Marshall Mg10cd

Selam,

marshall mg10cd almayı düşünüyorum.

Fakat internette UzakDoğu ürünü olduğunu ve sesin net olmadığını birçok yerde okudum.

Kullanan arkadaşlar var mı? Tavsiye eder misiniz ?

Evet uzak doğu ürünü ama pek iyi olmamasının nedeni eqnun tek band olması ve çok ufak bir speakerı olması onun yerine mg-15 al 3 band eq var üzerinde, driveları harika eğer gitarın güzelse bir drive pedalına bile ihtiyaç duymassın.

evde idare edebilir aletler ikisi de ama prova için de iş görür aletler,daha ucuz olanlarından farkı nedir dersen çok net,marshall amblemi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
izzzyy,

mg-15 cd modeli ile arasında belirgin farklar olduğunu fark ettim :)

edizkralll,

Marshall amblemi; amfiyi satarken işime yaracak.

İkinize de ayrı ayrı teşekkürler.

Peki ilk amfim olması (15cd alsam yeterince kullanamayacağım zaten ) ve nakit sıkıntım nedeni ile 10cd alsam, ihtiyaçlarımı karşılamadığı zaman 15cdr veya 15dfx alsam daha uygun olmaz mı?

Ne de olsa Marshall amfilerin her zaman müşterisi vardır.

10 wattlık bir ampli alacaksın. Bende roland cube 15x kullanıyorum evde çalışma amplisi olarak. Tek başına kullanacaksan sorun yok ama analog setupı bağladığında sorunlar oluşturabilir 10 wattlık bir ampli. ÖZellikle amplinin drive ile pedallarını boost etmeye çalışırsan kaldırmama ihtimali yada sesin iğrenç bir şekilde boğulma rsiki yüksek. O yüzden almışken 15 hatta 30 watlıklara yönelmeni tavsite ederim.

badsolo1 demiş ki:
10 wattlık bir ampli alacaksın. Bende roland cube 15x kullanıyorum evde çalışma amplisi olarak. Tek başına kullanacaksan sorun yok ama analog setupı bağladığında sorunlar oluşturabilir 10 wattlık bir ampli. ÖZellikle amplinin drive ile pedallarını boost etmeye çalışırsan kaldırmama ihtimali yada sesin iğrenç bir şekilde boğulma rsiki yüksek. O yüzden almışken 15 hatta 30 watlıklara yönelmeni tavsite ederim.

3 aya kadar pedal kullanmayacağım.

gitar-amfi ile takılmayı düşünüyorum..

sitede bir mg30dfx var 250 lira onu mu alsam acaba :) (erken ve o kadar param yok )

Mg30dfx alabiliyorsan al tabiki. İlk amplim diyorsun 30 ve 50dfxlerin clean tonları çok hoşuma gidiyor benim. Drive kanalı ilk amplimi alıyorum diyorsun fazlasıyla yeter sana. Benim nacizane tavsiyem; 3 ay sonra efektör olarak ne almak istiyorsun ona göre elindek iparaya analog yada nakit aralığında bir processör al ve pcden takıl biraz. Daha sonra eline para geçince alırsın 30 wattlık bir ampli ve alım-satım gibi yorucu işler ile uğraşmamış olursun bence.

Prosesör veya pedalda takılmana bence hiç gerek yok.Öncelik olarak güzel bir amfi almalısın.Benim fikrimse acele etmemen.Mg10cd almak yerine para biriktirme imkanın varsa para biriktirip bir tane almışken trademark30 al ve ömrün boyunca onu kullan.Ama illa ki ben bi marshall istiyorum diyosan ( çok sevmiyorum bu arada marshall ) forumda 2.el 30dfx var diyosun ve para biriktirip bunu al.Malum eq olayı çok daha geniş...

badsolo,

Öss hazırlandığım için 9 ay bilgisayardan uzak olacağım.
Yoksa Boss Gt-10 gibi bir prosesör alıp, kafamı dinlemek istiyordum.

