Favori Gitar Ureticiniz?

Hangi uretici tercihiniz?

• Toplam oy veren
    344
Fender'den memnunum.(ne kadar standard,odun saplı da olsa :D ) shred de calınıyor blues da calınıyor.Gain i köklerseniz heavy metal de calarsınız.Manyetikleri Lindy fralin %5 underwoundla değiştirip blues junior aldığım zaman pedal ihtiyacım da kalmıyacaktır.
Not:Fenderlerde fiyat belirleyici olan işçiliktir.Ağac kalitesi sonradan gelir.İbanezlerde ise neredeyse tüm gitarlarında farklı kalite ağac kullanılır,jem 4.500 lirayken prestige 2550,2570 2000 liradır.gibsonlarda chambered olayını duyunca hayal kırıklığı yaşadım.Gibson dediğin eşşek ölüsü gibi ağır olacak !! :p heritageler fena değilmiş duyduğuma göre.Fakat carvin denemedim merak ediyorum.

Dünyada Made in Usa PRS kötüdür diyen olmamıştır bu demektir ki gerçekten efsane gitarlara imza atmaktadırlar her ne kadar hala ülkemizde tanımayanlar olsada... Gibson çok kötüleniyor uzun zamandır, fender desen aynı, jackson el değiştirdikten sonra bozuldu dendi, İbanez e oyuncak deniyor gibi gibi bir sürü olay.

Ah birde birazcık daha ucuz olsalarda hemen kapsam birtane.

...PRS... gözünü seveyüm ...PRS...

smtzdmr demiş ki:
İbanez e oyuncak deniyor gibi gibi bir sürü olay.
Valla bu sadece deniyor. Arkası gelemiyor genelde. :D

İbanezin eleştirilebilecek yanı düşük bütçeli gitarlarında iyi bir fiyat/kalite oranı tutturamaması. Bunun haricinde sırf tarzına uymadığı ya da kullanmayı bilmediği/beceremediği için bir insan bir markayı toptan oyuncak diye nitelendirebiliyorsa o insanın müzisyenliğinden şüphe ederim.

selam,

Gitarların eskiye nazaran kalitesinin düşmesi...
daha çok üretim-otomasyon dan kaynaklanıyor...
kalite ikinci planda...
çok adet ve hızlı üretim-ürün kalitesini düşürür...
Eskiden standlarda bu kadar seçenek yoktu...
şimdi herkeste eminim 3-4 tane gitar vardır...
arz talep meselesi...
Paul Reed Smith lerde ne var? Country çalan adamın gitarı...özelliği bu...
Schecter lerinde çok tutkunu var...listede yok...

hoşça kalın

Listeye sigmadi arkadaslar sitem edenler var fakat ben yine kendi zevk siralamam dogrultusunda doldurdum.Carvin prs calma firsatim olmadi misal.Birazda popularitesi yuksek olanlari tercih ettim diyebilirim ki esp hic sevmememe ragmen yer verdim...

PhoibosApollon demiş ki:
smtzdmr demiş ki:
İbanez e oyuncak deniyor gibi gibi bir sürü olay.
Valla bu sadece deniyor. Arkası gelemiyor genelde. :D

İbanezin eleştirilebilecek yanı düşük bütçeli gitarlarında iyi bir fiyat/kalite oranı tutturamaması. Bunun haricinde sırf tarzına uymadığı ya da kullanmayı bilmediği/beceremediği için bir insan bir markayı toptan oyuncak diye nitelendirebiliyorsa o insanın müzisyenliğinden şüphe ederim.
Araba kullanmayı bilmeyene ferrari versen ne olacak :kaydim Bu arada PhoibosApollon hacım ibanezlerin içine prosesör koyuyorlar ya ağacla onboard halde o yüzden tonlarda yapay ve çok digital geliyor :kicsalla Bu lafları söyleyen arkadaşlara çok çok selamlar... Forum okumakla gitar ve ekipmanlarından anlanacak olsa gitar almadan ilah olunurdu.

walla gitar ekipman isi para meselesi.imkan kısıtlı olunca fiyat/tarz diliminde firmaların birbirinden üstün olduğu durular oluyor tabiki.Ama dün gece bi düsündüm(hayal kurmak parayla değil) mesela bi K7 olsun kenarda isterdim.ama heralde ESP custom yaptırırdım kendime.Sonucta bunlar zevk meselesi.tamam tahtası odunu manyetiği..birazda O gitarın hakkını vercek parmaklar lazım en basta:) (kesinlikle cok paran olsa iyi gitarmı alırdın yoksa isin erbabından ders mi alırdın baslığı acmıyacağım) :)

Geri