Amerikadan ltd ec 1000 vb.

Arkadaşlar Merhaba,

İlk defa bir arkadaş vasıtasıyla amerikadan ltd ec 1000 vb black gitar almak üzereyim, yalnız aklıma takılan bir iki soru var, bu konuda çok tecrübeli değilim yardımlarınızı bekliyorum.

-alıcağım gitar aktif emg manyetiklere sahip yalnız satan arkadaş 9v luk pille çalışan manyetikleri modifiye ederek, bir 9 v'luk pil daha eklemiş, ben açıkcası bunun ne demek olduğunu bilmiyorum ve merak ettiğim konu gitarın sesine nasıl bir etkisi olacağı. Adam daha net ses alıyorum demiş, bunun dışında başka nasıl etkisi olur daha sert bir karakteristik mi kazanır gitar, (örn: gitar tam bir metal gitarına mı döner yoksa sadece seslerin daha güzel çıkmasınımı sağlar).. Umarım anlataibilmişimdir derdimi..

- İkinci konu ise forumlarda gördüğüm çin malı gitarlar hakkında ben bu gitarın çin malı olup olmadığını nasıl anlayabilirim.

Başka dikkat etmem gereken konu varsa onları da söylerseniz sevinirim, yardımlarınız için teşekkür ederim...

Çin malı olup olmadığını anlayabilmek için seri numarasını isteyin. Daha sonra firamaya seri numarasını mail ile sorup orijinalliğini kanıtlamaya çalışın. En garanti yol budur, zira bu çinlilerin maaşallahı var. Birebir aynısını üretiyorlar gitarların görünüş olarak. Emg manyetiklere 18 volt modifiyesi ile alakalı bilgim yok, bilgisi olan arkadaşlar illaki vardır, yardımcı olurlar.

selcuk_ozen demiş ki:
Arkadaşlar Merhaba,

İlk defa bir arkadaş vasıtasıyla amerikadan ltd ec 1000 vb black gitar almak üzereyim, yalnız aklıma takılan bir iki soru var, bu konuda çok tecrübeli değilim yardımlarınızı bekliyorum.

-alıcağım gitar aktif emg manyetiklere sahip yalnız satan arkadaş 9v luk pille çalışan manyetikleri modifiye ederek, bir 9 v'luk pil daha eklemiş, ben açıkcası bunun ne demek olduğunu bilmiyorum ve merak ettiğim konu gitarın sesine nasıl bir etkisi olacağı. Adam daha net ses alıyorum demiş, bunun dışında başka nasıl etkisi olur daha sert bir karakteristik mi kazanır gitar, (örn: gitar tam bir metal gitarına mı döner yoksa sadece seslerin daha güzel çıkmasınımı sağlar).. Umarım anlataibilmişimdir derdimi..

- İkinci konu ise forumlarda gördüğüm çin malı gitarlar hakkında ben bu gitarın çin malı olup olmadığını nasıl anlayabilirim.

Başka dikkat etmem gereken konu varsa onları da söylerseniz sevinirim, yardımlarınız için teşekkür ederim...

Benim EX400 18V'li su anda. 18V headroom'u arttiriyor. Bu da daha net ses demek EMG'ler icin (ses de artiyor bir miktar ama asil onemli noktasi daha kaliteli ses alman). EMG basligi altinda ayrintili anlatmistim nasil oldugunu, oraya bakabilirsin.

ABD'de 1000$'in altinda satilan bir gitar icin sahtesinin uretilecegini pek sanmam. Cinliler genelde Fender-Gibson-Ibanez'in ust modellerini taklit ediyorlar. Ayrintili resimler falan iste adamdan. Net'deki diger resimlerle karsilastir (pick-up cavity, headstock, truss-rod cover'larina falan bak). ESP'nin forumunda da arastirabilirsin. Ama dedigim gibi, pek sahte olacagini sanmiyorum.

Öncelikle selam, LTD EC1000vb ilgi alanıma giriyor. mükemmel gitardır kendileri neyse,
2. 9 volt pil gitardaki o hayvani tonu dahada güçlendirir ve daha iyi olur bence. yani kötü bişeymiş gibi düşünme sakın bence büyük bir artı olarak kabul et. sonucta ses güçleneceği için daha da iyi çıkar bu görecelidir.

Geri