3 tercihten biri

selam arkadaşlar;
Ben, cort x2, washburnx10, yamaha erg121, gitarlarından birini alıcaktım çok düşündüm ve sonunda yamaha erg121'İ almaya karar verdim ve dün itibarı ile aldım.Henüz gitar elime ulaşmadı fakat bu 3 gitar arasından yapmış olduğum bu tercihle ne derece doğru yaptım bilmiyorum.Sizce hangisini seçmeliydim birde sizlerin fikirlerinizi dinlemek istedim

Yamaha digerlerine gore daha pahali diye dusunuyorum.Sayet 450-550 lira gibi bir fiyat araliginda olmasi lazim.Digerleri 200-300 arasi gibidir tahminimce.Tercihinizin dogru olup olmadigini kendiniz goreceksiniz tabi ama ben 2. el daha yuksek bir model almayi tercih ederdim.Fiyatina gore digerlerinden iyidir gibi bir genelleme yapmak yanlis olur o yuzden kullanan insanlardan dinlemek lazim ama aman aman muthis bir fark oldugunu dusunmuyorum bu gitarlar arasinda...

AtAvratStrat demiş ki:
Yamaha digerlerine gore daha pahali diye dusunuyorum.Sayet 450-550 lira gibi bir fiyat araliginda olmasi lazim.Digerleri 200-300 arasi gibidir tahminimce.Tercihinizin dogru olup olmadigini kendiniz goreceksiniz tabi ama ben 2. el daha yuksek bir model almayi tercih ederdim.Fiyatina gore digerlerinden iyidir gibi bir genelleme yapmak yanlis olur o yuzden kullanan insanlardan dinlemek lazim ama aman aman muthis bir fark oldugunu dusunmuyorum bu gitarlar arasinda...
yanlış düşünüyorsunuz.

oldukca doğru bir seçim yapmıssınız

şayet yamaha cort ve washburn den kat kat iyi dir.
hem hardware hem işcilik olarak.

ancak o paraya daha üst model 2. el alabilirdiniz. ama tabii sıfır gitar almanın da tadı başka daha üst seviye gitar alırken ileride 2. el tercih etmenizi tavsiye ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
lotion demiş ki:
AtAvratStrat demiş ki:
yanlış düşünüyorsunuz.

oldukca doğru bir seçim yapmıssınız

şayet yamaha cort ve washburn den kat kat iyi dir.
hem hardware hem işcilik olarak.

ancak o paraya daha üst model 2. el alabilirdiniz. ama tabii sıfır gitar almanın da tadı başka daha üst seviye gitar alırken ileride 2. el tercih etmenizi tavsiye ederim.

dostum gitarı ikinci el aldım zaten, fakat iyice inceledim ne kırık çizik var, nede donanımında bir değişiklik.Sıfır gibi derler ya öyle=) yinede sıfır almanın yerini tutmaz tabiki ama şu an gitar için fazla para ayıramadım o yüzden böyle oldu, inşallah bidahaki sefere bunu satıp daha iyi bir gitar alırım. Ben yamaha erg 121'i bu haliyle 220 liraya aldım, bu ücretin içinde kargo parası, 2 adet jack, metronomlu dijital tuner, kılıf, temizleme bezi, kilitli askılık ve gitar sehpası var. sanırım doğru bi seçim oldu? inşallah öyledir ya

220 lira ne olursa olsun basini taslara vuracagin bi miktar degil ki bence memnun kalirsin.Ilerlettigin zaman zaten bu miktarlara anca gitarin manyetik modifiyesi falan cikacak arkadasin dedigi gibi calismana bak bence de keyfini cikar...

Geri