Rest

Merhaba rest şu anda bieyerde çıkmıyor grubun kadrosunun yarısı yenilendi baştan yeni repertuvar yapıtoruz tarzı tamamen değiştirdik ama 1.5 aya kadar çıkacaz
Sygın ben sana mailim geldi mi diye sordum cevap vermedin
abi şimdi instant nessage attın bana

herkerse slm

bİRAZ DAHA MODERN bisiler calacaz alternatif ağırlık lı ama iyi secilmis sarkılar birde kendi düzenlemeiz olan cover parcalar var

Vokalimiz değiştiği icin birazda bu tarza kaydık
perl jam, 3 doors down, creed, etc çalacaz
vokalimiz turk olmadıgı icin turkce coverları azalttık 1 ya da 2 tane calacaz
anlıcan rock and roll devri rest icin bitti

Ne yani dehacım daha modern işler yapacağınızı söylemişsin.Biz demode işler mi yapıyorduk.Gönül ister ki eski rest ile şimdiki bir karşılaşma yapabilse? Bizde size gerekli cevabı verebilsek demode halimizle :) Biz sizi kahvaltıda cornflakes diye yeriz :)

Abi söle bisi var biz ve siz diye bisey yok hepimiz aynı grubuz grupta aynı grup sadece saygın ve sen yoksun okadar siz de hala grubun bir uyesi gibisiniz sadece fiziksel olarak yoksunuz ama herzaman kalbimizde ebediyen vesaire vesaire....

Abicim sen klavyecimiz onuru unttun herhalde.Adam Ray Manzerek gibi adam :LOL: Nasıl unutabilirsin onu? Bu arada şaka yapıyorum şakaaaaa......Boşa edebiyat parçalama :twisted:

yuppi

:!: :!: :!: PS: Az önce aynı temalı bir mesaj daha atmıştım ama forumda görünmedi hemen bir üstte bana ait mesaj görürsen bu mesajın devamını okuma
ve............

:cigara
ya...süper olmuş bence. Hatta biraz daha grunge ağırlıklı olabilir pearl jam, alice in chains gibi. Ankara piyasasında yok grunge yapan grup benim bildiğim. Güzel bir boşluk dolmuş olur.En yakın zamanda çıkın da bir yerde dinleyelim. Özellikle pearl jam "ten" albümünden birşeyler çalarsanız çok bahtiyar olurum.

Re: yuppi

Merhaba,

Pearl Jam'den 2-3 şarkı hazırladık...Üzerinde biraz daha çalışmamız gerekiyor...Yeni tarz için kaliteli alternatif fikriyle yola çıkmamıza rağmen grunge' a doğru hissedilir biçimde kaymaktayız...
Ayrıca çok severek çaldığımız ve bizi dinlemeye gelenlerin büyük oranda istediği "Doors" ları da unutmuş değiliz...Sadece Turkçe şarkıları çalmayacağımız büyük oranda netleşti...
Deha'nın da dediği gibi 2 eleman değişikliği nedeniyle repertuarı yeniledik..Fakat böyle bir değişiklik tarz açısından oldukça iyi oldu..Çaldıkça anlıyoruz bunu..

Aslında çok daha kısa bir sürede bitirebilirdik ama biraz ince eleyip sık dokuyoruz...İçimize sinmeyen ve artık demode olan şarkıları seyirci tarafından çok sevilse bile çalmama kararındayız... Repertuar beklediğimden iyi yönde gidiyor kısacası...

İlgin için teşekkürler...

Maalesef şu anda o şarkıları canlı dinleymezsin.Hatta belkide asla dinleyemezsin :)
O kayıtları Saygın,Ben ve Deha Atalay'ın stüdyoda kaydettik ve Enis Eren'de aranjörlüğümüzü yaptı.Şu anda grupta bir tek deha var o demodan geriye kalan.

Bu arada baranın mesajındaki tarzını hiç beğenmedim haberi ola!
Saygının'da beğeneceğini hiç zannetmiyorum.

Hadi ya, güzel müzik, keske devam etseymissiniz... :( Atalay gercekten iyi iş yapmıs, aranjman da güzel Enis' i tebrik etmek lazım. İndirip de dinlemeye devam ettigim nadir demolardan oldu. Ozellikle 2. parca. İşin komiği, sadece yarismada finale kalan parcanızı pek begenemedim, herhalde zevk olayı. :LOL:

Alp'in dediği doğru demo yaptığımız gruptan bir tek ben kaldım ama yeni kadroylada demodaki parcaları
çalacaz bara çıkınca gelip dinleyebilirsin.1.5 aya kadar çıkacaz bir barda.Ayrıca demoda olmayan rest'in yeni bestelerini de çalacaz.
Bara cıkınca herkesi bekleriz
rest 2005 yılında alternative grunge yapan bir grup olarak adını duyuracak
herkese slm

elvis is dead
grunge is dead
long live the raindog :twisted:

abi ne calarsaniz calin da bir an once calin, ben oralara gelince hala prova yapiyoz bar bakiyoz bidi bidisi istemez.. dinleyecem.. birde istek yapiyorum..hmm birbucuk evenflow uzerinde de kaymakli bi would?

awakeone tesekkurler arkadaslar rest adina gerekli izahati yapmislar, ben su anda solo takiliyorum, yeni bir demo hazirlama niyetim var.. yarismaya gelince, pop-rock yapmaya calistik..
gorusuruz.

Baran'ın mesajı bir daha okudum,sanırım yanlış anlamışım,uykudan herhalde sabah 4'te nette oluyorum genelde.

İmza kısmımdaki linkten Rest-Demo'nun yeni miksli halini indirebilirsiniz.Bence elinizde şarkıların bu hali olsun ciddi fark var çünkü.

Saygın bilirsinb bu işler çok çabuk olmaz zaten anca senin geldiğin zamanlar çıkarız.
Bu arada elim kırıldı ve bütün kolumu alçıya aldılar
biliyuoırum hayranlarım çok üzülecek ama onların sevgisiyle ayakta duruyorum bende:) :)
Cidden bir süre gittar çalamicam ama 10 güne kadar alçı çıkacak
insallah aralıkta bir barda oluruz rep. seçimi baya sancılı ve zor oluyo bu bizi yavaşlatıyo ama bir yöden de iyi oluyor

Halo baran nasılsın ben kastamonu cittum gelince musika yapar biz ceko sarkıları haykırıyo zaten hadi hepinize ıslah günler dilerim(baran anlar)

elini de mi kirdin sonunda, catlatmis olmayasin, sanat hayatini tehlikeye atma bak yoksa mizika calmak zorunda kalirsin..
gecmis olsun, aralik basi benim dersler bitenzi, ortasi gibi gelirim
gorusuruz.. ne sancisi olm, hizlandirilmis repertuvar kurslarimiz vardir, 1 ayda bara hazirlanilir..

çok sağol run rabbit run Allah sizlere zeval vermesin

Abi o hızlandırılmış rock and rol kursu oluyo biliyosun yok abi çatlamamış kırılmış sana demiştim ya elim acıyo diye yahoo massenger da kırıkmış elim hatta kendilğimnden kaynasmaya bile başlamış
herkese slm
bu arada yeni gitaristimiz Armend eğer siteye girersen görürsün diye yazıyorum belirle4diğimiz sarkıların hepsine bak mutlaka ben bakıyorum zaman kaybetmeyelim tabi baran ve cekoda aynı zamanda bu arada papa roac between angels and insect çok iyi şarkı onu mutlaka yapalım
herkese selamlar

Geri