Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Peki Mesa boogie'de Single Rectifier ile Dual rectifier arasındaki farkı açıklayabilecek var mı Türkçe forumlarda aradığımı bulamadım yabancı forumlara da ingiliççem yetmedi :(

Merhaba arkadaşlar

Sivas 'ta yaşıyorum.Çevremde bu hususta danışabileceğim kimse yok.Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.Cevap verirseniz minnettar olurum.

Laney LX20R elektro gitar amfisine sahibim.Ancak amfinin ses kalitesi beni tatmin etmiyor.Başka marka ve modelleri inceliyorum.Şu iki amfi markası/modeli arasında kaldım.Amfiyi evimde kullanacağım.İleride iyi bir prosesör almak da planım dahilinde
1-BOSS KATANA 50W - 100W
100wattda effects loop(send-return) girişleri mevcutken ,50wattda yok.100 watt ev için çok mu fazla olur?
2-Blackstar ID TVP Serisi (15-30-60watt)

Sizin tercihiniz ne olurdu?Teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

Merhaba arkadaşlar

Sivas 'ta yaşıyorum.Çevremde bu hususta danışabileceğim kimse yok.Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var.Cevap verirseniz minnettar olurum.

Laney LX20R elektro gitar amfisine sahibim.Ancak amfinin ses kalitesi beni tatmin etmiyor.Başka marka ve modelleri inceliyorum.Şu iki amfi markası/modeli arasında kaldım.Amfiyi evimde kullanacağım.İleride iyi bir prosesör almak da planım dahilinde
1-BOSS KATANA 50W - 100W
100wattda effects loop(send-return) girişleri mevcutken ,50wattda yok.100 watt ev için çok mu fazla olur?
2-Blackstar ID TVP Serisi (15-30-60watt)

Sizin tercihiniz ne olurdu?Teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

Her iki amfi için de inceleme yazısı yazdım bu forumda ve epey yorum da var altlarında. Arama kutusundan arat bulursun.

Selamlar herkese iyi forumlar. Ben yeni gitar calan biri degilim fakat bir konuda kafam karisik biraz o yuzden sormak istedim. Blues ve rock tarzinda calan biriyim, ayni zamanda maple neck ve board bir MIM Fenderim var. Fakat bu aralar shred yapmak istiyorum ve Fenderin bu konuda biraz inatci bir gitar oldugunu dusunuyorum. Galiba sap radiusu beni rahatsiz ediyor ve daha hizli calmami engelliyor. Nereden cikardin diye sorarsaniz da rosewood Ibanez bir gitar calmistim ve klavyesi cok daha duz ve daha hizli calmaya musait gibi gelmisti. Fakat shrede de hakim olmadigim icin sizlerden 2000 tl civarinda ikinci el "shred yapmasi rahat olan" (eger dogru kelime buysa) bir gitar onerisi almak isterim. Floyd rose da olursa tadindan yenmez. Her turlu oneri verenlere simdiden tesekkur ederim.

Jackson PS2 Made in Japan + Jackson Molded Hardcase - En Uygun Jackson Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 624498862

Arkadaşlar, öncelikle gününüz hayırlara vesile olsun . Les paul kasa ultimate marka bir elektro gitar aldım. Yapmak istediğim metal türü Power yani Helloween tarzı. Bana hangi amfiyi önerirsiniz? Saygılarımla.

Dosyalar

• helloween2017officialpromo_638.jpg
    helloween2017officialpromo_638.jpg
    40.8 KB · Gösterim: 305
  • Stagg.StaggSELZEB.MRDMetallicRedHiggloss35333.jpg
    Stagg.StaggSELZEB.MRDMetallicRedHiggloss35333.jpg
    147 KB · Gösterim: 444
Merhaba,
Sayin forum kullanicisi, yanilmiyorsam ampli onerileri icin uzun suredir olan bir ana baslik ve bircok entry vardi. Oralara baksaniz benzer seyleri tekrardan biraz olsun temizlemis olmaz miyiz?
Hem siz de cok daha genis bir tavsiye yelpazesini kullanmis olur, spesifik bir urune yonelmektense zevkinize yonelik urun karakterini belirleyebilme imkanina sahip olmaz misiniz?
Esenlikler dilerim.

