Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hocam thomann.de den sipariş vereceğim şimdi o yüzden ağırlık 30kg'ı geçer falan diye riske atmak istemiyorum. Zaten bu ara baya araştırdım Gilmourish.com olsun strat-talk vs olsun hepsini araştırdım ama yok yani şuan en mantıklı bu gibi. Laney Cub 12R hakkında çok olumsuz yorum okumasam onu alacaktım ama onun da sıkıntıları var gibi. Bu Super Champ X2'nin de sesi hoşuma gitti you tube videolarından falan. Sağolun ama yinede araştıririm ;)

Rica ederim tabi nasıl uygun geliyorsa, işinize geliyorsa öylesi olsun.

Bu arada biraz güçlü gelecek gibi görülebilir de Evh 5150'nin Launch Box serisine de bir bakın. Tabi denemedim ama konusu var. Clean kanalı olabildiğince güzel ve uygun pedal ile epey bi tatlanabilir görünüyor. Fiyatını bilemem tabi ama boyutları ve ağırlığı tam istediğiniz gibi olsa gerek.

Son düzenleme:
Fender Super Champ X2'de karar kıldım arkadaşlar çok teşekkür ediyorum yardımcı olan herkese. Thomann'dan alışveriş yaparken dikkat etmem gereken hususları bir kez daha kendi konusundan göz gezdirip bir an önce sipariş vereceğim. Sabırsızlanıyorum. İlk defa elektro gitar çalacağım :) :)

Arkadaşlar merhabalar ben boston at15 superblues ve laney cub 10 arasında kaldım gitarım fender classic series 50s stratocaster vintage blues karakterli tonları seviyorum.Ev ortamında başıma iş aşmayacak bir şey olsun istiyorum ama bir türlü karar veremedim. Boston artı olarak reverb sağlıyor fakat sesin yüksekliği hakında pek bilgim yok. Laneye gelirsek reverb yok fakat ses açısından kafamı kurcalıyor. Bunlara ayriyeten gece çalımları için eliniz değmişken bir de transistörlü amfi önerirseniz çok makbule geçer. :)

Arkadaşlar merhabalar ben boston at15 superblues ve laney cub 10 arasında kaldım gitarım fender classic series 50s stratocaster vintage blues karakterli tonları seviyorum.Ev ortamında başıma iş aşmayacak bir şey olsun istiyorum ama bir türlü karar veremedim. Boston artı olarak reverb sağlıyor fakat sesin yüksekliği hakında pek bilgim yok. Laneye gelirsek reverb yok fakat ses açısından kafamı kurcalıyor. Bunlara ayriyeten gece çalımları için eliniz değmişken bir de transistörlü amfi önerirseniz çok makbule geçer. :)

Gece çalışmak için transistörlü amfi almak yerine o parayı bir ses kartına verebilirsiniz. Amfi mikrofonlamak, kayıtlar için de kullanabileceğiniz gibi çeşitli yazılımlar ile(guitar rig en basitinden) geceleyin de sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Amfiler hakkında da yorum yapamayacağım zira bu amfiler ile bir tecrübem yok, belirteyim de.

Hocam thomann.de den sipariş vereceğim şimdi o yüzden ağırlık 30kg'ı geçer falan diye riske atmak istemiyorum. Zaten bu ara baya araştırdım Gilmourish.com olsun strat-talk vs olsun hepsini araştırdım ama yok yani şuan en mantıklı bu gibi. Laney Cub 12R hakkında çok olumsuz yorum okumasam onu alacaktım ama onun da sıkıntıları var gibi. Bu Super Champ X2'nin de sesi hoşuma gitti you tube videolarından falan. Sağolun ama yinede araştıririm ;)

Üstad laney cub 12 r hakkında ne gibi olumsuz yorum duydunuz?

Üstad laney cub 12 r hakkında ne gibi olumsuz yorum duydunuz?
Yabancı forumlarda duyduğum olumsuz yorumlar şunlar;
-stock speaker need to be replaced
-the sound is dull and dark
-breakdown in one year. (circuit design pek sağlıklı değilmiş sanırım o sorun çıkarıyormus)
bende öyle olunca baska bir arayışa girdim sonra baktım fender super champ x2 den çok güzel Gilmour tonları yakalanıyor, bende onu alayım dedim. inş pişman olmayız. bütçeyi artırabilsem belki blues jr düşünürdüm. :)

Yabancı forumlarda duyduğum olumsuz yorumlar şunlar;
-stock speaker need to be replaced
-the sound is dull and dark
-breakdown in one year. (circuit design pek sağlıklı değilmiş sanırım o sorun çıkarıyormus)
bende öyle olunca baska bir arayışa girdim sonra baktım fender super champ x2 den çok güzel Gilmour tonları yakalanıyor, bende onu alayım dedim. inş pişman olmayız. bütçeyi artırabilsem belki blues jr düşünürdüm. :)

Ben kullanıyorum. şahsen çok memnunum. bir adet peavey clasicc 30 bir adet te laney cub 12 r var. küçük mekanlarda onu kullanıyorum. üzerindeki speaker celestion değil ama celestion dan farkı yok bence. sound çok dolgun. bence takılma böyle yorumlara. ama Türkiyede şu an stoklarda bulman zor olabilir.

