Potans Kapağı Sökülmüyor :))

Biliyorum yeri değil ancak gitarımın potansını değiştirmek istiyordum ve bir türlü kapağı sökemedim :) Ailecek başında debeleniyoruz :D

Sağında solunda ayar vidası falanda göremedim ama bu kadar kaba kuvvete rağmen çıkmadıysa kesin var birşey :)

Nasıl sökecem ben bunu? Yardım lütfen :) Umarım bir bilen çıkar :D

Kapaklar nasıl? Stratlardaki gibi plastikmi yoksa krom kapaklarmı? Plastikse bıçak yada düz tornavida yardımıyla altından yavaş yavaş kastır tam tur tam tur. Eğer krom ise bir kat bez dola kapağa pense yardımıyla çek..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum o delikler yok işte :) Neyse uzun uğraşlar sonunda zafer benim. Nasıl sıkıştıysa öyle anlayamadım. Kaba kuvvetin zaferi :D Pense işe yaradı :)

Teşekkürler herkese. Saçma bi konu oldu silinse fena olmaz :)

vigiliante demiş ki:
potansı niye cıkarmaya çalışıyon? bu arada gitarın konusunda bilgi versen daha net cevaplar verebilirim :) .

Potans bozuk :) Yenisini takacaktım. Kapağı söktüm bu seferde yeni potans kalın geldi, o yuvarlak zımbırtı (adını bilmiyorum :D) geçmiyor :D Artık bir elektrikçi bulmak gerek :)

:) İstanbul değil ya =) Yapması sorun değilde, eski potansla bunun kalınlığı farklı somun (O köşeli şeyin adı somunmuş :D) olmadı. Neyse gittim elektrikçiden buldum :D Az sonra hallederim:)

Geri