Creative audigy II ZS platinium ses kartı ve dip ses

Abi dişimden tırnağımdan artırıp büyük bir heyecanla koşup aldığım 6 saatlik ses kartımda ki dip sesi kaybedemiyorum. Önerisi olan arkadaşlar ve bilgili arkadaşlar biraz yardım ederler fikirlerini açıklarlarsa çok mutlu olacağım.

Müzik kayıt sistemleri için Creative ürünlerinden uzak durun diyoruz burada yıllardır, kimseye anlatamıyoruz :roll: Müzik kayıdı için en uyumsuz uygunsuz ucuz bilgisayar oyunu için yapılmış kartlar onlar. Dişten tırnaktan arttır, sonra git o kadar parayı en zottirik karta yatır. Hadi buyur.

Dip gürültüsünü oluşturan sebeplerin en başında ground loop gelir, bunun ne olduğunu sözlükte anlattık, bir arama yap yukarıdan bulursun. Sistemindeki cihazları tamamen sök ve birer birer bağlayıp dip gürültüsünün nereden kaynaklandığını tesbit et. Cihazlar arası şase bağlantılarının da halka oluşturmamasına dikkat et. eğer yine de gitmiyorsa gürültü karttan kaynaklanıyor olabilir -ki sanmıyorum. Sen şase bağlantılarını iyice kontrol et.

Neticeyi de haber ver.

bendede audigy var ama dip gürültüsü almıyorum.Mahcemin dediklerini dikkat et ve forumdaki müzik pc optimizasyonlarını oku.Hem verim hemde performansın artacaktır

kolay gelsin...

Ses denetimlerine girip "wave/mp3" ve "play control" dışındaki seçeneklerin hepsini "mute" yap!..
Daha sonra pek bir dip gürültüsü kalacağını sanmıyorum... Daha sonrsında ise hangi aygıtı kullanman gerekiyorsa sadece onun kanalının sesini açarsın...

Kart kayıtta hızlı fiyatına oranla ii özellikleri var ama efectlerde başarısız ve efectlerde deep gürültüsü oluşturuyor.........kayıt yapacaklar: line 6 pod kullanırsanız sorun yaşamazsınız........creative in live öncesi kartları iyiydi M64 çok severim hala severek kullanırım ses çıkısı çok güçlü...ama PCI değil yeni anakartlara uyumsuz anlayacağınız.......

line 6 pod

line 6 pod şuan en iyi anfi simülasyon cihazı,artı distortion, chorus, flanger, delay, compressor, reverb efect cihazlarınıda içeriyor. Fazla uç gitar soundları elde etmek için çok daha dinamik cihazlar var ama ben yinede onu hiç bir şeye değişmem 3-4 gitar soundu yakaladım aletle çok sağlam tonlar ve de cihaz direk türlü tesisata direk bağlanıyor...midi kontrol içinde kullanabiliyor cihaz tunerı var dört dörtlük cihaz sahne için kontrol pedalları ayrıyaten satılıyor.
ben eski kayıtlarımı live ses kartına direk bağlayarak kayıtta kullanıyordum hiç deep gürültüsü yaratmıyor.........

Geri