Rock Müziği En iyi Anlatan Filmler

Bill ve ted in maceraları vardı. çok iyi bir flimdi. gelecekten bir adam geliyor ve bu iki gence sizin müziğinizin gelecekte dünyaya barış getirecek diyor. ve çocukların ayrılmamaları çalışmalarına devam etmelerini sağlamak yardım ediyordu.

Ben The Doors'ta tüm parçaları Val Kilmer'ın söylediğini duyduğumda dumur olmuştum...Jim'in sesine bu kadar mı yakın olabilir onu canlandıran aktörün sesi? Zaten deli gibi de benziyodu fiziği, yüzü...Müzikal gibi filmdi...Doors'un biyografisi, müziği, herşey birleşmiş filmde...

revolte demiş ki:
Şeyde vardı; bil ve ted miydi o filmin adı.. İki genç müzik yapmakla uğraşıyorlar, bunların müziği geleceğin barışçıl ortamını etkileyecekmiş falan. Tabii yaptıkları rock, metaldi..

Şimdi hatırladım. Bill And Ted's Bogus Journey... Çok eğlenceli bir filmdi. Primus da konuk gruptu yanılmıyorsam. Keanu Reeves başroldeydi bir de...

School Of Rock iyiydi...
Mesela alkol alıp keş gezen tiplere "they are posers" onlar taklitçi (ya da özenti) demesi, MTV'ye laf sokması ve direk ders anlatır şekilde gruplrı anlatması (bir sahnede yönetmen resmen herkese tek tek tavsiye etmiş grupları. Alın şunun şurasını dinleyin diye) çok iyiydi.
Bir tek filmde klasik müzikten sıkıcı ve eski modası geçmiş bir müzik gibi bahsetmiş. Bu çok yanlış kalsik müzik olmasa çoğu rock grubu olmazdı (Led zeppelin, Queen ve milyonlarcası...) hatta müzik olmazdı.

abi,johnny deep'in ozzy osbourne 'nin hayatini oynayacağı bi film için 'deep' le görüşmeler devam ediyomuş...ozzy,karısı ve çocukları johnny'nin oynamasını çok istiyolarmış...eğer johny kabul edip film çekilirse harika olur..

Roth-Azad demiş ki:
School Of Rock iyiydi...
Mesela alkol alıp keş gezen tiplere "they are posers" onlar taklitçi (ya da özenti) demesi, MTV'ye laf sokması ve direk ders anlatır şekilde gruplrı anlatması (bir sahnede yönetmen resmen herkese tek tek tavsiye etmiş grupları. Alın şunun şurasını dinleyin diye) çok iyiydi.
Bir tek filmde klasik müzikten sıkıcı ve eski modası geçmiş bir müzik gibi bahsetmiş. Bu çok yanlış kalsik müzik olmasa çoğu rock grubu olmazdı (Led zeppelin, Queen ve milyonlarcası...) hatta müzik olmazdı.

o filmdeki cocuklar kendisi caliyo gitari basi felan yöntmenin 2 yilini almis öyle cocuklari bulmasi...

ironik demiş ki:
Bill ve ted in maceraları vardı. çok iyi bir flimdi. gelecekten bir adam geliyor ve bu iki gence sizin müziğinizin gelecekte dünyaya barış getirecek diyor. ve çocukların ayrılmamaları çalışmalarına devam etmelerini sağlamak yardım ediyordu.
abi o filmde keanu reves mi oynuyordu ben izlemedim ama blue jean in verdiği iron maiden kitapçığında anlatıyordu bir eleman bunları iron maiden a götürün diyor keanu de iron maiden cool diyip eliyle gitar çalarmış gibi yapıyorMUŞ

CedriX demiş ki:
Roth-Azad demiş ki:
School Of Rock iyiydi...

o filmdeki cocuklar kendisi caliyo gitari basi felan yöntmenin 2 yilini almis öyle cocuklari bulmasi...
türkiyede orjinal cd si çıktımı bu filmin mutlaka edinilmesi gereken bir film çünkü ah ah anılarım canlandı kız arkadaşımla gitmiştim be bir yerde doors çalıyordu gaza gelmişti kızcağız :D

sgt_peppers_lonely_heart demiş ki:
abi,johnny deep'in ozzy osbourne 'nin hayatini oynayacağı bi film için 'deep' le görüşmeler devam ediyomuş...ozzy,karısı ve çocukları johnny'nin oynamasını çok istiyolarmış...eğer johny kabul edip film çekilirse harika olur..

o film daha uzun bi sure olmicak gib cunku Johnny Deep in baska cekmesi gereken bisuru filmi varmis adam simdi bide oscara adayda olduya bu yil adam guzel guzel filmler yapip oscar almak istiyo bide ilk duydugumda daha Ozzy nin hayatinin film olacagini daha Johnny Deep davasi yoktu ben direk Johnny Deep oynar kesin diye tahmin ettim adam oyuncu olmadan önce 20 tane rock grubunda calmis ehh biseyler biliyodur herhalde tam rockci tipi var zaten...

Strange Frequency kesinlikle en başta izlemensi gereken film , School Of Rock'ı da her izleyen çok beğendiğini söylüyor ben de en kısa zamanda izleyeceğim...

ROCK STAR iidir.. Wayne's World serisi.. Doors okadar sarmadı beni.... School Of Rock ii...

HAA bide bi film vardı.. elemanlar grubun demosunu çaldırmaya çalısıyolar, bi radyo istasyonunu basıyolar, Pilastik silahlarlaa.. sonra işler boka sarıyoo.. polıs falan, swat..
Komik di oda.. AMA adını Hatırlıyan varmı??

"high fidelity "iyidi.tam olarak bi rock filmi olmasada.filmde john cussack ın şöyle de bi repliği vardı:

"did i listen to music because i was miserable or was i miserable because i listened to music?"(perişan olduğum için mi müzik dinliyorum,yoksa müzik dinlediğim için mi perişanım)

ben de hep sorarım bu soruyu kendime.

Arkadaşlar iyi hoşta Türbülans 2'yi nasıl unutursunuz???Hala izledikçe yerimde duramam...Bu arada School Of Rock'ta çok iyiydi...Tuhaf Frekanslar'ı izlemedim hiç ama izleyeceğim....

CedriX demiş ki:
trouble demiş ki:
Arkadaşlar iyi hoşta Türbülans 2'yi nasıl unutursunuz???Hala izledikçe yerimde duramam...Bu arada School Of Rock'ta çok iyiydi...Tuhaf Frekanslar'ı izlemedim hiç ama izleyeceğim....

abi Turbulans 2 nin rock muzigi ile ne alakasi var???
Abi Türbülans filminin birinde metal müzik yapan bir grup vardı(ben 2. filmde diye hatırlıyorum yanlışta olabilir), sanırım Slade Creven idi grup.Rock müzikle doğrudan olmasada dolaylı yönden gayet iyi bir filmdi bana kalırsa...

Geri