Hangi bas gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Ben musicman düşünüyorum şuanda en çok :) Teker teker hepsi için yorumlarınızı bekliyorum..

jazz bass istiyorsan, fender jazz bass, musicman stingray'den çok daha tatminkar bence, ama her yola gitsin diyorsan, musicman bongo düşün derim. iki gitara da sahibim, bongo'nun yelpazesi jazz bass'tan daha geniş. ama sana tek bir şey garanti edebilirim, fender'in yeri ap ayrı. tutku haline geliyor fender sahibi olmak. tabi bongo da azımsanacak bir gitar değil. ayrıca bongo'nun tasarımı da bildiğimiz BMW'ye ait. vel hasıl bongo 3000tl yi biraz aşabilir.

bongo;

yeni başlayacaksan kesinlikle 4 telli al. 5 telli fazla gelir gereksiz olur zaman içinde geliştikçe istersen 5 telli istersen 6 telli kullanırsın. marka olarakta bass gitarda yamaha dan şaşma dostum. yamahanın bas gitarları ister başlangıç seviyesinde ister profesyönel seviyede olsun hepsi ton açısından oldukça kalitelidir. tercihini yamahadan yana kullan bana kalırsa.

Beyler 900 lira civarinda bütçem var bas gitar alicam trash metal çalmak istiyorum buna uygun bas gitar önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Sanırsam pek kullanan yok ama Jackson JS3 Concert Bass' a bakabilirsin, ayrıca üzerinde 3 band eq da var

Sağol ama daha çok schecter omen 4 gibi gitarları beğeniyorum yine de teşekkürler önerilerinizi hala bekliyorum gitarı haftasonu alıcam

Schecter Omen 4 gibi gitarlar derken hangi özelliğini kastettiğini anlamadım, eğer açıklarsan daha kolay yardımcı olabiliriz

Arkadaşım için açıyorum konuyu,bütçesi 2000 tl 4 telli bas düşünüyor tarzı alternatif rock ve bazen hard rock-metal.Sıfır alacak.Önerileriniz nelerdir?

Geri