Bir Metal Parçasına Hangi Gam dan solo atılır?

Arkadaşlar merhaba, ben şu an bi death metal parçası üzerinde çalışıyorum ama benim tek bildiğim gam blues pentetonik, blues gamından solo atınca çok güzel olmuyo, alexi laiho tarzında sololar atmak istiyorum yardımcı olursanız çook sevinirim şimdiden teşşekkür ederim...

Yönetici Uyarısı: Mesaj düzeltilmiştir. Tamamı bold, italik, büyük karakterde ya da renkli yazmak Forum Kurallarına aykırıdır. Forum Kurallarını okuyunuz.

bence gam mam hikaye dostum sevdigin sarkiyi ac solo tablarina bak veya kulaktan cıkartmaya caliş.ilerledikcede alt yapı ustune dogaclama cal.eminim seni cok geliştiricektir ..bende eskiden senin gibi sadece klasik blues pentatonik gami biliyodum ama hic bi zırt a yaramiyo :) dedigim gibi icinden ne geliyosa alt yapı ustune dogac

Evet, gam, gammé, scale, aşıt, dizi...

Sabit gamdan solo atmak için, kaba tabirle, parçanın, o tonda olması gerekir.

Death metal parçaları, genellikle atonal yapıdadır, sabit bir tonal düzenleri yoktur, bu durumda solo atmak için bir gam kullanamazsın.

Death metal, trash tarzı sololarda, solo alt yapısındaki ezgisel gidiş zinciri incelenir, ona göre modüllendirilir altere edilir düzenli değişen bir dizge yaratılabilir,

Aksi halde burada Do maj desek sana, öyle bir dünya yok. Zira solo altı düzende G-A-B-G-F-Em vs.. gitse bile, adam kafasına göre, Bb, C#, E#, vs.. gibi gam dışı ağrızalar ekler, ekleyebilir,

Death metal gibi, hatta metal gibi çağdaş tarzlarda tonallik beklentisi olmamalıdır.

Parça tonal'se hangi tondan olduğunu çıkartırsın, ona göre takılırsın kendi süslemelerinle.

Geri