Hangi filozof?

Görüşünden ençok etkilendiğiniz filozof kimdir ve neden?

• Aristotales

Oylar: 0 0.0%
  • Kant

• Hegel

• Karl Marx

• Sartre

• Gazzali

• Descartes

• Toplam oy veren
    240
Tüm filozofları buraya ekleyemedim ama yukarıdakilerin dışında etkilendiğiniz filozof varsa da nedenini ve kim olduğunu yazarsanız aktardığınız bilgilerden herkezin yararlanmasını sağlamış olacaksınız..

Gazzali'den kasıt eğer Hüccetül İslam lakaplı İmam-ı Gazali ise oyumu ona verdim. Adını sanını duymadığımız, eski veya yeni, sayısız tasavvuf erbabı, alim, feylesof var tabii. Bunların yolunun hepsi Fahr-i Kainat, Sebeb-i Mevcudat, Nebiler Nebisi, Hz. Muhammed (sav) e çıktığı için ilk önce O'na muhabbet beslemek ve Allah'ın izniyle sonsuz huzura ermek inananlara nasip olur inşallah.

karl marx ve nietzschenin ikisine birden oy verme şansım olsa ikisine de verirdim. ama tek seçim hakkım olduğundan nietzscheye verdim. nihilist olmam ve nietzschenin hayata bakışıma ve hislerime tercuman olması kararımda etkili oldu :)

ömer hayyam...o kadar filozof var ama ömer hayyam yok...valla bravo...batının yüzyıllardır araştırdığı ve bazı konularda kendisine rehber olarak ömer hayyamı o listede görmek istiyorum...benim oyum ömer hayyama...

Ne bileyim sözleri fena :)

*Uçurumları sevenin ,kanatları olmalı.

*Ümit en son kötülüktür. Çünkü işkenceyi uzatır.

*Kötü belleğin iyi tarafı, aynı şeylerden bir çok kez, ilk kez gibi yararlanmaktır.

Gibi :)

Geri