Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

punk demiş ki:
Rıfat Türen'e yaklaşık bir sene önce kendi zımparaladığım ve kestiğim perdesiz bas gitarımı götürüp rötüşlerini ve cilasını yapmasını istedim. Ve çıkan sonuç kesinlikle harikaydı...

Rıfat Türen İstanbul'daki bir numaralı luthierlerden biri rahatlıkla diyebilirim ki zaten öyle...

Rıfat usta da oldukça iyi, fakat Fatih abi ile 2 kat fiyat farkı var.

Fatih usta bugün gitarımın üzerinde harikalar yarattı. Gerçekten Türkiye'de işini güzel yapan insanları görmek beni çok mutlu etti. Muhabbeti harika, çıkardığı iş muazzam...

Ben Kıbrıs'tan geldim ve ilk defa Fatih ustaya gitarımı emanet ettim. Daha önceleri, Rıfat, Ekrem, Murat ve Yüksel ustalara gitarlarımı emanet etmiştim. Hiçkimse kusura bakmasın ama hem fiyat, hemde ortaya çıkan sonuç konusunda İstanbul'daki hiç bir usta, Fatih ustanın eline su dökemez. Bunu 2+2=4 gibi net söylüyorum...

İstanbullu arkadaşların Fatih ustadan başka birine gitarlarını emanet etmesi çok büyük bir hata olur diye düşünüyorum...

Ben gitarın tuşesini değiştirmek istiyorum muhtemelen abanoz yaptıracam İzmir'de bu işi hakkıyla yapabilecek Erkan Sızarlar haricinde kim var başka? fretleriyle birlikte falan kaça patlar ortalama bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.

arkadaşlar gitarımın beyaz boyasını siyah-lacivert karışık ilginç bi hale sokmak istiyorum.araştırdım biraz ve yüksel ustayla da deneyimim oldu.gitarıma aktif emg sinlge lar taktı ama pil yuvasını sabitlememiş takır tukur sallanıyo ve atölyesi biraz küçük olduğundan boya için rahat bi ortam yok bana tehlikeli geldi.bir de işlerini geciktiriyo yani 2 kere gittim ikisinde de yarın 10 da gel dedi, ikisinde de akşam 5 te verdi...işçiliğine lafım yok ama çalışma prensipleri ve ortam elverişli değil.mavisakal ın gitaristi taylan dedeoğlu ekrem abi yi önermişti boya için.o bu tür işleri iyi yapar mı.yada şöyle sormak lazım, istanbulda en iyi boya işini kim yapar?

haplo_trm demiş ki:
Ben gitarın tuşesini değiştirmek istiyorum muhtemelen abanoz yaptıracam İzmir'de bu işi hakkıyla yapabilecek Erkan Sızarlar haricinde kim var başka? fretleriyle birlikte falan kaça patlar ortalama bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.
abi bugun fatih ustaya sordum abanoz tuş değişimi inlay olmadan 250 ytl dedi inlay'siz fiyatı istersen dot koyuyor fiyat artmıyor ve maple tuş için 200 ytl gül agacı (indian veya brazilian rosewood) 250 ytl dedi bence fiyat uygun bi konuş istersen en azından fikir verir yada muhabbet edersin :)

Geri