Rock Guitar icin en iyi Analog Pedal secenekleri

Ingiliz yapimi Marshall VS 40 Distortion kanali lambali bu amfiyle en iyi anlasacak ve Schecter C1 Lady Luck gitari apayri bir kimlige burundurebilecek en iyi analog setup secenekleri nelerdir ogrenmek istiyorum. Aksi takdirde Pod Xt Live ya da Boss GT-8, GT-10 gibi bir modele yonelecegim 2. elde. Yardimlarinizi bekliyorum. Bir de bu urunlerin 2. el piyasasi ve sifir fiyatlari hakkinda da bilgi verebilirseniz memnun olurum. Tesekkur ediyorum simdiden.

vs serisi lambalı değildir öncelikle.
drive için rat oneririm.
hacimli ve karakteristik bir soundu var

gitarı apayrı bi kimlik dediğin nasıl bir kimliğe büründürmek istiyorsun daha açık ca dinlediğin tarzı yapmak istediğin müziği vs soylersen daha da yardımcı olunabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
En uygun blues soundu icin bir pedal , En uygun Solo Distortion Sound'u icin uygun bir pedal ama ritm icin de gayet tok distortion karakterine sahip olmali ve gitarin sustain kapasitesini arttirmaya yardimci olmali. Bana asiri temiz clean ton da gerekiyor. sabit bir tarzim yok yani klasik muzikten tut progressive rock'a kadar daldan dala konuyorum. bu nedenle birden fazla da analog setup edinebilirim. oyle bir sey ki bakarsin Empyrium'dan herhangi bir parca calarken bir anda Duman'a falan gecip tamamen alakasiz blues falan calabilirim hic bir kistasim yok keyfime gore caliyorum tamamen. Sadece ses kalitesi olarak verim arttirabilecegim ve her tarza uygun tarzda analog set kurmayi planliyorum.

Blues için: Carl Martin Crunch Drive
Rock-Metal için: EHX Metal Muff/w Top Boost
Cleanler için: EHX Small Clone Chorus(Sevdiğin bir efektse Reverb için de EHX Holy Grail önebilirim, clean ve drive'da kullanım için.)

Seni prosesör paklar. Biz ne dersek diyelim sen daldan dala konacağın için en iyisi al bir GT8 istediğin tona istediğin zaman kon... Binlerce ton dinlemekten kulakların ağrır bu seferde doktora konarsın :D

Dijitallikten siyrilmak amaciyla Analog setup kurmayi dusunmustum. Bir de analog setup kurmak adim adim yapilabildigi icin daha ekonomik olabiliyor prosesore gore. Distortion pedaldan baslayacagim mesela. Bir de amfimi all tube bir amfi ile takasa vermeyi planliyorum. Cok sey fark eder mi sizce ? 500 tl civari bir butce ayirabilirim amfi icin ekstradan all tube terfisi icin.

Tabii ki farkeder. Yalnız eğer sadece evde kullanacaksan, Epiphone Valve Jr. Kafa ve kabin al, bir de MXR 10 Band EQ al o kadar para harcayacağına derim. Sonuçta drivelar için pedal kullanacaksın, tek kanallı bir lambalı amfi daha mantıklı şu durumda.

Epiphone Valve Jr. Kafa icin Kabin tavsiyesinde bulunur musun ? Tavsiyelerin icin cok sag ol bu arada ben baya uzak kaldim bu islere o nedenle hata yaptim acele ettim amfi alirken. Ev icin dedigin gibi 40W zaten fazla geliyor. Nasil yapsam peki takas islemini elimdeki amfiyi de elden cikartmam gerekir sonucta. MXR 10 Band EQ ne oluyor ayrica ?

progressiva demiş ki:
Dijitallikten siyrilmak amaciyla Analog setup kurmayi dusunmustum. Bir de analog setup kurmak adim adim yapilabildigi icin daha ekonomik olabiliyor prosesore gore. Distortion pedaldan baslayacagim mesela. Bir de amfimi all tube bir amfi ile takasa vermeyi planliyorum. Cok sey fark eder mi sizce ? 500 tl civari bir butce ayirabilirim amfi icin ekstradan all tube terfisi icin.

Dijitalliklikten bir nebze sıyrılmak için Vox Tonelab Le modeli yada Zoom G9.2tt alabilirsin. Bunlar gerçekten çok sıcak tonlar elde edebileğin tüplü prosesörlerdir.(Dipnot: Tüpün çok fazla etkilediğini sanmıyorum, arkadan vurmuşlar ledi şırıl şırıl parlıyor :D ). Zoom u hiç denemedim fakat çok beğenildi kısa zamanda. Denemiş biri olarak yorumum Vox gerçekten çok iyi.

