Epiphone Apple Red Metallic?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar bu benim ilk elektro gitarım olacak ve gitarı denememiş bile olsanız beni özellikleri, manyetikleri falan filan bilgilendirebileceğiniz en ufak bir konuda bile bilgilendirirseniz çok sevinirim, gitarı alıcam ama sonra pişman olmak istemiyorum, sanırım bu sitedede çok iyi gitaristler var bizim gibilere yardımcı olabilecek, yardımlarınızı bekliyorum ;)

Sitede yazılanlara göre maun gövde ve sapa ayrıca gülağacı klavyeye sahip bir gitar. Manyetikleri konusunda pek bilgi veremicem ama şeklini ve rengini beğendiysen ve de ilk elektro gitarın olucaksa seni oldukça memnun eder diye düşünüyorum.
Ama yine de şansın varsa önce yakından görüp almaya çalış ;)

Dostum güzel gitara benziyor ama ne kullanma fırsatım oldu nede yorum gördüm bu gitar hakkında ama bence epi normal standart pluslara falan yönelsen daha iyi olur gibime geliyor ...Hem daha fazla yönlendiricek arkadaş olur hemde aldığın gitarın özelliklerini artısını ekisisini bililerek almış olursun...Bu benim fikrim.Gitar hakkında bi yorumum yok.

soloman demiş ki:
Dostum güzel gitara benziyor ama ne kullanma fırsatım oldu nede yorum gördüm bu gitar hakkında ama bence epi normal standart pluslara falan yönelsen daha iyi olur gibime geliyor ...Hem daha fazla yönlendiricek arkadaş olur hemde aldığın gitarın özelliklerini artısını ekisisini bililerek almış olursun...Bu benim fikrim.Gitar hakkında bi yorumum yok.

yorum için teşekkürler, ben görünüşe çok önem veririm yani en az performans kadar önemlidir bence, pluslarda ise nedense hoşuma giden model bulamadım hemde bu fiyata?

giboson manyetiği olmaz bunun üstünde... ama dizaynı gibson firmasına aitmiş öyle yazıyor galiba...arkadaşım epiphone les paul başlangıç için iyi bir gitardır ama bana sorarsan daha iyi gitarları araştırmak varken hemen bu deme... hem 22 perdelidir bunlar yani günün birinde solo atmak istiyorum dersen atamazsın. başlangıç için ideal gitarlardan birisidir ama yine dediğim gibi biraz daha iyisini bulabilirsin..

RaNCoR demiş ki:
giboson manyetiği olmaz bunun üstünde... ama dizaynı gibson firmasına aitmiş öyle yazıyor galiba...arkadaşım epiphone les paul başlangıç için iyi bir gitardır ama bana sorarsan daha iyi gitarları araştırmak varken hemen bu deme... hem 22 perdelidir bunlar yani günün birinde solo atmak istiyorum dersen atamazsın. başlangıç için ideal gitarlardan birisidir ama yine dediğim gibi biraz daha iyisini bulabilirsin..

Bu gitar limited editionmuş ve fiyatı 571€ muş fakat düşmüş şuan sanırım 333€. Les Paul standart. Dostum ben grubun solo gitaristi olucam ve 22 perdeli olması solo atmayı engellemez hatta şahsen bu gitarlarla atılan sololar daha bi hoş gelir bana. Örn. dünyada Slash türkiyede kerem özyeğen gibi.. örnekleri çoğaltabiliriz tabi. Bilgim dahilinde bu kadarım, fakat gitar ve aksamları konusunda bilgili olan arkadaşlardan gitarın diğer epi standartlardan bir farkı olup olmadığını öğrenmek istiyorum, yada bir goldtoptan, yada ne biliyim genel olarak malzeme kalitesine verilecek paraya değer bir gitarmı gibi (333€)

Arkadaşımda kore üretimi bir epi LP standart vardı.
Ton (rock&metal olsun, blues olsun iyi uyum sağlıyordu), sustain, kullanım rahatlığı açısından başarılı bulduğum bir gitardı.
Fakat Çin üretimleri için durum nedir bilemiyorum.

Sıfırı 333€'ya böyle bir gitar denenebilir.
Epi standart'lar başlangıç seviyesinin üstünde gitarlardır.
İlk gitarın olacaksa seni uzun süre tatmin edecek bir gitar gibi duruyor.

engingundogdu demiş ki:
RaNCoR demiş ki:

Bu gitar limited editionmuş ve fiyatı 571€ muş fakat düşmüş şuan sanırım 333€. Les Paul standart. Dostum ben grubun solo gitaristi olucam ve 22 perdeli olması solo atmayı engellemez hatta şahsen bu gitarlarla atılan sololar daha bi hoş gelir bana. Örn. dünyada Slash türkiyede kerem özyeğen gibi.. örnekleri çoğaltabiliriz tabi. Bilgim dahilinde bu kadarım, fakat gitar ve aksamları konusunda bilgili olan arkadaşlardan gitarın diğer epi standartlardan bir farkı olup olmadığını öğrenmek istiyorum, yada bir goldtoptan, yada ne biliyim genel olarak malzeme kalitesine verilecek paraya değer bir gitarmı gibi (333€)

bi farkı olacağınıda sanmıyorum şöylede bişey var nasıl bi solocu olcan tiz mi lerde gitarı kanırta kanırta bağırtmak istiyorsan gitarla şov yapmak istiyorsan 1 bu gitarda floyd yok 2 24. perde olan ince mi en ince mi yani oda yok ozamanda nasıl bi solo atmayı düşünüyorsun? pedaldan harmonik falanmı ekleyeceksin?

ya yok sert müzik yapıpta okadar aşağılardan solo atmam diyosan al. ha yine alma demiyorum giren sana giriyo banane ben fikrimi söyledim yok al dudaklarına nar yanaklarına gidip alırım diyosan oda senin zevkin ne diyim... ama bence önce kendine düzgün bi hedef koy o bahsettiğin adamlarda gitarda önce ton gelir sen solo diyorsun ki slash te gayet güzel 24 lük gitar kullanır... yeri gelir 22 kullanır yani bunlarla kendini kıyaslama...

bu gitarada bakıp 'waay gibson les paul ün aynını yapmışlar' deme sakın asla ve asla yanına bile yaklaşmaz tonda...

önce önüne hedefini koy daha bunun ekipmanı var 3 gün sonra yine jack ım kırıldı diye ağlayacağın günler olacakki ozaman 333 euro değil 3 liranın hesabını yapıcaksın :D

Geri