Geniş Aile

hanımlar beyler,yaz sezonunun sonlarında başlayan ve müthiş bir seyirci kitlesi kazanan,ayrıca Rasim Öztekin ve Halit Akçatepe gibi ustaları da kadrosunda barındıran kanal d'nin komedi dizisi Geniş Aile ile ilglili görüşlerinizi buraya alayım lütfen..

Pek dizi izlemeyen biriyim fakat Geniş Aile'yi ilk bölümünden beri takip ediyorum.Çok kaliteli bir set ekibi,çok iyi oyunculuklar ve bunla beraber harika bir iş çıkmış ortaya.Her bölüm de bir önceki bölümden komik oluyor,çok iyi gidiyorlar nazar değmesin.

Benim adamım da Abaküs Zekai :D

Aşağıda link'ini vermiş olduğum bölüm de manyaktı :D

http://www.youtube.com/watch?v=JM83HRucF8E

senaryolar çok iyi. replikler müthiş. son yıllarda böyle kaliteli bir dizi izlememiştim. bu dizinin kıymetini şimdi bilmek lazım. çünkü ilerde "kaygısızlar" dizisi gibi efsane olacaktır bence.

Geniş Aile gibi müthiş bir dizinin senaristi güzel insan Cüneyt İnaydır. Kendisinin röportajı ve kendi kişisel sitesinde yazdıklarından ne kadar ilginç bir insan olduğunu anlayabiliyoruz. Ben şahsen çok sevdim. Zaten dizide ki o Cevahir ve Zekai’inin lafları ordan gelmekte. Sitesi; www.cuneytinan.com dur. Kendisi birşeyler demiş, ben bazı yerlerini aldım, şöyle ki;
“1983′de Kayseri de doğdum. altı aylıkken konuştum, aklıma bişey gelmediği için iki ay sustum ve sekiz aylıkken ortamı bozduğumu sanmasınlar diye tekrar konuştum.”
“YABANCI DİLLERİM: South Park İngilizcesi, Kuzeyli Aksanı, İç Anadolu Şivesi, Orta Seviye Burhan Çaçan Taklidi.”
“He vardı. Ben küçükken FlaşDiski, bilgisayar sektöründe çalışan işçilerin sendikası sanıyordum….. Pardon ben 21 yaşındayken Flaşdisk aygıtı daha yeni çıktıydı yaa.”

2 hafta önce "The Hangover" ın aynısını yaptılar. En güzeli ise "Dexter" göndermesiydi. Tayanç'ın abisi Cevolardan dayak yiyince şükufe dükkanda tedavi ediyordu.Herifin dediği şu; "Miami polis departmanında kan analisti olarak çalışıyorum. İstanbul'a arkadaşım Morgan'la beraber geldik. Boğaza adak mı atacakmış ne" :D

Geçen haftaki dark side cevahir süperdi.

Cevahir: Benim bir A yüzüm, bir de B yüzüm var. Zaten bütün kötü şarkılar B yüzünde olur

Muti: Ama oğlum, ben seni single olarak çıkardım.

:D

Dün akşam da Türk Malı dizisine laf soktular bir replikte. Family Guy izliyorum sandım bir an. Açıkçası bir Türk dizisinde ilk defa şahit oldum bu tip bir iğnelemeye. Bakalım; Türk Malı'ndan da buna cevap gelirse olay Family Guy vs Simpsons tadında bir atışmaya dönüşebilir. İzlemesi de ayrıca zevkli olur elbet.

Evet, feci ayar verdiler. Ama Türk Malı'nın senaristi Tayfun Güneyer'in öyle laf sokacak espri kabileyiti olduğunu zannetmiyorum. Espri üretebilseydi, Türk Malı berbat bir dizi olmazdı. Espri üretemediği için ata sözlerini, deyimleri falan değiştiriyorlar ve komik olduğunu zannediyorlar. Binnur Kaya keşke Geniş Aile'ye geçiş yapsa; Sevim karakteri ile süper ikili olurlar.

Türk Malı, sanki Pınar Karşıyaka takımına Michael Jordan'ı getirtmişsin gibi bir dizi. Binnur Kaya olmasa kimse izlemez o diziyi. Ama o da tek başına diziyi izlenir kılmaya yetiyor. Espri olayına gelince, Abiye ve Erman tiplemeleri zaten pek IQ'su yüksek olmayan tipler. O bakımdan çok zeka işi espri yapsalar dizi iyice absürdleşirdi. Böyle bile absürd. Ayda 1000 lira maaş alıyorlar ve her öğünlerinde pizza yiyorlar. En ucuz pizzacıdan hesaplasak tüm para pizzaya gider zaten. :D Bari afacan ve iyi espri yapabilen çocukları olsaydı. O zaman metin yazarının bu konudaki yetkinliğini ölçebilirdik.

enchant demiş ki:
bu dizinin kıymetini şimdi bilmek lazım. çünkü ilerde "kaygısızlar" dizisi gibi efsane olacaktır bence.

Yerinde tespit, katılıyorum. Öyle her bölümünü izleyen biri olmamama rağmen katılıyorum. Kaygısızlar'ın " - Taksi! - Yolcu!" tarzı yaran ve seneler sonra bile hatırlanan repliklerine/diyaloglarına veliaht olacak çok şey geçiyor bu dizinin senaryosunda. Cümle içerisindeki o tamlamaları bazen uzatıyor olmalarına rağmen senaryo hatırlanası şeyler üretiyor her izlediğimde.

Aeonian_Lich demiş ki:
Türk Malı, sanki Pınar Karşıyaka takımına Michael Jordan'ı getirtmişsin gibi bir dizi. Binnur Kaya olmasa kimse izlemez o diziyi. Ama o da tek başına diziyi izlenir kılmaya yetiyor. Espri olayına gelince, Abiye ve Erman tiplemeleri zaten pek IQ'su yüksek olmayan tipler. O bakımdan çok zeka işi espri yapsalar dizi iyice absürdleşirdi. Böyle bile absürd. Ayda 1000 lira maaş alıyorlar ve her öğünlerinde pizza yiyorlar. En ucuz pizzacıdan hesaplasak tüm para pizzaya gider zaten. :D Bari afacan ve iyi espri yapabilen çocukları olsaydı. O zaman metin yazarının bu konudaki yetkinliğini ölçebilirdik.

Binnur Kaya hayatımda en çok sevdiğim kadın komedyen oyuncusudur. Rolünü hissederek oynuyor kesinlikle. Kendisini Kaynanalar dizisinden beri sevirim. Favorim Şahika Koçarslanlı rolü... Normalde çok utangaç birisi. Kameranın karşısına geçince 10 kaplan gücünde oluyor. :) Ama Türk Malı'na hiç yakıştıramıyorum. Zaten Gülse Birsel'in yeni dizi projesi varmış, Avrupa Yakası'nın kadrosunu bir araya getirmeye uğraşıyormuş... Umarım Binnur Kaya tekrar Gülse Birsel ile çalışır.

"Sizinle mi görüşüyoruz?" ve "Karnından hamile" replikleriyle yardı geçirdi yine beni. :D Şu kıza kafa atma sahnesi de hiç beklemediğim bir anda geldi, ona da çok güldüm. Hahah bu dizi hakikaten bir acayip.

Geri