Ibanez RG350EX floyd rose sorunu

Z

zakk350ex

Merhaba arkadaşlar ben geçen hafta bir rg350 ex aldım fakat si teli tremoloyu nerdeyse her kullanışımda akort kaçırıyor floyd rose u iyice sıktım belki gevşekliğindendir diye ama hiç bir değişiklik olmadı başka hiç bir telde bir sorun yok sadece si teli bozuluyor yardımcı olabilir misiniz ?

ne bileyim, ben luthierim, müneccim değil, eldeki verilere dayanarak vereceğim cevap bu, görmeden kimse bilemez sorunun ne olduğunu. Bu tip durumlarda sorunu olmayan yerlerde ararız, ama her tel doğru ve sadece si problemli ise önce si değişir sonra saddle dan anfiya kadar bütün ara parçalar test edilir ;) buradan zor oluyor o işi yapmak :)

vigiliante demiş ki:
ne bileyim, ben luthierim, müneccim değil, eldeki verilere dayanarak vereceğim cevap bu, görmeden kimse bilemez sorunun ne olduğunu. Bu tip durumlarda sorunu olmayan yerlerde ararız, ama her tel doğru ve sadece si problemli ise önce si değişir sonra saddle dan anfiya kadar bütün ara parçalar test edilir ;) buradan zor oluyor o işi yapmak :)

Kısaca buradan OlmaZ mı diyorsun abi? Anladın sen.... :metalhead

Çok kolay bir sorun bu. Çok büyük ihtimalle si teli kafadaki kulak üzeri vidası gevşemiştir. Gergiden dolayı geri dönüp akort düşürüyordur. Kulak üstü vidasını sık, kulak dönüşü sertleşsin.

Atalay demiş ki:
Çok kolay bir sorun bu. Çok büyük ihtimalle si teli kafadaki kulak üzeri vidası gevşemiştir. Gergiden dolayı geri dönüp akort düşürüyordur. Kulak üstü vidasını sık, kulak dönüşü sertleşsin.

gitar double locking. üst eşiği kitledikten sonra o vidanın pek bir etkisi yok.

teller yeni mi?

ayrıca nasıl sadece si'nin akort kaçırdığını anlamadım ben, si kaçarsa diğerleri de bir miktar oynar. si pese kaçarsa diğer tellerin hepsi bir miktar tize oynamalı. emin misin öyle olmadığından? hassas bir tuner ile baktın mı?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yok tuner ile bakmadım ama bariz belli oluyor yani sadece si nin oynadığı ayrıca bütün vidaları iyice sıktım herhangi bir gevşeme olabilceğini düşünerek bi de floyd rose un kasadaki kısmında si telinin bağlandığı yer hafif oynuyor bastırınca o yüzden olabilir mi ?

zakk350ex demiş ki:
yok tuner ile bakmadım ama bariz belli oluyor yani sadece si nin oynadığı

:) Tuner ile bakmadıysan diğer bütün tellerin hafif inceye kayıp kaymadığını nasıl anlayacaksın? hepsi aynı oranda kayıyor nerdeyse. flyod rose'un doğası gereği. neyse.

tellerin yeni mi diye sormuştum. yeni midir teller nedir?
yoksa bir anda durup dururken mi ortaya çıktı bu sorun?

Burda bu tartışana kadar luthiere götürseydin herşey çoktan çözülmüştü. Hem şu anda yapacağın birşey sorunu ortadan kaldıracak fakat ileride tekrar başka bir sorunla birlikte karşına çıkacaktır. Üç beş kuruşun hesabını yapacağım derken üçbeş yüzden olursan hiç ama hiç şaşırma. Aspirin gripin içmekle bel ağrıları geçecek olsa doktorlara ne gerek var ve nerden biliyorsun bel fıtığı olmadığını? Yani gitar bir sorun veriyorsa nerden biliyorsun başka bir sorunun ona sebep olmadığını?

irfanturunc demiş ki:
Burda bu tartışana kadar luthiere götürseydin herşey çoktan çözülmüştü. Hem şu anda yapacağın birşey sorunu ortadan kaldıracak fakat ileride tekrar başka bir sorunla birlikte karşına çıkacaktır. Üç beş kuruşun hesabını yapacağım derken üçbeş yüzden olursan hiç ama hiç şaşırma. Aspirin gripin içmekle bel ağrıları geçecek olsa doktorlara ne gerek var ve nerden biliyorsun bel fıtığı olmadığını? Yani gitar bir sorun veriyorsa nerden biliyorsun başka bir sorunun ona sebep olmadığını?

Ağzını öpiyim ( mecaz tabii :) )

ya aldığım yere götürdüm adam sıktı vidaları benim yaptığım gibi başka da bişey yapmadı nereye götüreyim onu da siz söyleyin bari izmir'deim bilen varsa sölesin

12 yıl sora cevap yazıyorum. Si telinin uzunluğu kısa olabilir yani akor yapınca daha gevşek durduğu için arkadaki ince ayar yeri titriyor olabilir bence sorun şu telinin kısalığı (sorun neymiş bu arada 12 yıl sonra öğrenmişsindir umarım)

Geri