Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Marshall tarzı drive seviyorsan, Jcm/Plexi/Jvm vs. gibi aletlere bayılan biri olarak, Jmp-1 güzel bir preamp evet. Hard 'N Heavy sound adına mantıklı olabilir ama yanına da power alacaksın unutma. Kullandığın kabinle doğrudan ilgili olsa da, her türlü mutlu eder diye düşünüyorum ben. Ancak ben senin yerinde olsam yazdığın Laney Cub seçeneklerini denerdim mutlaka.

Jmp'deki kullanım kolaylığı öne çıkan özelliklerinden ve midi olması presetlerin kaydedilmesini sağlıyor ancak kesinlikle kulağa oyuncak gibi gelen filan bir tonu yok, fazlasıyla organik. Low end'i sağlam.
Kendi aldığım kayıtlardan bir örnek paylaşayım;

Marshall tarzı drive seviyorsan, Jcm/Plexi/Jvm vs. gibi aletlere bayılan biri olarak, Jmp-1 güzel bir preamp evet. Hard 'N Heavy sound adına mantıklı olabilir ama yanına da power alacaksın unutma. Kullandığın kabinle doğrudan ilgili olsa da, her türlü mutlu eder diye düşünüyorum ben. Ancak ben senin yerinde olsam yazdığın Laney Cub seçeneklerini denerdim mutlaka.

Jmp'deki kullanım kolaylığı öne çıkan özelliklerinden ve midi olması presetlerin kaydedilmesini sağlıyor ancak kesinlikle kulağa oyuncak gibi gelen filan bir tonu yok, fazlasıyla organik. Low end'i sağlam.

Jmp-1 tarzı malzemeler kullanabileceğimi pek düşünmüyorum en azından şimdilik, bilgileriniz ve kayıtlarınız için çok teşekkür ederim dediğiniz gibi sanırım bu gidişle Laney cub12r veya Cub head alıcam büyük ihtimal

Cidden benim çok hoşuma gidiyor şu sound. Ellerine sağlık tekrar :)

Merhaba, 1000 TL bir bütçem var İngiliz tarzı bir amfi istiyorum. Ama bu fiyat aralığına amfi bulmak zor olduğu için aklımda Orange Micro terror alıp yanına pedal almak geçiyor içimden sizce nasıl olur daha mı mantıklı

Micro Dark Terror biraz daha bass karakterli ve metale daha yatkın. Micro Terror ise daha İngiliz. Efekt giriş/çıkışı sadece Dark Terror'de var. Sürekli İngiliz soft rock takılacağım diyorsan Micro Terror, diğer kalan her şey için Micro Dark Terror. 80'ler 90'lar için Micro Terror'de diyebilirim.

Muhakkak dene ikisinide. Mümkünse kendi gitarınla.

Elektro gitar çalıyorum. Kötü bir amfim var, artık değiştirme zamanımın geldiğini düşünüyorum. Sorun şu ki amfi bilgim sıfır. 1000 tl civarı bütçem var. Ne önerirsiniz lambalı amfi mi, amfi artı prosesör mü veya başka şeyler mi? (ses kartı demeyin, çünkü bilgisayarım da külüstür) Evde çalacağım, bu yüzden 10 watt civarı olursa iyi olur. Şimdiki amfim 15 watt ama sesi sonuna kadar açtığımı hatırlamıyorum, sesi yarısına kadar açtığımı bile hatırlamıyorum, hep en kısıkta çalıyorum. Tarz olarak her tarz çalarım ama ağırlıklı olarak heavy metal ve blues.
Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Geri