Fader,

Acele etmemen fikrinize %100 katılıyorum.
Araştırıyorum, danışıyorum ve soruyorum.
Ve zamanla bana göre çok farklı farklı bilgiler ediniyorum.

Yanlız Trademark30 yüksek olmamış mı biraz 8)

Hiç pedal veya prosesör kullanmayacağım. Eq alanı geniş olan bir amfi almaya karar verdim.

Arkadaşlar az önce işin ehli biri ile görüşmemden sonra fikrim farklı yolda şekillendi.

Öncelikle ben pedal kullanmadığım için Marshall dan yeteri kadar verim alamayabilir mişim. ve mg10 nun overdrive sürücüleri yetersizmiş.

Son defa baştan alalım: ( İnşallah öyledir :D )

:arrow: Metal yapacağım
:arrow: Cort X2 gitar-Amfi ikilisini kullanacağım.

Şimdi ben bu durumda İbanez tbx15R alsam uygun mu?

Üstündeki efekt seçenekleri ile sesi yeteri kadar distortionlı alabilir miyim ?

Arkadaşlar lütfen tecrübelerinizi paylaşınız, kafam patlayacak :)

Şimdiden teşekkürler...

Arkadaşın doğru söylemiş mg10- 15 serisi kullandım bir süre ve evet üzerindeki drive daha çok crunch diye tabir ettiğimiz sertlikte. Metal tonları için Ibanez TBX15R daha iyi bir seçim olur.

Bazıları marshall mg10cd nin sesini oldukça açıp palm mute yapınca çok sert drive ı varmış hissine kapılıyorlar ama işin gerçeği volume le birlikte ses hacim kazanıyor ve palm mute larda metalimsi bir drive havası veriyor ama işin özü marshall mg serisinin 10-15-30 (üstünü bilmiyorum) wattlık modellerindeki drive lar heavy için yeteri kadar sert değil.

Ibanezden malesef hiçbir amfi deneme imkanım olmadı o yüzden bir şey söyleyemem fakat internette okuduklarım kadarıyla ki bunları sende okumuşsundur ibanezlerin distortionları marshall'a göre daha heavymsi ( ne diyeceğimi bilemedim ) diyorlar.Ama ben yine acele etmemen konusunda ısrarcıyım.Önünde öss'de varmış zaten.Amfi senin başını dersten alır diyim :) Kardeşim bence yapman gereken önce bi tane kumbara.Bu sene çalış öss'ne, kumbaran da yanında dursun.Gereksiz harcamalardan kaç ve paran oldukça salla oraya.Zaten öss var dışarlarda çok para yemezsin.Fırsat bu fırsat işte tam para biriktirmelik zaman.Öss'den sonra birikmiş paranla en iyi amfiyi almaya çalışırsın.Trademark biraz tuzlu fakat aceleye ne gerek var ki.Hazırda bi paran varken oluştur bi kumbara at içine paraları biriksin biriksin dursun.Şimdi amfi alıcaksın ve daha hevesini alamamışken sınav temposuna gireceksin.Kafan hep amfide olacak.Kendini sınava veremiceksin ki normal bi yazılıdan bahsetmiyoruz öss'den bahsediyoruz yani tüm sene çalışmanı gerektirecek bir sınavdan.Bana kalırsa bu sene çalış öss'ne gir ve güzel bi sonuç aldığında deriiiin bir "OHHH!!!" çek.Önemli olan da senin geleceğindir zaten...

Fader demiş ki:
Ibanezden malesef hiçbir amfi deneme imkanım olmadı o yüzden bir şey söyleyemem fakat internette okuduklarım kadarıyla ki bunları sende okumuşsundur ibanezlerin distortionları marshall'a göre daha heavymsi ( ne diyeceğimi bilemedim ) diyorlar.Ama ben yine acele etmemen konusunda ısrarcıyım.Önünde öss'de varmış zaten.Amfi senin başını dersten alır diyim :) Kardeşim bence yapman gereken önce bi tane kumbara.Bu sene çalış öss'ne, kumbaran da yanında dursun.Gereksiz harcamalardan kaç ve paran oldukça salla oraya.Zaten öss var dışarlarda çok para yemezsin.Fırsat bu fırsat işte tam para biriktirmelik zaman.Öss'den sonra birikmiş paranla en iyi amfiyi almaya çalışırsın.Trademark biraz tuzlu fakat aceleye ne gerek var ki.Hazırda bi paran varken oluştur bi kumbara at içine paraları biriksin biriksin dursun.Şimdi amfi alıcaksın ve daha hevesini alamamışken sınav temposuna gireceksin.Kafan hep amfide olacak.Kendini sınava veremiceksin ki normal bi yazılıdan bahsetmiyoruz öss'den bahsediyoruz yani tüm sene çalışmanı gerektirecek bir sınavdan.Bana kalırsa bu sene çalış öss'ne gir ve güzel bi sonuç aldığında deriiiin bir "OHHH!!!" çek.Önemli olan da senin geleceğindir zaten...

İnşallah "OHHH!!!" çekeriz, aman başka birşey çekmeyelim :)

Kardeşim bu samimi mesajın için çok sağol.

Bir kumbara edinip, para biriktirsem daha iyi olacak sanırım :)

Aslında amfiyi bilerek sınav zamanında alıyorum, ara sıra kafamı dağıtmak için kullanmayı düşünüyorum.
Sürekli ders çalışacak biri değilim :)

badsolo1 demiş ki:
hop-e; bu fader'ın söylediklerini yap. Çünkü bu çocuk 8 yıldır profesyonel olarak müzikle ilgileniyor. ;)

badsolo; hayat tecrübesi de yabana atılacak gibi değil :)

Dediklerinin bir kısmını yapacağım. :)

Fakat mg10 ile birkaç ay birlikte olmaya kesin karar verdim.

Herkese teşekkürler.

tabiki derslerin daha ön plandadır şimdi ama eger efektör almayacaksan ve metal yapacaksan az biraz daha katıp bi modelleme amfisi alabilirsin hem çeşitli drive tonun olur hem tek amfi tek gitar takılırsın.roland ın cubex modelleri bildigim kadarıyla modelleme yapıyolar metal vs. icin de güzel işler görüyorlar,behringer in de bulursan hemen hemen aynı ayarda amfileri var ve oldukca uygun fiyata,ama şu da bi gercek amatör olarak evde takılmak için mg10 da yeterli gelir de dedigim gibi ton cesitliligi de olsun diyosan bu tarz bi amfi düsünebilirsin,zor ve stresli sınav maratonunda da bol şans azim vs vs dilerim bende hiç olmadı inş sende olur bişeyler...

edizkralll demiş ki:
tabiki derslerin daha ön plandadır şimdi ama eger efektör almayacaksan ve metal yapacaksan az biraz daha katıp bi modelleme amfisi alabilirsin hem çeşitli drive tonun olur hem tek amfi tek gitar takılırsın.roland ın cubex modelleri bildigim kadarıyla modelleme yapıyolar metal vs. icin de güzel işler görüyorlar,behringer in de bulursan hemen hemen aynı ayarda amfileri var ve oldukca uygun fiyata,ama şu da bi gercek amatör olarak evde takılmak için mg10 da yeterli gelir de dedigim gibi ton cesitliligi de olsun diyosan bu tarz bi amfi düsünebilirsin,zor ve stresli sınav maratonunda da bol şans azim vs vs dilerim bende hiç olmadı inş sende olur bişeyler...

Dostum çok çok teşekkürler.

Elimizden geldiği kadar sarılacağım derslere.

Mg10 alıp, bir süre kullanmaya karar verdim. Kısa zaman sonra Trademark gibi model almayı düşünüyorum.

Geri