Kendi gitarını yapmak

kendi gitarımı yapmak istiyorum. Stratocaster tarzı yapçam. nasıl bir yol izlemeliyim, acaba bu modelin planlarını ve ölçülerini biyerden bulmam mümkün mü

kolay gelsin ancak deneyim isteyen bir mevzuu olduğundan başarılı dahi olsanız ürettiğiniz gitar ilk deneyiminiz olduğundan sizi pek tatmin etmeyebilir,

sap üretmek vs meşakatli işlerdir.

ölcüyü kacırdın mı sap boşa gider diye biliyorum ben o fretleri cakarken..gövdeyi yaparken de budaklar uğraştırır.
Luthierlere ulaşman daha kolay.Fakat Rfidan nickli kullanıcı kendi gitarını kendisi üretiyor bence coğu strattan daha iyi gibi(gövde oyuk değil) ona ulaşırsan ölcüleri verebilir sana..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
izmirde erkan sızılar varmış bildiim. iyi de iş çıkarıyomuş. onunla konuşmayı düşünüyorum. standart bi strat kaça patlar bna bi fikriniz var mı

aslen şunu ima etmek istiyorum.iyidir güzeldir ancak zevkler fikirler değişyor. birgün elinizden çıkartmak istediğinzde el yapımı bir gitarı satmak daha zor olacak . bunu goz onunde bulundurun derim.

özellikle aradığınız unsurlar yoksa markalı bir gitar almanız en mantıklısıdır.sağdan soldan bulduğunuz ağaçlar ve marangozumsu bir işçilikle en adi çin malı markalı gitarların bile kalitesini yakalamanız zor.bütçenizi söylerseniz yine de yardımcı olmaya çalışayım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bir süre askıya aldım bu konuyu. biraz daha bilgilendikten sonra yapmayı düşünüorm. şimdilik beni bikaç yıl götürebilecek ibanez veya strat high way one bi gitar alacağım. Eğer forumda ilanlar varsa yardımcı olabilirsiniz

Geri