Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bu konuda bilgisi olanlar yardım edebilir mi?
Gitarda başlangıç seviyesindeyim, genellikle metal şarkılar çalıyorum ama clean tonlarım da iyi olsa hoş olur.
Aşağıda linklerdekini bulabildim, sizce sıkıntı yaşar mıyım ? (İlk sıradakini düşünüyorum)
Birinci el en yüksek 400 Tl alabilirim ama bu zamanda zor duruyor :/
Şimdiden teşekkürler...
MEGATONE PL-15 / 15W Elektro Gitar Amfi - Kargoya Açıktır - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 496953174
Belcat Amfi - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 582667804
Belcat 15 w amfi - DJ Amfi Alışverişte İlk Adres sahibinden.com'da - 521906033

Edit: Bu sene sınava çalıştığım için de iki senedir amfisiz gitar çalıyorum evimde, doğrusu tek istediğim bir amfi sahibi olmak. Bu yüzden bu ilanlara baktım...

Şunları biri kapıma bıraksa sessizce, bulduğumda ben de sessizce gider komşunun kapısına bırakır kaçarım. Daha bilindik, iyi referanslı markalara sıfır veya kullanılmış olarak paranı harcamaya bak, uzun değil orta değil kısa vadede bile bunlar iş görmez aynı başlığı bir daha açarsın buraya.

Merhaba.
Arkadaşlar BOSS GT100 elektro gitar prosesörü almak istiyorum.Ancak bu prosesörü nasıl bir amfiyle kullanmam gerektiğini bilmiyorum.Prosesörden verim alabilmek için yani kaliteli ses alabilmek için hangi amfiyi önerirsiniz?Amfide send - return girişi bulunmalı mı,yoksa amfiyi clean kanalda tutup prosesörü inputtan bağlamak yeterli midir?Amfinin lambalı veya transistörlü olmasının önemi var mıdır?
Amatörüm,başlangıç safhasındayım.Yardımlarınıza ihtiyacım var.Cevap verirseniz minnettar olurum.Çok teşekkür ederim.

Merhaba.
Arkadaşlar BOSS GT100 elektro gitar prosesörü almak istiyorum.Ancak bu prosesörü nasıl bir amfiyle kullanmam gerektiğini bilmiyorum.Prosesörden verim alabilmek için yani kaliteli ses alabilmek için hangi amfiyi önerirsiniz?Amfide send - return girişi bulunmalı mı,yoksa amfiyi clean kanalda tutup prosesörü inputtan bağlamak yeterli midir?Amfinin lambalı veya transistörlü olmasının önemi var mıdır?
Amatörüm,başlangıç safhasındayım.Yardımlarınıza ihtiyacım var.Cevap verirseniz minnettar olurum.Çok teşekkür ederim.
Belki almanı engelleyebilirim.Belki gt100 almanı engelleyebilir,elimden onlarca procesor gecti ve belki line 6 podhd500 almalısın demem seni ikna edebilir.
Lutfen gt100 alma tamamen dıjıtal ve kullanıssız tonlaması zor amfılerle zor anlasan asırı country tonlara sahip bir procesor.
Al lıne 6 podhd500 maılını ver bana sana 200 tane ton atayım keyfıne bak.
Fender deluxe reverb
peavey 5150
soldano slo100
fender twın reverb
hıwatt aklına gelen tum amfıler bogner mesa dual trıple rectıfeer hepsının tonlarının mukemmel yakınlıklara ulaşmıs upgrade dosyalarınıı sana atayım.

Belki almanı engelleyebilirim.Belki gt100 almanı engelleyebilir,elimden onlarca procesor gecti ve belki line 6 podhd500 almalısın demem seni ikna edebilir.
Lutfen gt100 alma tamamen dıjıtal ve kullanıssız tonlaması zor amfılerle zor anlasan asırı country tonlara sahip bir procesor.
Al lıne 6 podhd500 maılını ver bana sana 200 tane ton atayım keyfıne bak.
Fender deluxe reverb
peavey 5150
soldano slo100
fender twın reverb
hıwatt aklına gelen tum amfıler bogner mesa dual trıple rectıfeer hepsının tonlarının mukemmel yakınlıklara ulaşmıs upgrade dosyalarınıı sana atayım.

Teşekkür ederim.İnceleyeceğim.