Merhabalar,gitarım schecter banshee6
Apartmanda oturuyorum bina eski merdivenden çıkan insan konuşmaları duyuyor yani
Zaten yeniyim ellerim klavyeye basarken cin çarpmışa benziyorum distortion ve clean mod yeterli şu an benim için grup olarak örnek verecek olursam pentegram çok hoşuma gitti öyle çalabilmek isterdim
Dore muzik boston 30w belirttiğim fiyat aralıkta alınır mı sizce ve dorenin indirimleri gerçekci mi ?
Dediğim gibi 400-600 civarı amfi önerisi alabilir miyim lütfen şu kadar koy şunu al demeyin kime sorsam öyle diyor.

Arkadaşlar Merhaba,
Yaklaşık 4 senedir ara vermiştim şimdi tekrardan gitar çalmaya başladım. Şuan elimde Ibanez RG1570Z, Marshall Mg10(eski seri) amfi ve Boss ME-70 prosesör bulunmaktadır. Lakin bu amfiyi hiç beğenmediğim için yeni bir amfi almak istiyorum. 15-30 watt arası transistörlü ev içinde kullanılacak bir amfi arıyorum. Prosesörüm olduğu için amfide efekt özelliği aramıyorum bu yüzden benim için sadece ses kalitesi önemli.
Tarz: Hard Rock - Heavy Metal tonları Bütçe: Maksimum 1200 TL
Düşündüğüm modeller:
Laney LX35R (ev için ses konusunda sıkıntı yaşamassam bu iyi bir seçim mi?)
Laney LX20R
bunlar dışında da önerilere açığım.
Görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba Yeni katıldım aranıza sormak istediğim şey laney cub 8 amfi ile ilgili, bu amfinin arkasında kabin çıkışları var bu çıkışlarda kabin bağlayınca sadece kabindenmi ses geliyor yoksa her ikisindenmi?

Merhaba benim arasında kaldığım iki amfi laney cub12r ve blues junior. Forumda bu ikiliyi karşılaştıran mesajların büyük çoğunluğunu okumaya çalıştım. Ama benim asıl sorum 500 tl fazla verip ikinci elde bi bj almak ne kadar mantıklı? Fxloop olmaması ne kadar büyük bir eksiklik?
Laneydeki 1watta düşürme olayı biraz cezbediyor. Belirli sanatçının tonunu aramıyorum. Tonu kendim bulmak peşindeyim ama biraz daha parlak cleanler arıyorum. Kullandığım cv50 strat ve bir adet ts9 bunlar için hangisini seçmeliyim ve aradaki farka değer mi yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba benim arasında kaldığım iki amfi laney cub12r ve blues junior. Forumda bu ikiliyi karşılaştıran mesajların büyük çoğunluğunu okumaya çalıştım. Ama benim asıl sorum 500 tl fazla verip ikinci elde bi bj almak ne kadar mantıklı? Fxloop olmaması ne kadar büyük bir eksiklik?
Laneydeki 1watta düşürme olayı biraz cezbediyor. Belirli sanatçının tonunu aramıyorum. Tonu kendim bulmak peşindeyim ama biraz daha parlak cleanler arıyorum. Kullandığım cv50 strat ve bir adet ts9 bunlar için hangisini seçmeliyim ve aradaki farka değer mi yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba sadece ev içinse laney. Cleanleri parlak ve oldukça güzel bir alet. Blues junior bizzat üzüm süre çalmadım ama o da güzel tabi ki. Fakat evde ses kontrolü laneyde daha kolay. Tabi ki ikisini de deneyin öyle alın. Kulaktan kuşağa değişiyor fark. Bana göre efek loop tek kanal amfide çok da şart değil. Önden de girebilirsin efek pedallarını.

Geri