Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda donaldduck tarafından 15 Haziran 2004 tarihinde açılan konu

1. Yazık olmuş güzelim gitara

ElektroBoogie bunu beğendi.
  2. Bakış açımız farklı hocam, poliüretan cilayı çok samimiyetsiz buluyorum. Gereksiz parlaklık ve yapaylık hissi uyandırıyor bende.
    Tabi ki relic işlemi de yapay bir işlem, ama bu gitarı doğal yoldan bu hale getirmek için 150 yıl falan çalmak lazım sanırım, ömür yetmez :D Saygılar.

MrHyp3r bunu beğendi.
  3. Bu gitar üzerindeki elektronik aksam, 1927 model Ford T modele USB reader takılmış gibi duruyor, çelişki burada :) Relic sevmesem de relic yapma hakkınıza saygı duyuyorum ama...

gkaykaya97 bunu beğendi.
  4. Relic olayını günahım kadar sevmem normal şartlarda, ama bu gitarda çok güzel durmuş bence :)

owlyeah bunu beğendi.
  5. Çalmaktan eskiyince hoşuma gidiyor benim. Onun dışında bir de ağaç nefes alsın daha hızlı kurusun diye cilayı kaldırmak mantıklı geliyor. Ama sırf görüntü açısından olaya yaklaşmayı bir çeşit moda gibi düşünüyorum. Relikçilik gibi bir akım gibi düşünüyorum.
    Fazla sürtüşmekten eskiyen bir gitar örneği: 20170315_110624.jpg

Wuthred bunu beğendi.
  6. Katılıyorum. Hatta ben çalım sebebiyle oluşsa dahi gövdede oluşan boya dökülmeleri vs tarzı şeyleri de sevmiyorum. Sadece klavyenin cilasının dökülmesi çok hoşuma gidiyor. Mesela şöyle;

http://i1283.photobucket.com/albums/a542/rlonardo/Neck Front_zpsd3hz12eq.jpg

Son düzenleme: 15 Mart 2017
  7. Fotoğrafı görünmüyor :)

8. Düzelttim hocam :)

9. Hoş duruyor. :)

Wuthred bunu beğendi.
  10. Poliuretan cilalarda mumkun degil gibi geliyor bana eskimesi olayi, yukaridaki arkadasimiz da o yuzden yaptirmis. 9 senedir stratta en ufak deformasyon yok, dogal olanlarini begeniyorum ama nitro cila sart gibi :(

11. Poliüretan çalarak relic olmaz, o yüzden bana nedense doğal gelmiyor. Tabi bunlar hep zevk, renk...

12. Elektronikle ilgili konularda Burçin Ankara derim, Telecaster ve pedallarımı modifiye ettirdim, hem kişiliği hem yaptığı iş gerçekten çok iyidir, tavsiye ederim.

13. Burçin Bey çok titiz çalışıyor.

14. Feridun ustanin cep telefonu varmi? 0 (216) 418 68 47 Nolu numaraya ulasamiyorum

15. Selam.Elimdeki ericjohnson strat için saptaki nitro cilayı değiştirmek istiyorum.Yapışkan olması nedeniyle.İstanbulda kimi tavsiye edersiniz bu iş için?

16. ata

ata

MotherShip Atolye - Uğur Keçecioğlu

Satrianist12 bunu beğendi.
  17. Arkadaşlar merhaba sorulduysa affola Ankara Başkent Müzik'e giden var mı?
    Floyd Rose'lu gitarıma ayar yaptırmalıyım tecrübesi olan yardımcı olursa çok yardımcı olur.Teşekkürler.

18. İbanez gitarıma epeydir dokunmadım o yüzden bir ayar yaptıracağım ama bilen yok sanırım :D
    Ankara'da kolej-kızılay taraflarında başka yerlerde olabilir.

19. do-re(tolga bey) yapıyor, luthiere götürmenize gerek yok. İlla görsün derseniz kenan turgut yapar, izmir caddesinde. Fakat yoğunsa 2-3 hafta beklemeniz ihtimal dahilinde.

20. Teşekkürler hocam.Peki 2 dore varmış sanırım kızılayda siz hangi doreden bahsediyorsunuz.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş