Amfi Önerisi

Selamlar öncelikle foruma ilk kez konu açıyorum yanlış kategoriye açıyorsam kusuruma bakmayınız.
Bazı sebeplerden bir müddet elektroya ara vermiştim ve tekrar başlama kararı verdim ancak amfim yok ve amfiler hakkında çok bir bilgim yok. Bir kaç amfi arasında kaldım bunlar;
Boss Katana 50 MKII
Vox Vt20/40/100x
Fender Mustang LT50
Açıkçası hepsinin kendine göre + ve - yönleri var ama tecrübem ve bilgimin yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bir yandan lambalı amfilerin tonunuda bir nebzede olsa vox da tadabilirim diye düşünüyorum hybrid olduğu için ama ne kadar etkilidir bilmiyorum. Sizce hangi amfiyi tercih etmeliyim ? Başka amfi öneriniz varsa belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

uzun vadede hybrid'ler gerçek lambalı tonunu verecek kapasiteye ulaşamadılar... biraz pazarlama kandırmacası oldu o iş
Mustang çok vasat... saydıkların arasında Katana mk2 hatta beklersen mk3 çıkacak daha iyi
Laney amfilere de bak derim, efekt ve modelleme vs yok ama olabilecek en iyi solidstate amfiler

Evdeki 50 watt lambalı Marshall'ı sürekli kullanamadığım için ucuz, taşınabilir ve crunchtan heavy distortiona giden bir amfi almak istiyordum.

Dün Roland Cube 10gx aldım, aşırı beğendim. Düşünün derim çünkü hakikaten ucuz.

Roland ı hangi mağaza getirtiyordu? Almak istiyorum bende. Bilen söylerse çok sevinirim.
Cube 10gx benim ilk amfimdi, zamanında 2. el almıştım. Zuhal mağazası satıyor Roland ürünleri. Keşke microcube alsaydım demiştim zamanında, 10gx’in ses potu sesi birden yükseltiyor; 3-4 level arasında bir yerde tutmak lazım apartmanda çalıyorsan.

Şu an AliExpress’ten Spark Mini tavsiye ederim. Roland Cube eski teknoloji kaldı.

Geri