Marshall TSL-100 JCM2000 Lead Channel Soundu...

Aynen mixerde facia yaratıyor o prosesörler...

Bu arda Şebnem Ferah-Yalnız şarkısında soloda çıkan sound JCM2000 TSL100 soundu. Yok arkadaş zannetmiyorum ki hiç bir pedaldan o ton alınabilsin. Müthiş gerçekten...

Yalnız ı albümü edindiğimden beri afiyetle dinliyorum solosu da cuk olmuş o şarkıya, zaten bildiğim kadarıyla Metin Türkcan Pentagram ile de Şebnem ile de JCM2000 tsl100 kullanıyor, vaktinde Ogün ile de o şekildeydi, hiçbir pedal yanından geçemez ama muhakkak hissettirir biraz yoksa bu tür amfilerin tonu bambaşka cidden, jcm900 ün drive ları hala kulaklarımda bahanem olsa da gitsem çalsam derdindeyim :)

jcm800 henüz bulup deneyemedim, birkaç saati bulan bi jcm900 denemişliğim var, processor le, analog setup la, direk gitarla vs. çok çok beğenmiştim herbişeyini :) jcm800 ler sanırım gain olarak 900 ve 2000 lerden daha düşük, benim beğendiğim şey de gain seviyeleri 900 ve 2000 lerin, mesa vs. de denedim ancak sevemedim bir türlü (stüdyo ortamında mal olmuş bir mesa idi gerçi :D ), aklımda takılan engl in birkaç modeli var, onları denemeden ölmemeliyim :D

Valla bu başlığı ben açtım fakat şuan bir ENGL Screamer 50 head sahibiyim :D
Yurtdışından işyerinden bir arkadaş vasıtasıyla getirdim çokta memnunum vesselam :D
Açıkçası o gün arkadaşımda denediğim jcm2000 tsl 100 soundunu yakalayabiliyorum diyebilirim ayrı bir eq pedalı ile filan.Artık öyle bir keşke olsada çalsam havası kalmadı ENGL'den sonra.Ama hala çok karekteristik bir drive tonunun oldugunu söyleyebilirim tam o "80's Hevi Medıl", "Biritiş Rak" soundunu bir daha zor duyarım yani :)

Geri