Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

Arkadaşlar İstanbul'da gitarın elektroniğine bakacak kim var acaba? Manyetikleri push-pull potans ile seri-paralel şeklinde bağlatmak istiyorum.

Merhaba gitarımın manyetiklerini düzelttirmek istiyorum , H-S-H şeklinde fakat köprüdeki humbucker 2 ve 3. Pozisyonda single olarak çalışıyor ve ortadaki manyetik iptal edilmişti zamanında , killswitch var birde , normal pozisyonlarına gelip killswitch in iptal olmasını istiyorum , kendim yapmaya korktum açıkçası , Edirne'de yapabilecek birisi var mıdır yahut gün içinde İstanbula gidip tekrar Edirneye dönecek şekilde halledebilir miyim? Başka bir şey yapılmayacak , Bir de maliyeti ne olur tahminen , malum öğrenciyim tel alacak parayı zor buluyorum 100-150 lira masraf çıkmaz değil mi? :))

Merhaba gitarımın manyetiklerini düzelttirmek istiyorum , H-S-H şeklinde fakat köprüdeki humbucker 2 ve 3. Pozisyonda single olarak çalışıyor ve ortadaki manyetik iptal edilmişti zamanında , killswitch var birde , normal pozisyonlarına gelip killswitch in iptal olmasını istiyorum , kendim yapmaya korktum açıkçası , Edirne'de yapabilecek birisi var mıdır yahut gün içinde İstanbula gidip tekrar Edirneye dönecek şekilde halledebilir miyim? Başka bir şey yapılmayacak , Bir de maliyeti ne olur tahminen , malum öğrenciyim tel alacak parayı zor buluyorum 100-150 lira masraf çıkmaz değil mi? :))
galiba hamit özkuşak oralıydı

Ben Eskişehir'de yaşıyorum. Eskişehir'in en bilindik gitar ustası Ercan abidir. Ercan Bilir. Aynı zamanda Ankara Evrensel Müzik Kenan Ustanın da arkadaşıdır kendisi. Muhabbeti süper, insanı insan olduğu için seven ve paradan önce insan olmanın gerektiğini savunan bir abimizdir. Eskişehir civarında yaşıyorsanız uğramanızı tavsiye ederim.

Yüksel Ustaoğlu: Gitarlarımı manyetik değişimi, ufak tefek bakımlar gibi konularda ona emanet eder, oluşan ufak tefek sorunları önemsemez, ucuz etin yahnisi diye düşünerek gitarları tekrar götürüp düzelttirirdim. Ama artık sıfır aldığım gitara yaptığı muamele nedeniyle bir daha kendisiyle çalışmayacağım ve kimseye tavsiye edemeyeceğim. Çünkü manyetik değişimi sırasında gitara zarar verdi, orjinal manyetiklere döndükten sonra humbucker manyetiği single gibi çalıştırdığını anladıktan sonra manyetiğin bozuk olduğunu iddia etti ve herhangi bir humbucker manyetiği bağlama önerisi verdi. Başka bir luthier tarafından gitar toparlandı ve bunu bildirince tabi ki sorumluluk üstlenmedi. Kendisini kötü niyetli bulmuyorum. Hem işinde hem de medeni ilişkilerde başarısız buluyorum.

Son düzenleme:
Ben Eskişehir'de yaşıyorum. Eskişehir'in en bilindik gitar ustası Ercan abidir. Ercan Bilir. Aynı zamanda Ankara Evrensel Müzik Kenan Ustanın da arkadaşıdır kendisi. Muhabbeti süper, insanı insan olduğu için seven ve paradan önce insan olmanın gerektiğini savunan bir abimizdir. Eskişehir civarında yaşıyorsanız uğramanızı tavsiye ederim.
Oğlu Doğukan ile birlikte çalışıyorlar.Doğukan abinin thrash metal konusunda bilgisi çok fazla.Manyetik değişimine gitarı götürüp Doğukan abiyle rahat 3 4 saat muhabbet etmiştik :D

Geri