Gitarımı böcekler bastı.Lütfen yardım.

M

maarif

Merhabalar herkese.Gitarlarımı ufak noktalar şeklinde yürüyen böcekler bastı.Ufacıklar toz gibi gözüküyorlar ama hareket ediyorlar ? Bunlar nedir ve nasıl kurtulurum ? Bilen varsa yardımınız bekliyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O başlığı okudum ama kilitli.Zaten farklı durum.Karınca değil benimkisi.İlk kez görüyorum nokta gibi toz sanıyorsun ilk görünce ama yürüyorlar resmen.

acaba tahta biti olabilirmi diye düşündüm yavruları miniciktir gözle zor görürsün toz tanesi gibidirler ama büyüdükçe içten içe tahtayı kemirirler rutubetten olur biraz zehirleyeceksin gitari eğer bu şekildeyse kurtulursun :)

RaNCoR demiş ki:
acaba tahta biti olabilirmi diye düşündüm yavruları miniciktir gözle zor görürsün toz tanesi gibidirler ama büyüdükçe içten içe tahtayı kemirirler rutubetten olur biraz zehirleyeceksin gitari eğer bu şekildeyse kurtulursun :)

sanırım sizinkisi en çok yaklaşan tasvir.büyük hallerini bilmiyorum ( çok şükür ) ama toz tanesi gibiler ufacıklar yürüyorlar.beyaz renkteler.tam olarak neyle zehirlemeliyim ? herhangi bir böcek ilacı bu işi görür mü ? sonra o zehirden gitarı nasıl temizleyeceğim ? :)

bugun böcek ilaçları vs satan bir yerden ilaç aldım.sıvı birşey , şurup gibi.sildim onunla gitarları bakalım ne olacak sonuç.sağolun.

maarif demiş ki:
RaNCoR demiş ki:

sanırım sizinkisi en çok yaklaşan tasvir.büyük hallerini bilmiyorum ( çok şükür ) ama toz tanesi gibiler ufacıklar yürüyorlar.beyaz renkteler.tam olarak neyle zehirlemeliyim ? herhangi bir böcek ilacı bu işi görür mü ? sonra o zehirden gitarı nasıl temizleyeceğim ? :)

içerde 1 tane büyük vardır kesin yada oraya yavrulamışlardır... şöyle anlatayım büyükleri gri renkte yaklaşık yarım santimetre uzunluğunda ve 0.25 cm kalınlığında elips şeklinde 8 bacaklı 2 bıyıklı olur. ( nasıl bir eşgaldir bea :D ) gıcık bi hayvandır olur olmadık yerden çıkar bizim evdekiler metalcidir gitarı saat 24 ten sonra elime aldığımda ne hikmetse etrafıma toplanırlar :D bu raid in falan böcek öldürücüleri vardı onlar kesin işe yarar ama o böcekleri iyi takip et yuvalarını bul öyle yok et gitarında rutubet kapmışsa bi şekilde kurut ancak öyle kurtulabilirsin

ben bu böceklerden eski bir kitabın üstünde görmüştüm. sirkeledim gitti bir kısmı. bir kısmı ise hala o kitabın içinde yaşıyordur belkide (benim değildi kitap).

Eğer tahta kurusu olsaydı gitardan boyna ses duyardın kart kurt diye. Ayrıca biraz büyük yaratıklardır onlar...

rakı dökmek böcekler için öldürücü veya bayıltıcı etki yapabilir ama dökülen cisim gitar olduğu için pek tavsiye etmiyorum. Çeşitli böcek zehirlerinin işe yarayacağını umuyorum, çok yayılmamışlarsa hemen önlem almalısın. kuru bir yerde tut gitarı ve boyna ilacı bas bence. manyetikleri köprüyü söküp o şekilde de zehirlemeye girebilirsin. muhtemelen boya ve vernik tabakasını geçmektense oradan bir yer yapmışlardır kendilerine.

Geri