Cort - x Custom için Önerileriniz?

Elimde cort x - custom gitar var.Manyetik ve potans bulunmamakta.
şuan yaklaşık 200 liram var ilk olarak manyetik almak istiyorum ama manyetiklerle hangi potansların uyum sağladığı hangi manyetik için 100K hangisi için 500K gerekli onu bilmiyorum

Şuan aklımdan geçen manyetik aslında evolation köprü için sap için sh1 alabilirim.

Daha çok progressive - metal - jazz türevi müzikler yapacağım.

Düşünceleriniz nelerdir?

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...

Köprüye TB-11, sapa da SH-1 derim ben. 500K potanslar kullanırsın bunlarla. Ayrıca Push-Pull potans kullanarak, single'a çevirme şansı da var manyetikleri istendiğinde.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sheliakonur demiş ki:
Köprüye TB-11, sapa da SH-1 derim ben. 500K potanslar kullanırsın bunlarla. Ayrıca Push-Pull potans kullanarak, single'a çevirme şansı da var manyetikleri istendiğinde.

Önceden kullandın mı ? Kullandıysan yorumlarını alabilirmiyim?
Hangi yönde avantajları veya dezavantajları vardır?

İlgilendiğin için teşekkürler "sheliakonur"

Zaten orjinal manyetikleri olan invader ve 59 gayet güzel ikili, invader yerine jb de düşünebilirsin ama ikisini de kullanmış biri olarak pek bir fark göremedim, gerçi jb yi kx-custom da kullanmıştım gayet dengelemişti basları tizleri vs.

Demek istediğim, stock manyetikleri gayet yeterli. Şimdi maple tuşeli alder gövdeli gitarda kullanıyorum o seti hatta x customdan çıkma :) gayet memnunum.

Blackened85 demiş ki:
Zaten orjinal manyetikleri olan invader ve 59 gayet güzel ikili, invader yerine jb de düşünebilirsin ama ikisini de kullanmış biri olarak pek bir fark göremedim, gerçi jb yi kx-custom da kullanmıştım gayet dengelemişti basları tizleri vs.

Demek istediğim, stock manyetikleri gayet yeterli. Şimdi maple tuşeli alder gövdeli gitarda kullanıyorum o seti hatta x customdan çıkma :) gayet memnunum.

Şuanda gitarımın üzerinde manyetik yok onun için böyle bir arayışa girdim doğrusunu söylemek gerekirse.Almışkende dedim aslında en iyisi olsun.

İlanlarda gördüğüm sh6 ' yı sap için köprü için de evolation düşünmekteyim.Ama evolation yerine Tb11 de olabilir.Şuan çok kararsızım
Dimarzio'nun genel anlamda seymour duncan'dan kötüymüş gibi lanse edildiğini gördüm neden böyle bir durum var onuda anlayamadım?Dimarzionun seymour duncan'dan kötü olmasını gerektiricek eksi yönü nedir yada dimarzio iyise nedendir?

TB-11 için SH-1 '59'un daha bi geliştirilmişi diyebilirim, daha dengeli ve sanırım biraz daha yüksek çıkışlı bir manyetik. Rock tonlarından Thrash Metal tonlarına kadar rahatlıkla alınabilinir. SH-1 ise cleanlerde mükemmel ve sololarda da üzerine manyetik tanımam sap için. SH2'den daha bence. Sapta SH-6 yüksek gelebilir, baya yüksek çıkışlı bir manyetik SH-6 ama onu alıp köprü pozisyonunda kullanmayı da düşünebilirsin. SH-11'den daha yüksek çıkışlı bir manyetiktir, SH-11 kadar elit bi manyetik olmasa da köprüde tercih edilebilecek bi manyetik bence. Sap olmasına takma. Dimarzionun kötülenmesi olayı biraz kutuplaşma gibi sanki. Dimarziocular ve Seymourcular olarak ayrılmış gibi gitaristler, ben kesinlikle tercih etmem mesela dimarzio :) O sap için olan sh-6'yı köprüye alabilirsin, eğer sh-11 varsa onu da alabilirsin bence daha mantıklı bir seçim olur(sanırım görmüştüm 2. el bi sh-11). Sapa da SH-1'den başka bi manyetik düşünme derim. Biraz karışık oldu sanırım, kusura kalma. :)

Evet, Onur bu manyetik kombinasyonunu kullanıyordu geçen sene ve hemen her müzik tarzında işini görüyordu bu manyetikler. Bir epifon Les Paul gitar'da kullanıyordu bu manyetikleri.

sap için bende sh-1 de karar kıldım.Zaten alım satım kısmında açtığım başlıkta da belirttim.Şuan SH-6 ile SH-11 arasında gidip geliyorum

Geri