paul reed smith (prs) custom 24. mikael akerfeldt' in gitarı

Ben bu serinin Paul Allender modelini kullanıyorum. Gitardan fazlası ile memnunum. Tek kusuru eşikte kullanılan malzemenin adi ya da iyi işlenmemiş olması. Çünki sürekli akort kaçırıyor. Fakat ben buna epey ucuza malolan bir çözüm buldum ve şu anda hiç akort kaçırma problemi yaşamıyorum. Tremsetter denen bir parça taktım ( yayların bulunduğu yere ) ve gitar oldu 10 numara. Yanlız bu sistem, bende kolu aşağı doğru indirdiğimde randumanlı çalışıyor. Zaten ben de bu şekilde kullanıyorum genellikle. Benim aldığım tremsetter ın adı backbox ve fiyatı da 15 euro. Monte etmesi de son derece kolay. Ağaç üzerinde delik falan acmaya gerek olmuyor ve bütün iş 5 dakikada bitiyor. Bunun haricinde benim gitarda ki sap ve çalınabilirlik, şimdiye dek çaldığım gitarlarda ki en iyisi. İşçilik üzerinde yorum bile yapmak istemiyorum, zira bunu kendi gitarından da görüyorsundur. Beni çok şaşırtan başka bir husus ise şu oldu. Genellikle nerdeyse tüm gitarlarda sol teli distortion ile çalındığında ses bir garip, yani titreyerek çıkar, sebebi her ne ise. Bu gitarda böyle bir durumun söz konusu olmayışı beni bir hayli memnun etti. Kısacası fiyatına göre herkese tavsiye edebileceğim bir gitar.

Geri