fender gitarın klavyesine eski gorunum vermek

Dostum o kalvyeler zaten ağacın kendi rengi.Üstünde sadece cila falan var.Siyah bir klavye siyaha boyanmıştır zımparayla kazırsın kafana göre bazı yerlerini.Sonra cilalarsın eski görünümü verir ama ağacın kendi rengi olduğundan kazımak vs ypmanın bir işe yarıcağını sanmıyorum..Sonuçta ağacın kabuğunu soydukdan sonra ne kadar kesersen kes kazırsan kazı gene aynı renk çıkar ortaya.Bu sadece cilalanmış hali...

soloman demiş ki:
Dostum o kalvyeler zaten ağacın kendi rengi.Üstünde sadece cila falan var.Siyah bir klavye siyaha boyanmıştır zımparayla kazırsın kafana göre bazı yerlerini.Sonra cilalarsın eski görünümü verir ama ağacın kendi rengi olduğundan kazımak vs ypmanın bir işe yarıcağını sanmıyorum..Sonuçta ağacın kabuğunu soydukdan sonra ne kadar kesersen kes kazırsan kazı gene aynı renk çıkar ortaya.Bu sadece cilalanmış hali...

Kesinlikle arkadaşın dediğine katılıyorum bence bunun çözümü yok bir ara bende düşündüm ama beceremedim hatta bunun icin bir gitarımıda feda etmiştim.

yeni nesil fenderler şeker kamışı gibi olduğundan boyle rengi

gitarını güneşte bekletebilirsin, sonucu farkedeceksin,

sapı güneş gordukce sararıyor, ama tabiki bi süre yapmalısın 1 2 sefer ile olacak iş değil,

nitroselülozik lak diye bi sıvı var onu kullanabilirsin.zamanla heskitiyo ama hemen değil.harika sonuçlar alabilrsin .tekzen de bulabilirsin yada ikea da

arkadaşlar yazmış ama ağaç farklılığından ve kullanılan ciladan kaynaklanır.yani eskitmeyle olmaz.tabi bu ağaç rengi illahaki kaliteyi göstermez.misal
eric clapton strat

Fender%C2%AE%20USA%20Artist%20Series%20Eric%20Clapton%20Stratocaster%C2%AE%20Maple%20neck%20Candy%20Green%206-String%20Electric%20Guitar.jpg

yanında komik bir rakamı olan sx strat

SX1.jpg

nokisss3 demiş ki:
güneş ışığında bırakmak gitara zarar verir sakın yapma.gitarın dengesi bozulabilir

aynen guneş ışıgı olayı felan hikaye daha çok zarar kimyasallarla bir sonuca varabilirsin ancak. nokisss3 arkadaşımızın dedigi yontemi bir dene istersen olursa eğer :D bende yaparım

dediğim olayı rahatlıkla deneyebilirsiniz.yapan arkadaşlarım var o sebeple tavsiye ettim.dediğim sıvı ahşap eskitmede kullanılıyor.fenderin road worn serisindede eskitme yapılıyor.yanlız bu sıvıyla işe koyulmadan nasıl yapılacağı hakkında bilgi almanızı en azından bu ahşap işlerinden anlayan birilerine sormanızı tavsiye ederim çünkü kullanımın azlığı çokluğu önemli olabilir

güneş zarar verir çünkü gitarda sapı bozan etkenlerden en önemlisi ısı farkıdır ki herşeyin aynı olduğunu düşünsek bile senede 1 kere en az sap ayarı yapılmasının sebebi budur...

Geri