les paul gitar ses kesiliyor

M

mnyX

slm arkadaslar
bana yurtdısından career les paul gitar geldi onceden hiç çalmıslıgım filan yok bnde bi amfi aldım çalmaya basladım biraz
ama ara ara ses kesiliyor özellikle 1. telde cok kesiliyor switch le filan oynayınca duzeliyor sorun amfidemi gitardamı şimdiden tesekkurler

Kabloyu gitara soktuğun yerde de sorun olabilir, benim les paulde de olmuştu bahsettiğin sorun, içindeki somun yalama olmuştu. Her neyse, switch, giriş ve ya kablo, maksimum on liralık masraflar bunlar, götür bir gitarcıya, para bile almayabilir ;) Kolay gelsin...

mnyX demiş ki:
smtzdmr demiş ki:
Yahu kardes demissin zaten swicth ile oynayinca duzeliyor diye. Demek ki switch te problem var.
tamiri filan cok tutar mı ?

Yok için rahat olsun tahmin ettiğin gibi tamirlik bir işi yok :D Ufak bir operasyonla iş hallolur. Lithuer ler bu işler için biçilmiş kaftan ellerinde spreyler mevcut onu sıkarak temas etmeyen yüzeyleri temizliyorlar ama yok yinede olmuyorsa en fazla bir switch parası verirsin ekstradan oda çok cuz-i birşey ;)

Zaten gitarın bozulması gibi birşey hiçbir zaman söz konusu olamaz kırık çıkık haricinde olacak en fazla elektrik aksamına olur oda problem değil dostum.

DrB demiş ki:
vigiliante demiş ki:
switch' in kapağını aç elektrik süpürgesi ile tozunu al. ( dalga geçmiyorum)

Toprak doldur diyeceksin zannettim... (Kara kaplı defter sayfalarından)

Anlarsın sen onu!

B :LOL:

E tabiiki üstad, meselaa, gitarın toprak problemi varsa arka akapak açılıp içeriye 1 su bardağı toprak koymak yeterli olur, bu sonuç toprak problemini % 100 keser ne bir cızırtı kalıır nede bızırtı hatta vızırtı bilem kalmaz :) .... valla..

Geri