Preampi Lambalı Marshall VS Serilerindeki Lamba Değişimi

arkadaşlar bu Tek lambalı marshall serileri bu lambanın çok büyük bir etkisi yok oraya altın kaplamalı tüpte taksan marshalın yine az çok aynı soundu vericek. şöle örnekleyebilirim önünde su dolu bir bardak bulunan bir gazeteyi okumaya benziyor bu en iyi mercekleride kullansan en iyi gözlükleride o bardağı ordan çekmeden en iyi sonuca ulaşamassın. anlatmak istediğim önünde arkasında transistörlü anfi olan bir tüpü nekadar değiştirirseniz değiştirin öle çok uçuk bir sound beklemeyin beyhude bir çaba olur bu.. saygılar kolay gelsin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
esasen ben modifikasyondan ziyade 2000 yapım olan 10 yıllık amfimin artık lambasının miladını doldurdugunu düşünerek açtım bu başlığı.. ayrıca distorsion tonlarında gitar teline vurduktan sonra ilk 1-2 sn temiz ses veriyo ama sonra cızırdama yapıyor. bunu lambanın eski olmasına bağlayabilirmiyiz?

saygılar..

anatolia9999 demiş ki:
esasen ben modifikasyondan ziyade 2000 yapım olan 10 yıllık amfimin artık lambasının miladını doldurdugunu düşünerek açtım bu başlığı.. ayrıca distorsion tonlarında gitar teline vurduktan sonra ilk 1-2 sn temiz ses veriyo ama sonra cızırdama yapıyor. bunu lambanın eski olmasına bağlayabilirmiyiz?

saygılar..

Merhaba sözkonusu alet 10 yaşında bir ampli ise lambanın ömrünü doldurmuş olması kuvvetle muhtemeldir, ancak amplindeki sorun başka sebeplerden dolayıda kaynaklanıyor olabilir bu türden teknik bir konuda kesin bir teşhis koyabilmek için aleti açıp bakmak gerekecektir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
cevaplarınız için teşekkürler..

bahsettiğim cızırtının sebebi lambayı tutan mandalın çıkmış olması ve lambanın yerinden oynaması... lambayı biraz bastırınca iyice oturdu mandalınıda takınca sorun gitti esasen sorun bile değilmiş :) bu arada lambayı çıkarınca amfiden hiç ses gelmiyor
(ilk tecrübem gülmeyin :) ) dolayısıyla lamba bitmiş olsa zaten ses vermezdi.. lambanın eskimesi 10 yıllık olması mesela tonda herhangi bir kayıba uğratırmı kısacası değiştirmeme gerek varmı bu durumdan sonra ?

değiştirmeden anlayamazsın fakat preamp tüpleri çok kolay eskimez hatta hibrit amfilerde uzun süre eskimez. tek tüp zaten öyle çok fazla tonu etkilemez. 8-10 preamp tüplü amfiler var. yinede tek tüpün maliyetinin düşük olacağını düşünürsek ve 10 yıllık zamanıda eklersek değiştirmekte fayda var.

bende de boost kanalinda lamba var ben de degistirmeyi planliyorum yeni sifir bir lamba ile. ne tavsiye edersiniz amfiyi eger satmazsam sifir bir lamba alip kullanirim acikcasi. Bir de ne kadar ucret aliyorlar lamba degisimi icin bilginiz var mi ? lamba fiyati degil yani degistirme ucreti trigon,zuhal muzik gibi yerlere goturmeyi dusunuyorum.

bende siemens philips gibi bir çok markadan sıfır lamba var fakat o kadar iyisine değer mi hibrit amfiler bilemiyorum ilgilenirseniz msn im yazıyor oradan ekleyin saygılar

Peki Clean kanalinda lamba yok sadece Distortion kanalinda var benim Marshall VS 40 - 8040 modelimde. Clean kanalina da bir adet tube uygulayabilir miyim ? Eski Marshall VS65R hem clean hem distortion lambaliydi bunda sadece dist channel'da var. clean tonlardan memnunum gerci zaten analog pedal da kullanacagim. Pedal aldiktan sonra lambali olmus olmamis bir onemi var mi ?

progressiva demiş ki:
Peki Clean kanalinda lamba yok sadece Distortion kanalinda var benim Marshall VS 40 - 8040 modelimde. Clean kanalina da bir adet tube uygulayabilir miyim ? Eski Marshall VS65R hem clean hem distortion lambaliydi bunda sadece dist channel'da var. clean tonlardan memnunum gerci zaten analog pedal da kullanacagim. Pedal aldiktan sonra lambali olmus olmamis bir onemi var mi ?

O dedigin sey ciddi bir modifikasyondur. Astari yuzunden pahaliya gelir. Analog pedallar genelde lambali ve/veya dinamikleri iyi olan amfilerle kullanilmak uzere uretilir. Yani bir onemi var.

Geri