CUBASE / FRUITY LOOPS VE MIDI KLAVYE ATAMALARI

C

confidentia

iyi günler,
m-audio keyrig 25 sahibiyim. sorunum ise ne cubase 3'te ne de fruityloops'ta midi klavyenin istediğim tuşuna istediğim beat'i atayamamam. fruity loopstaki presetleri değitirmeye çalıştım olmadı. cubasedeki drum arayüzünü kullandım kendiliğinden gelen sesleri kullandı. ancak kendi arşivimde olan sesleri klavye tuşlarına atayamadım. yapmam gereken nedir? yardımcı olabilirseniz sevinirim.

atamak istediğin beatler farklı programların farklı sesleri ise nasıl yapılır bilemiyorum ama eğer wav formatı yada buna benzer kontakt'ın tanıyabileceği seslerden oluşuyor ise kontakt ile bu işi yapabilirsin. Bir nevi sanal enstruman oluşturmaya çalışıyorsun çünkü normal vsti lerde zaten midi klavyenin tuşlarına atanmış seslerden oluşuyor . Kontakt ile elindeki sesleri yada bulduğun beatleri klavye tuşuna yönlendirmen mümkün...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
benim yapmak istediğim e-lab gibi database'lerde bulunan beatleri midi klavyenin tuşlarına atayarak çalabilmek. mesela fl'de bulunan presetleri değiştiremiyorum. ancak o presette bulunan sesleri atayabiliyorum ancak arşivimde olanları atayamıyorum. çok acemi olduğum için Kontakt'ı açıklamanı isteyebilir miyim ? :D

Geri