İbanez Ts9' tek başına nasıl sonuç verir ?

Marshall dfx 30 watt amfi ile nasıl sonuç verir. Rp 350 prosesör de bunun simulasyonu var, daha önce amfi sim ile birlikte kullanıyordum pek sevmiyordum. Ses köşeli geliyordu. Ama amfi sim'i kapatınca çok daha güzel yumuşak ve sıcak bir ton elde ettim. Dijital olanı güzelse analog olanı çok daha güzeldir diye bir mantık geliştirdim. (tabi prosesorde eq olayıda var ) Gitar cort m600 emghz manyetikli.
 
Laney lx65r kullanıyorum laneyde marshalla göre biraz daha köşeli oluyor sesler (clean tonu miniampten alıp üstüne ts9 boostlarsam cok daha güzel) mg30 da denemedim ancak mg100 ve mg250 de fena değildi ancak dijitale göre nasıl olur bilemem dijital sesi kaydedebilirsen daha cok yardımcı olabiliriz :)
 
ben kullanıyorum ne yapmak istediğine bağlı karakteri olan bir pedal olduğu için herşeye her şekilde gitmemekle birlikte kendisiyle bütünleşmiş şeyleri yaparsan her halukarda güzel olur ama ben genelde boost için kullanıyorum
 
esas olayı all tube amfilerle ortaya çıkan bi pedaldır . ama oldukca kendini duyurabilen bir pedal olduğu için transistorlu amfilerde de çok çok tercih edilir.
mükemmel bir seri ts serisi.

ben ts808 i tavsiye ederim :)
 
alltube olmayan amfilerde bir pedal önüne booster olarak kullanımı daha iyi sonuç veriyor tek başına yetersiz kalıyor ama alltube amfilerde daya sona gitsin :D adı üstünde tubescreamer.
 
neyse amfi den dolayı şu an almamın pek anlamı yok gibi. Prossesorde her ne kadar kabin ve amfi kapalı olsada gene kendinden bişeyler katıyor galiba. Bİr kayıt koyucam zaten. Aslında İst.da deneten bir mağaza olsa gidip denesem pedalı ?
ya da bunun yanında hangi pedal olabilir. Boost edebileceğim.
 
Arkadaşlar,bende bu ara İbanez TS serisi çılgınlığı oluştu,sürekli araştırma yapıyorum haklarında,fakat benim durum biraz farklı olduğundan aradığım cevaplar sizden gelicek heralde.Ben kısa süre önce Marshall DSL401 almak için marshall MG 15 DFX amfimi sattım,bir kaç ay içinde almayı hedefliyorum.Şimdi ben eski amfimde O/D açıkken birde boss mt2 yada boss eq 7 ekleyince ses inanılmaz bozuluyordu.Şimdi DSL 401de O/D açıkken mi yoksa kapalıyken mi(cleande) TS serisi ibanez pedalı kullanmalıyım?Tam olarak nasıl kullanılıyor bilmiyorum.Diğer sorunumda hangi ts modelini seçmeliyim TS9 TS9DX yada TS808? Fiyatlar genelde kalite konusunda pek yalan söylemiyor TS 808 londrada daha pahalıydı,sanıyorum burdada pahalıdır.Bana yardımcı olacak her arkadaş şimdiden teşekkür ederim.
 
iki türlüde kullanabilirsin. marshallar genelde clean , od1 , od2 olarak 3 kanal kullanıyor.

clean üstünde orta levelda ts9 kullanırsan hafif kırılmış bluesy bir ton alırsın.

od1 üzerinde hard rock onları diyebileceğimiz tonlar ts9la daha oturaklı daha gainli hale getirilir.

od2 ise daha sert daha heavy tonlar için kullanılır

aslında bunları deneyip kendi tercihini yaratmalısın. sonuçta bir çok ayar olanağı var. gaini aç , levela aç , volume ayarla , masterdan ayar çek yani birçok şey yapabilirsin. benim şahsi kanaayim od 1 kanalında orta drive ( saat 12 civar) + ts9 levelı yüksek gaini kısıp poweramp lambalırınıda harekete geçirip sıcak bir ton almak. zaten bu amfiyi aldıktan sonra başta sana yetersiz gelecek zamanla çözeceksin tube olayı deneme yanılma olayından ibaret. bu üç model tubescreamr arasında arasındaki fiyat farkı kadar etki farkı olduğunu düşünmüyorum bence ts9 gayet yeterli ama hesaplı bulursan daha vintage tonlardan hoşlanıyorsan 808 alabilirsin ama sd1 seriside marshalla çok uyumlu bunuda denemeni tavsiye ederim.
 
batuhankr demiş ki:
Laney lx65r kullanıyorum laneyde marshalla göre biraz daha köşeli oluyor sesler (clean tonu miniampten alıp üstüne ts9 boostlarsam cok daha güzel) mg30 da denemedim ancak mg100 ve mg250 de fena değildi ancak dijitale göre nasıl olur bilemem dijital sesi kaydedebilirsen daha cok yardımcı olabiliriz :)

Bir kayıt aldım, dijital sesi orjinal ile karşılaştırırsanız sevinirim..

http://www.dailymotion.com/video/xc21ec_cort-m600-digitech-rp-350-ts9-model_music
 
hocam valla bu kayda oranla daha fuzzlı tonlar alırsın direk amfi bağlantısında ben add+ miniamp in clean veya vintage tonları ile boost edince daha iyi oluyor ancak ts9u tek basına lambalı amfilerde kullanmak daha mantıklı olur videodaki tonun ts9-->amfi bağlantısından iyi bence.
 
Net cevap için teşekkür ederim. Zaten kısık seslerde ev ortamında çalmaya çalışıyorum. Daha iyi ekipman ve rahat çalışma ortamı oluşuncaya kadar erteledim ts9 işini.
Cevap veren herkese teşekkür ederim.
 
ornapsen demiş ki:
Net cevap için teşekkür ederim. Zaten kısık seslerde ev ortamında çalmaya çalışıyorum. Daha iyi ekipman ve rahat çalışma ortamı oluşuncaya kadar erteledim ts9 işini.
Cevap veren herkese teşekkür ederim.
ts9 zaten tek başına şöyle yada böyle denilecek bir pedal değil. misal şu alttaki videoda eski versiyon bir tube screamer kullanmış eleman, tabi bu pedalı edinipte bu tonu alacağız diye bir şey yok. olay laney gh50l ve vinnie moore stratta bitiyor :)

http://www.youtube.com/watch?v=Ks1VlgjgJhw
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler