Bas Gitarlar Hakkında (hangisini Alsam Başlığı)

'Bas Gitar ve Ekipmanları' forumunda smartass tarafından 27 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. sözüm sizin gibi yardımcı olmaya çalışan mütevazi arkadaşlara değildi. öyle anlaşıldıysa özür dilerim. ülkenin durumu, maddi sorunlar vs. derken gerginim şu günlerde. yanlış anlaşılmak istemem. ayrıca size de teşekkür ederim marka önerileriniz için.
   
 2. Sunta al diyenler bile öneri veriyor sana. Alabileceğin o fiyata o çünkü. Söylenen şeyler hoşuna gitmeyecekse foruma niye yazıyorsun? Bak adam gibi öneri veriyoruz, arkadaşın bu merakı bıraksın, gitsin paşa paşa ikinci el gitar ve amfi alsın diyoruz. Anasını sattığımın ülkesinde pena bile 3TL, neyin sıfırı, neyin tartışması bu? 600'e suntanın ötesini alamaz, hayır dalga geçmek için söylemiyorum. Gerçekten öyle yani.
   
  gkaykaya97 ve jacobend bunu beğendi.
 3. farklı nedenleri olabilir ama benim söylediklerimi başka yönlere çekmeniz doğru değil. neyse bir anda tansiyon yükseldi devam etmesine gerek yok. ben amacınızı anlıyorum ve yardım etmeye çalıştığınız içinde teşekkür ediyorum.
   
  AykanKK bunu beğendi.
 4. Çok doğru söylüyorsun çünkü basın diğer gitar çeşitlerine göre herşeyi daha pahalı ve biraz daha az seçenekli telinden tut herşeyine kadar
   
 5. Selamlar bas gitar çalmaya çalışıyorum stüdyoda imkan oldukça çalabiliyorum ama bütçem 200-300 tl civarında bu fiyata memnun edecek bir bas gitar önerebilirmisiniz ?
   
 6. ikinci el sx alabilirsin 100-150₺ daha verip ikinci el sgr c4 (tel yüksekliği biraz sıkıntılı sapa açılama gerekiyor) alabilirsin bence cort'dan uzak dur
   
 7. Arkadaşlar hem evde çalıp öğrenmelik, hem de iyi kötü elektro gitar kayıtlarımın yanında kayda girebileceğim bir bas gitar almak istiyorum. 0'ı veya 2. el 900-1200 tl arası bas gitar önerilerinizi alabilir miyim?
   
 8. epiphone thunderbird IV önerebilirim. sıfırı 1800lerde ikinci eli 1200-900 arası bulabilirsin.
   
 9. Spector ile başla derim delikanlı, F/P olarak çok güzel basslardır onlar.:)
  Spector (olabilirse spectorcore-piezzo manyetikli 4/5 telli) : Ibanez Fieldy Korn K5 : 5 Tellidir. (Rakam yetiştiğinde -daha sonrası- Fender Geddy Lee Jazz Bass: 4 tellidir.)
   
 10. 2.elde 1250 TL'e Schecter Diamond J-Plus var sahibinden.com'da. J-plus, P-plus, Session T (2016 modeller özellikle) tam fiyat / performans gitarları. Ben de almayı düşünüyorum üçünden birini. Aklım p-plus'dan yana, tonalite olarak daha geniş bir seçenek sunuyor. Ancak 5 tellisi yok :( J-plus tam bir modern jazz bass. Session T ise yeni girdi do-re stoklarına, 2. elde bulmak zor, hatta hiç görmedim.
   
  MetalAddiction ve Kiper bunu beğendi.
 11. Müzik tarzı olarak kafanızda bir şey var mı yoksa her yola gelsen bir şekilde kullanayım mı diyorsunuz ? Bir de esas enstruman olarak gitar çalışmaya devam edeceksiniz değil mi?
   
