiş hallerini de bulacaksınız. Devamı demoda..İlgilenen arkadaşlara duyrulur.

bekliyoruz dinledim geçen gün onur dinletti in flames ve bir şarkınızı oldukça güzel ama lemihan ın eski şekilde yaptığı vokal daha iyiydi bence DAVE gibi yeah

:) Mert Demoda yeniden üzerinde çalışma yaptığınız şarkılar hangileri şimdi kardeş? Sanırım, mor panjurlar ve acı son'da olacak değilmi? LEmi Hadi bakalım :=) Acı son'un en mükemmel halini bekliyorum :):) Kardeşlerim hepinize başarılar... KoLay gele......

:metalhead

Gazın için sağol kardeşim :) yeni demoda ne yazık ki mor panjurlara yer veremedik. Ama merak etme acı sonu tekrar düzenledik. Eski demodan diğer sürpriz ise alkol koması(parçanın yeni adı bu gece yine yalnızım oldu).Son düzenlemelerle uğraşıyoruz. Dileklerin için sağol.

Geri