Soundfont

acid 2.0 ? valla bi deneyim de . aslında soundfonttan önemlisi dediğim gibi canlı kayıtlar ya heralde adam gibi ekipman gerekiyo. acid 2.0 da neler var tipik cubase gibi bi program mı?

hiç acid kullanmadım ben, ama sanırım öğle birşey sequencer yani.Canlı kayıt yaptığımda oluyor saz, ney, keman , akustik - klasik gitar falan kaydediyorum bunlar için ben adobe audition kullanıyourm beni gayet tatmin ediyor.Tek ekranla her türlü şeyi kontrol etmemi sağlıyor.efektler, inpus- output-pan-volume ....Tabi iyi bir kayıt mic kullanmak gerekiyor.Neyse bu canlı kayıt olayı başka yerlerde tartışılmıştı :) Bende öğreniyorum zaten...

kolay gelsin...

aa bu arada adobe auditionu indirdim (aramızda kalsın korsan falan muhabbeti söz param olunca orjinalini alırım :) ) hakkaten çok iyiymiş. ve sanırım beni bi sürü bilmediğim işten kurtaracak, çok fazla preseti var ve bende efekt ayarlama işinden anlamadığımdan çok fazla işime yarayacak gibi. sonarında 3.0'ı var ama ne yazık ki winxp yok bende çalışmıyo. ama ikisini çektim sanırım o da işime yarayacak çok saol nebukenazar. bu arada ney ve keman çalıyo musun bravo valla.

bu indirme çekme laflarını etmesen iyi olacak :)

Ney keman çalan arkadaşlarım var.Onlarla çalışıyorum, kayıtlarını yapıyorum.Özellikle Ney ile çok hoş kayıtlar yaptım.Ben alt yapılarını ve düzenlemelerini yapıyorum. klavye çalıyorum.

kolay gelsin...

Normalde daha değişik sequencer programları tavsiye edebilirdim ama acid 2.0 tam bir işlemci dostu.Pentium 200 de bile kasmıyor ve çok güzel audio kayıtları alabiliyorsun.Tabii yine en önemli sorun karşımıza çıkıyor bu da ses kartı.Ses kartın iyi değilse dünyanın en iyi sequencer programından bile düzgün sonuç alamazsın...

anladım teşekkür ederim. audigy es almayı düşünüyorum veya live ama bunlarda çok iyi değildir muhakkak ama işimi görür heralde

Arkadaşlar, bende SbLive var. Soundfont olayını hep görüyordum ama hiç kullanmamıştım. Bu sayfadan biraz bilgi edindikten sonra, 1-2 sf2 yüklemeyi başardım hafızaya.
Fakat silerken, yanlışlıkla General Midi 128 enstrümanı da uçurdum.
Bilgisayarı kapatıp açtım. Yükleme işlemlerini RAM'e yolladığı için, silmeyi de RAM'de yapıyordur diye.
Amma velâkin, kartın sesler için kullandığı hafıza 0(yazıyla sıfır) gözüküyor.
Yani artık herhangi bir midi dosyayı bile çalamıyorum.

Soundfont'ları direkt SB üzerinden kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
Standart GM seslerini nasıl geri yükleyebilirim?
Şu an aklıma geldi, ses kartının sürücülerini kaldırıp tekrar kursam düzelir mi acaba? Şu an bilgisayarımdan 200km uzakta olduğum için deneyemiyorum.

nebukenazar, sen bu işin pirisin ;)
TUS'dan mütevellit, müsait olursan senin de fikirlerini almak isterim.

Saygılar

valla kimse cevap vermedi daha heralde ben vereyim pek bilmememe rağmen. sanırım dediğin gibi ses kartlarını silip tekrar yüklersen sorun çözülebilir.

Yarım saat önce döndüm mekâna.
Evet, sürücüleri tekrar kurdum. Sorun halloldu.
Aslında daha kolay bir yolunun olması lâzım.
Ama dersimi aldım artık; bir daha ilk Soundbank'ı silmem ;)

Merhaba,

işin kolay yolu Creative Soundfonts programını çalıştırdıktan sonra ilk bank a yanlis hatirlamiyorsam \program files\creative\sblive altindaki bir directory de bulunan 2,4 ve 8 Mb lik GM bank lerinden birini yüklemek olacaktı böylelikle problemin kalmayacak ve tekrar Sblive yüklemesi yapmak zorunda kalmayacaktin. Kusura bakma yeni üye olduğum için önceden cevap veremedim.

Kolay gelsin

benim de başıma öyle bişey gelmişti ve dediğin gibi yaptım ama başarılı olamadığımdan arkadaşa önermedim. ama tabii ki o sistemde doğru ama sistem hakkaten bozulmuşsa bi reset iyi gelir düşüncesindeyim

slm forumda yeniyim ...ses kartlarıyla ilgili neredeyse bütün topicleri okudum genelde tartışmalar üst düzey ve profesyonel ses kartları üzerine yoğunlaşmış durumda...şöyle bi ses kartı var mesela:

http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=692167#

soundblaster kartlarının yetersiz olduğun okudum ve bu modelinde düşük bir model olduğunu biliyorum..
bu işlere yeni girmiş biri olarak böyle bir kart alayım mı? yoksa para mı bu tarz ürünlere hiç harcamadan biriktireyim mi?(şu an da onboard bi ses kartım var yarı profesyonel bi kart almak için gerekli parayı en az üç ayda biriktiririm..) :?

Para biriktirsen daha iyi edersin kesinlikle. Satista vade yapan birtakim firmalar da var, onlari da gozden gecir bence, odeme kolayligi saglarlarsa ne ala...

benim elimde reason diye bi program var ama boş boş bakıyorm aranızda bilen varsa biraz anlatabilirmi tam olarak ne işe yarar ve nasl kullanılır yardımlarnz için teşekrler

ses

slm!!arkadaslar benim bir pblemim var pc ye format attim creative SBlive! kullaniyorum format atinca dogal olarak ses falan gitti elimde hic birsey yok geri yuklemek icin!!! :cry: nasil yapabilirim geri ses ayarlarini yuklemek icin???yardimci olursaniz sevinirim!!!...

Geri