 12. ben p plus kullanıyorum öneririm ama piyasada 2.eli yok. diğer schecter gitarlara bakabilirsin yada 2. el modifiyeli bir sx alıp ucuza da kapatabilirsin
   
 13. Sx bas gitarları nasıl bilirsiniz? Evde kayıtlarda kullanmalık alayım diyorum...
   
 14. İyidir, en azından kullanılan ağaçları iyi oluyor. Modifiyeye uygun, ilerde isterseniz upgrade edebilirsiniz. Üzerine bir j-retro preamp, bir de manyetik modifiyesi ile canavar olurlar. Ama denemek lazım, denemeden almayın.
   
  ozibozi bunu beğendi.
 15. Öncelikle bu kadar elektro gitar tavsiye isteklerinin bulunduğu başlıklardan sonra bu başlığı görmek beni fazlasıyla sevindirdi. Bu başlık için teşekkür ederim :)

  Başlamak istediğin türü belirtirsen sana daha çok yardımcı olabiliriz. Başlangıçta iyi bir gitarla başlamak önemlidir. Gitarın tonları seni müzikten soğutabilir çünkü...
  Sx gitarlar biraz kumar işidir açıkçası. Ağaçları taş gibidir genelde. Fakat hardware yani manyetik köprü burgu gibi aksamları genelde dandiktir. Güzel modifikasyonla hayvan gibi bir gitar elde edebilirsin.
  Schecterlar ise sağlam işe oynamaktır ama kesinlikle ne çalacağını bilerek almalısın. Schecterler öyle her yola gelen gitarlar değillerdir. Fakat çalımları çok rahattır. Sapları ne ibanezler kadar ince ya da Yamaha'lar kadar kalındır.
  Ibanezler ise tam muammadır. Yani Sr modelleri hangi türe uyumlu olduğu belli olmadan karaktersiz bir çizgi izleyen gitarlardır. Fakat BTB serisi olan kore yapımlı gitarları başarılıdır. Ton ve fiyat olarak bir çok yere gelen gitarlardır. Bende bulunan BTB 550 ile prog dan heavy e kadar bir çok yola getirebilmekteyim. Tabiki iyi bir amfi ve proseör ya da pedal tercihleriyle tabiki.
  Cort a serileri ise güvenilir tercihtir. Son zamanalrda artisan serileri ile çok başarılı bir çizgi yakaladılar. A5 artisan serisini şiddetle öneririm. 2. elde 1200 1400 bandında rahatlıkla bulabilirsin.
  Spector Warwick gibi markalar bass gitarın kralını yapan her bir bass gitaristin hayalinde bir tane keşke bende olsa dediği markalardır. Spector Legend serisi uygun ve fiyat performans açısından tercih edebileceğin gitarlardandır. Legend serisini incelemeni tavsiye ederim.

  Genel bilgilendirmeden sonra son olarak verebileceğim tavsiye ise Spector Legend 5 filan bulursan zıpla hemen. Bulamazsan cebine uygun Ibanez BTB kore yapımı olanlar ya da Schecterin Diamond serilerini düşün derim.

  Bas gitar tavsiyesini göründe fazla heyecanlandım galiba ağzıma ne geliyorsa döktüm. Kafa şişirmişsek affola :D
   
  1nsanetr ve haşmet bunu beğendi.
 16. godin ve g&l bass gitarlar nasıl
   
 17. G&L Usa'ler çok kalitelidirler. Tribute serisi de bir USA olmasa da kalitelidir. Özellikle Tribute L serisi. 5 telli bas gitarlar arasında nadir olarak 34" skalada Si teli performansı güzel olan gitarlardan.
   
  MetalAddiction bunu beğendi.
 18. Aynı amaç doğrultusunda Schecter Omen 4 aldım ben 15 ay önce.Çalımı gayet rahat,sound olarak da istediğimi veriyor.
  Fiyat-performans olarak güzel bir bas.Tavsiye ederim.
  Kısacık kaydetmiştim,bir dinle burdan da :
   
 19. squier vintage basslar harikadır tavsiye ederim.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş