Rock Müziği En iyi Anlatan Filmler

Turbulans filmleri ben ucak kacirma ile ilgili diye biliyorum hatta birincisinde Ray Liotta oynuyo diye hatirliyorum ama bu baslik disi oldu simdi hadi devam etsin herkes...

CedriX demiş ki:
Turbulans filmleri ben ucak kacirma ile ilgili diye biliyorum hatta birincisinde Ray Liotta oynuyo diye hatirliyorum ama bu baslik disi oldu simdi hadi devam etsin herkes...
Hehehe abi, uçak filmi değil diyende yok zaten :) .Türbülans 2'nin konusundan kısaca geçeyim: Uçakta bir parti düzenlenecek metal müzik yapan bir grup uçuş boyunca eşlik edecek.Fakat teröristin biri grubun vokalistini bağlayıp onun kılığına giriyor ve uçağı rehin alıyor...Sonrada olaylar gelişiyor falan(Tabi filmin çoğu bölümlerinde güzel parçalar var)...Dediğim gibi doğrudan olmasada dolaylı yönden bahsediyor...

rockstar gayet hoştu film yanlıs hatırlamıyorsam Judas Priest le alakalıydı
the wall ve hair da harikadır ikiside yapılmıs en iyi rock müzikallerden biri

tabi bide jesus christ superstar var o apayrı..

bide ismini hatırlayamadığım ama cnbc-e de seyrettiğim bir müzik filmi vardı 50-60 lı yıllarda geçiyordu bi komutan cocuğa davul hediye ediyordu kendini geliştirdikçe parça parça davulunu veriyordu ama ismi neydi unuttum ...

trouble demiş ki:
CedriX demiş ki:
Hehehe abi, uçak filmi değil diyende yok zaten :) .Türbülans 2'nin konusundan kısaca geçeyim: Uçakta bir parti düzenlenecek metal müzik yapan bir grup uçuş boyunca eşlik edecek.Fakat teröristin biri grubun vokalistini bağlayıp onun kılığına giriyor ve uçağı rehin alıyor...Sonrada olaylar gelişiyor falan(Tabi filmin çoğu bölümlerinde güzel parçalar var)...Dediğim gibi doğrudan olmasada dolaylı yönden bahsediyor...
aman allahım filmin ismini öğrendim sonunda bir gece show tv de izlmiştimo filmi müthişti offf aman tanrım adamda baya gothic ti :) sesi marilyn manson a benziyordu o uçağı indirirken adamın dilini çıkarma olayı off çok dehşetti bulurum işallah bu filmi

VELVET GOLDMİNE bence müthiş bi filmdi ve galm rock üstüne kurulu bi filmdi bolca ağlamıştım brianım göründüğü sahnelerdede tvye yapışmıştım :*

ya izmite satılıo bide ankarada kavaklı dere sinemasının yanında ..bulamazsan adresini wer ben sana bakiim burda en kötü kendiminkinden çeker yollarım sana

velvet goldmine iyi flimdi.slash=david bowieydi.ama orda rats grubunun solisti olan elemanın(Ewan McGregor)konserde soyunması,sallaması tam glam rock olayıydı.
Birde Ewanı,Kurt Cobaine baya benzetmişler,hadi buda girsin hesabı gibi gözüktü bana ama iyi bir rock flimi sayabilir..

Geri