zoom g9.2tt için adaptör

B

bench

merhaba arkadaşlar;
amerikadan zoom g9.2tt getirttim fakat pakette 110voltluk adaptör vardı. şimdi ne yapmam gerekiyor nasıl bir dönüştürücü kullanmam gerekiyor yada bir yerlerden bu alete uygun 220 voltluk bir adaptör bulabilir miyim? başka bir 220 voltluk adaptörle alete zararı olur diye henüz kullanamadım ama yerimde duramıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler:)

Gidip bir elektronikçiyle konuşmalısın, ben de zamanında Amerika'dan 7.1ut getirtmiştim elektronikçiye adaptörü ile beraber gittim, çıkış değerleri aynı olan, Türkiyede kullanabileceğim yeni bir adaptör yaptı. o zamn 35TL tutmuştu. Eğer Ankara'daysan İzmir 2 Caddesinde Turtes Pasajı var, Alt kattaki Casio yetkili servisi sana yardımcı olacaktır.

istanbuldaysan bauhausta uygun çevirici var...adaptörsüz çevirici alırsan sorun olabilir...ben öyle bağladığımda voltaj değişimlerinde ekran ışığının gidip geldiğini falan gördüm direk daha pahalı bir çeviriciye geçtim...bende amerikadan getirtmiştim sora beyoğlundan uygun case aldım case almayı da tavsiye ederim çünkü biryerlere taşımak ölümdür g9'u boynuna asamazsan sıkıntı direk...sade evde kullancaksan gereksiz tabi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar cevaplar için:)
PuNcHiE demiş ki:
Gidip bir elektronikçiyle konuşmalısın, ben de zamanında Amerika'dan 7.1ut getirtmiştim elektronikçiye adaptörü ile beraber gittim, çıkış değerleri aynı olan, Türkiyede kullanabileceğim yeni bir adaptör yaptı. o zamn 35TL tutmuştu. Eğer Ankara'daysan İzmir 2 Caddesinde Turtes Pasajı var, Alt kattaki Casio yetkili servisi sana yardımcı olacaktır.
ankarada oturuyorum peki orda yaptırdığın adaptör bir sorun yarattı mı hiç? ben ebayden almıştım aleti orda avrupa için adaptörde satılıyordu ama türkiyeden bulurum diye almamıştım mağazadan:) ordaki değerlerle gitsem bana yapabilirler mi acaba biliyor musunuz yada yaptırmak yerine o değerlere sahip bir adaptör bulabilir miyim herhangi bi mağazada? ben case olayınada bakmak istiyorum zaten yoksa kutuyla baya zor olacak taşıması ankara'da tavsiye edebileceğiniz bildiğiniz yerler var mı case yapan?

Bende orjinal avrupa adaptörü var. 15 Volt 1.5 amper. Piyasada bulursan al herhangi bir marka ama zor. Yaptırabilirsen de Ankara'da sadece ve en iyisini Konya sokakta (ulus elektronikçiler sokağı) bulur ya da yaptırırsın başka yerlerde pahalı olur.

Kolay gelsin.

Geri