Ben kullanıyorum. şahsen çok memnunum. bir adet peavey clasicc 30 bir adet te laney cub 12 r var. küçük mekanlarda onu kullanıyorum. üzerindeki speaker celestion değil ama celestion dan farkı yok bence. sound çok dolgun. bence takılma böyle yorumlara. ama Türkiyede şu an stoklarda bulman zor olabilir.
Zaten thomann.de den getirtecegim hocam o sıkıntı değil de işte emin olamadım o yorumlardan dolayı. Zaten champx2 daha pahalı herhalde kötü değildir ki araştırdim ve izlediğim you tube videolarina gore beklentilerimi karsilayacak gibi. zaten amp de fender olursa herşeyi Fender almış olacağım :)
sizin champx2 hakkında yorumunuz/düşünceniz varsa duymak isterim ama :)

Zaten thomann.de den getirtecegim hocam o sıkıntı değil de işte emin olamadım o yorumlardan dolayı. Zaten champx2 daha pahalı herhalde kötü değildir ki araştırdim ve izlediğim you tube videolarina gore beklentilerimi karsilayacak gibi. zaten amp de fender olursa herşeyi Fender almış olacağım :)
sizin champx2 hakkında yorumunuz/düşünceniz varsa duymak isterim ama :)

birde fender blues jr.dan sa bende ilk önce fender alacaktım. laneyin artıları daha fazla fx loop çıkışı var ayrıca line çıkışı da mevcut. bence bulabilirsen dene bir kere memnun kalacaksın dostum. internette güzelde düşenler var ikinci el.

birde fender blues jr.dan sa bende ilk önce fender alacaktım. laneyin artıları daha fazla fx loop çıkışı var ayrıca line çıkışı da mevcut. bence bulabilirsen dene bir kere memnun kalacaksın dostum. internette güzelde düşenler var ikinci el.
Hocam bi kere sağlamlığı konusunda içime kurt düştü o yüzden laney almam artık ya. alıp da bozulursa kendime çok söverim çünkü :D
Fender'den memnun kalacağımı düşünüyorum. Zaten ilk defa çalacağım pek aradaki farkı da anlayabilirmişim gibi gelmiyor :)

3 yıldır gitar çalıyorum. ilk amfim cort mx15 idi. tahmin edebileceğiniz üzere kötü bir amfi. bu yüzden hiç kullanmadım, guitar rig programıyla çaldım hep gitarımı. ama artık amfi almanın vakti geldiğini düşünüyorum. guitar rig kullandığım için bayağı uzak kaldım amfilere, pek bilgim yok bu konuda. 1500 lira civarı bütçem var, ne alabilirim bu paraya? evde çalacağım için düşük wattlı olmalı. heavy metal ağırlıklı çalıyorum. sıfır, ikinci el farketmez, ne önerebilirsiniz bana?

Son düzenleme:
Çok uzun yıllardır elimde olan kullanmadığım halde satmaya kıyamadığım bir ampli. Günümüzde ki halefi olan Mg serilerine göre sound açısından çok çok daha iyi bir ampli. İngiltere üretimidir. Üzerinde çift gain katı bulunmakta bu da, daha geniş bir yelpaze sunar... Bildiğimiz klasik Marshall sound'unu sana hissettirir ev kullanımı için 8" hoparlörü tatmin eder iyi bir boost pedalıyla daha agresif hacimli tonlar elde edersin. Bence çok güzel bir ampli.

3 yıldır gitar çalıyorum. ilk amfim cort mx15 idi. tahmin edebileceğiniz üzere kötü bir amfi. bu yüzden hiç kullanmadım, guitar rig programıyla çaldım hep gitarımı. ama artık amfi almanın vakti geldiğini düşünüyorum. guitar rig kullandığım için bayağı uzak kaldım amfilere, pek bilgim yok bu konuda. 1500 lira civarı bütçem var, ne alabilirim bu paraya? evde çalacağım için düşük wattlı olmalı. heavy metal ağırlıklı çalıyorum. sıfır, ikinci el farketmez, ne önerebilirsiniz bana?
Benimde ilk amfim mx15 di. Çok da vasat değil ya.
Ben randall rg50tc kullanıcısı olarak metal olarak hiç bir eksiğini görmüyorum amfinin. Ama ev kullanımı için en ideal seçenek diyemem. Genelde ev kullanımında her tarza yatkın olan blackstar ht serisi tercih ediyorlar. Guitar rig de hangi modellemeler en çok hoşunuza gidiyorsa aslında o doğrultuda amfi almak en güzeli.

Geri