midi kablosu

Midi kablolarının fiyatları ne kadar? Bir tane almayı planlıyorum.
Midi kablosunu alınca ses kartımıda değiştireyim mi? (en azından bir soundblaster live) yoksa dandik ac97 işimi görebilir mi?
Bir de midi kablosu aldıktan sonra istediğim klavyeyi midi klavye olarak kullanabirim heralde? Midi klavye olarak kullanmak için fruity loops yeterli olur mu?
Yine sorularım ard arda geldi sanırım ama cehaliz işte ne yapalım :oops:

midi inter face + kablo hepsi maksimum 10 milyonuı geçmez (hiç bir elektonik bilgisi olmayan ben bile kendim yaptım)

sadece kablo 3.5 milyon...ben inter face kullanmıyorum midi inden işimi hallediyorum, ama joistik portunu kullanacaksan interface lazım...

kolay gelsin...

senko, ses kartını değiştirip değiştiremeyeceğini sormadan önce ses kartınla ne gibi şeyler yapmak istediğini söylemelisin belki, daha fazla yardım edebiliriz böylece.

ama sonuç olarak bilgisayar ile müzik yapacak isen onboard bir ses kartı işini pek görmeyecektir, bir ses kartı edinmen gerekecektir, uzun veya kısa vadede, bunu göz önünde bulundurmalısın bence.

midi kablosunu aldıktan sonra, midi çıkışı olan bir klavyeye ihtiyacın olacak. yani edineceğin bütün klavyelerde, aldığın midi kablosunu takacak bir yer olmayacaktır. klavyenin midi bilgisini yollayacak özelliği olması gerekmekte. midi kablosu ile klavyeni bilgisayara bağladığın zaman ikisi arasında bir iletişim kurulacaktır(ikisi de midi dilini konuşabildikleri için).

"Midi klavye olarak kullanmak için fruity loops yeterli olur mu?"

bu sorunu pek anlayamadım ama, midi klavye ile fruityloops kullanabilirsin.

Geri