Pod 2.0 Da Kabin Seçmek!

Aldığım pod 2.0 da kabin seçimi bulunmuyor yok stomplar var yok kabin seçimi var dendi ama efektlerle kabin boyutları aynı yerde bulunurken nasıl kabin seçimi yapılıyor bu saçma sapan aletteki tek sorunumda bu değil ama bununla başlayarak bir ilke adım atmak istiyorum..

Kabin seçimi yapmak için "TAP" tuşunu basılı tutarken "Effect Tweak" knob'unu çevireceksiniz.
Stomp box olayına gelince, pod 2.0'da stomp box modelleme yok, en azından Pod XT' deki gibi yok diyeyim... Bildiğim kadarıyla sadece fuzzface veya arbiter gibi 1-2 pedal modellemesi var ve onlarda ayrı biryerlerde değil amp modellemesi olarak geçiyorlar...

Elindeki hic te sacma sapan bi alet degil, ayarlayabilince, öğrenince ki cok basit kullanması, cok tatminkar tonlar elde edebilirsin ... Kabin modellemeside Buried arkadaşımızın dediği gibi tam olarak . Ayrıca TAP tuşuyla daha bir cok şeyi gercekleştirebiliyorsun, örnegin "drive" knobunu TAP a basık tutarak tekrar cevirirsin Boostlamış oluyorsun Drive ı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
youtubeda hayvan gibi ton alan arkadaşları görünce ağzım açık kalmakla beraber ben bu aleti 5+1 sistemde deneyip direct modunda kullandım ve jcm 2000 imin returnunden girip kullandım iki türlüde çok kötüydü bana yardımdı olabilicek bi arkadaş varmı?

Bence 5+1 'de de amp modunda daha "doğal" ton alınıyor.

Bir de şunu deneyebilirsiniz, cihazı "save" butonuna basılı tutarak açarsanız cabinet tuning ayarını yapabilirsiniz. Aşaı yukatı butonlarıyla seçip tekrar save butonuna basarsanız o seçenek kayıtlı olarak kalıyor, tekrar tekrar seçmenize gerek yok...
Dört tane seçenek var, power amp + açık kabin veya P.A. sistem veya power amp + kapalı kabin gibi... İsterseniz daha sonra cihazın varsayılan değerine de döneblirsiniz...

Bu arada fiyatına göre gerçekten güzel bir cihaz, önüne booster olarak SD-1 kullanıyorum, açıkçası pedala (ve Wah'a) bu kadar güzel yanıt vereceğini düşünmüyordum, sanki gerçekten ampli boostluyormuşum gibi hissettiriyor...

Geri