Merhaba arkadaşlar. Metal ve Hard Rock ile ilgileniyorum ve başlıkta da belirttiğim gibi evde kullanmak için 2. el amfilere bakıyorum fakat birkaç model arasından hangisini seçmeliyim karar veremedim yardımcı olur musunuz?
-Line 6 Spider IV 15 watt
-Vox VT 20+
-Blackstar ID Core 10

Arkadaşlar selam , Şuan Roland Micro Cube kullanıyorum bildiğiniz üzere üzerinde EQ yok ve hacmi çok düşük olan bir amfi.Değiştirmek istiyorum amfimi ama bütçem 1000 tl ye kadar müsait ve ev kullanıcısıyım. Sorum ise şu, 1000 tl verip alacağım (İkinci el) bir amfiden alacağım keyif parasının karşılığını verir mi ? Yoksa fuzuli bir masraf mı etmiş olurum ? Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

Tarz nedir? Muhtemelen tuplu bir amfi almayacaksiniz zaten kendi fikrim, ev ortaminda tuplu amfiden verim alamaycaginiz yonunde. Vox'un hibrit amfileri benim hosuma gitmisti denedigimde. Tabi tarza gore secim yapmak daha dogru olur.

Tarzım Blues, Biraz Distortion clean sert müzik yapmıyorum, Tarza göre seçim yapmak tabişki önemli ama benim esas üstünde durduğum konu sizce 1000 TL 'lik masraf beni amfi anlamında seviye atlatır mı?

idcore ile microbe aynı xxx soyu.... birbirinin aynısı amfiler arasında geçişme ancak para kaybı olur ... sınıf / kategori değiştirmek lazım. Mesela ID:TVP, Katana, Spider V gibi şeylere bak derim.

Arkadaşlar Blackstar ID TVP hakkında ne düşünüyorsunuz? Lambalı ve prosesör arasında kalmışken bu model dikkatimi çekti. Üstündeki lamba tonları gerçekten başarılı mı yoksa buna da oyuncak amfi kıvamında diyebilir miyiz? Açıkcası dijital seslerden gına gelmiş durumda ve lambalı amfi üstüne pedal vs. almak bütçemi aşıyor bu amfi beni tatmin eder mi?

Arkadaşlar Blackstar ID TVP hakkında ne düşünüyorsunuz? Lambalı ve prosesör arasında kalmışken bu model dikkatimi çekti. Üstündeki lamba tonları gerçekten başarılı mı yoksa buna da oyuncak amfi kıvamında diyebilir miyiz? Açıkcası dijital seslerden gına gelmiş durumda ve lambalı amfi üstüne pedal vs. almak bütçemi aşıyor bu amfi beni tatmin eder mi?
TVP’ye oyuncak diyenin ağzına terlik vururum. Çok başarılı. Çok övdüm muhtelif başlıklarda tekrar yazmıyorum, TVP ve nick’imle arat çıkıyor.

Merhaba,

Geriye doğru biraz araştırma yaptım ve keseme uygun 2 modele ulaştım gibi. Yalnız hiç anlamadığım bir konu olduğundan, bir bilene danışmak gerek diyerek yazıyorum.

Washburn marka gitar+amfi+kablo olarak satılan kitlerde verilen 15w bir amfi mevcut bende. Ses konusunda ise bana gain arttıkça çile olarak dönüyor. Ev içi kullanımda ses kartını ve yazılımını pek becereceğimi düşünmediğim için yeni bir amfi gerekiyor ve line 6 spider ve blackstar id core modellerinin ikinci eli 400 tl civarı olduğu için alabileceğim ürünler. Bu ikisinden birini seçmek gerekse, tercihiniz ne olurdu? Veya sizin ekstra olarak ekleyeceğiniz bir ürün var mıdır ? Sıfır ürün almak şu anda için mümkün değil ve tarz belirtmem gerekirse rock ve metal dinlemeyi seviyorum.

Yanıt veren, zaman ayıran herkese şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ilk kez elektro gitar alacağım almam gereken gitarı buldum 2. El Cort X6 alacağım ama yanında almam gereken amfiye karar veremedim çünkü bütçem 10w amfi almak için çok düşük sadece Belcat G10 modelini alabiliyorum sizce ne yapmalıyım amfi konusunda?

Geri