Şimdi şöyle, Epiphone Valve Jr.'ın kendi kabini var, onun dışında amfinin çıkışları kaç ohmsa, ona göre hoparlörleri olan bir kabin de kullanabilirsin. 10 Band EQ dediğim şey, analog bir ekolayzır pedalı. O amfi tek kanallı ve üzerinde Eq ayarları yok, pedal bu açığını kapatacak fazlasıyla. Boss GE-7 falan da düşünülebilir alternatif olarak. Amfiyi direk sata da bilirsin, sana kalmış aslında o biraz. Bu arada aynı zamanda Epiphone Valve Jr.'ın combo versiyonu da var, yani kabin derdi ile uğraşmana gerek kalmaz. Fender Champion 600 de düşünebilirsin diyeceğim ama epi ile aralarında yurt dışında pek fark bulunmamasına rağmen, Türkiye fiyatları arasında uçurum var. Fender çok pahalı, o yüzden Epiphone diyorum. Bu arada GitarPedal'da bi arkadaş kafa+kabin olarak satıyordu yanlış hatırlamıyorsam Epiphone.

sheliakonur;

bence arkadası yanlış yonlendiriyorsun.

metal muff kadar kötü bi drive pedalı gormedim açıkcası
ha bite mt2 gördüm:)

carl martin crunch drive ı da onermiyorum.

tabi zevk meselesi bunlar ancak,

bir tube screamer ve rat ile drive konusunu tamamen çözebilirsiniz.

fender champ 600 ve valve jr de kesinlikle kötü amfiler. tavsiye etmem. kötü derken zevk meselesi yine ekliyorum. heleki eq bence almanız gereken ilk pedallardan değil.bu amfilerle sert müzik yapamazsınız. gerek küçük speakerları gerek küçük yapıları nedeniyle tweed soundlu amfilerdir, ha oturup tweed sound için kullanacağım diyorsan tavsiye ederim ancak diğer şartlarda heryola gelen amfiler kesinlikle değiller.

rat ın fiyatı 120 tl civarı usa olanları daha makbul.

ts serisinin de 3 4 modeli var
ts7 en hesaplısı
ts9 -ts9dx
veya maddi durumun yeterli ise ts808 tavsiye ederim.

ileride gerekirse chorus delay pedalları alırsınız. delay için birçok alternatif var,

reddiyenin sattığı bi amfi var, fender size teklif etmiş, gayet güzel bir amfi, tavsiye ederim. alımsatım daki başlığınıza da mesaj atmıs sanırım bi kontrol edin isterseniz.

sevgiler saygılar.

Peki pedallarin yanisira Reddiye arkadasimizin teklif ettigi Fender Champion 12 hakkinda ne dusunuyorsunuz teknik olarak benim amfime karsi buyuk bir avantaj sagliyor mudur ? bir daha amfi degistirmeyecegim icin son amfim olarak kalir eger alirsam. O ndenle fikirleriniz onemli. Yoksa amfim gayet yeterli midir ? Ev ortaminda pek ses de acamiyorum bunu da goz onunde bulundurabilirseniz.

Metal Muff kadar kötü bir drive pedalı görmediyseniz eğer, ya ben 7 senedir başka entruman ve yan ekipmanları ile ilgileniyorum, ya sizin kulaklarınız sağır, ya da kullanmayı becerememişsiniz. MT-2 konusunda haklısınız, onu ben de önermiyorum kesinlikle. Bu kadar iddaalı konuşmamak gerek.

Hocam soruma cevap alamadim ev ortaminda fazla ses acamiyorum bu nedenle Fender Champion 12 alsam faydalanamaz miyim kisik seste lambalar yeterince aktif oluyor mu bu amfide ?

lotion demiş ki:
sheliakonur;

fender champ 600 ve valve jr de kesinlikle kötü amfiler. tavsiye etmem. kötü derken zevk meselesi yine ekliyorum. heleki eq bence almanız gereken ilk pedallardan değil.bu amfilerle sert müzik yapamazsınız. gerek küçük speakerları gerek küçük yapıları nedeniyle tweed soundlu amfilerdir, ha oturup tweed sound için kullanacağım diyorsan tavsiye ederim ancak diğer şartlarda heryola gelen amfiler kesinlikle değiller.

ts7 en hesaplısı
ts9 -ts9dx

ileride gerekirse chorus delay pedalları alırsınız. delay için birçok alternatif var,

reddiyenin sattığı bi amfi var, fender size teklif etmiş, gayet güzel bir amfi, tavsiye ederim. alımsatım daki başlığınıza da mesaj atmıs sanırım bi kontrol edin isterseniz.

sevgiler saygılar.

lotion demiş ki:
sheliakonur;

ts7 en hesaplısı
ts9 -ts9dx

sevgiler saygılar.

Geri