Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

750tl'Ye Crate bedava al gitsin. Diğer amfinin ilanı kapanmış göremedim ama Crate iyidir. Marty Friedman da kullanıyordu bundan gençken.

edit: Şimdi gördüm diğerini almışsın. Sağlık olsun. :)

iyi tercih, create yüzyılın en kötü amfisi, sürekli arıza yapması, bias sorunu gibi bir sürü derdini sıralamışlar.
en iyisi buraya sormadan kendiniz yabancı forumları gezmeniz.

Nady (daha önce duymadım bu markayı) yazanlar doğru ise Marshall klonu. Ama Crate iki kanallı ve daha versatil bir amfi. Yanlış hatırlamıyorsam arkasındaki otomatik bias ayarı ile iki tür power lambası da (6L6 ve EL34) kullanılabiliyor.
Selamlar. Bu arada bendeki amfi 3 kanallı ve footshitch ile 12db boostluymuş.
distortion yazan kısım aslında bi potans değil, 3 kanal için geçiş düğmesiymiş. clean crunch ve lead modu var. fst ile de bunlardan aktif olanda 12db boost yapabiliyormuşuz. ayri,yetten reverb de fsw ile kontrol edilebiliyor.
bir de girişte low ve hight olarak 2 seçenek mevcut.

Selamlar. Bu arada bendeki amfi 3 kanallı ve footshitch ile 12db boostluymuş.
distortion yazan kısım aslında bi potans değil, 3 kanal için geçiş düğmesiymiş. clean crunch ve lead modu var. fst ile de bunlardan aktif olanda 12db boost yapabiliyormuşuz. ayri,yetten reverb de fsw ile kontrol edilebiliyor.
bir de girişte low ve hight olarak 2 seçenek mevcut.

Hocam kabine bağlayıp iyice bir vakit geçirdikten sonra da iyice bir yazıp çizerseniz çok hoş olur. Pek bilinen bir marka değil sanırım, azıcık ufkumuz açılsın.

Şu halde denedim henüz, gerçekten sesi farklı, vs15r dan sonra gitarın sesinin farklı olduğunu anladım. Transistörlü amfiler gerçekten sesi fena kırpıyormuş.
15480907702656873077982031146641.jpg

Elektro gitara başlayalı 1 hafta oldu. Kendim için evde kullanmak için 650 tl civarında distortionu güçlü bir amfi arıyorum. Line 6 ıv 15 düşünüyorum ama hiç bir mağazada bulamadım. Gitarım ibanez grx-20. Orange crush 12 yi düşünüyorum. Başka önerileriniz varsa açığım

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim.
Fender SK Chorus 20 olan amfi eskidi dolayısıyla yeni bi amfi lazım lambalı almaya karar verdim gitar Gibson SG Faded 3 amfi arasında kaldım
1-Marshall Origin 5w
2-Marshall DSL 5-C
3-Blackstar HT-5R
Gittiğim dükkanlarda Blackstar'ı önerdiler.Marshall'dan biraz daha fonksiyonel Reverb'i var ve ISF(Amerikan-İngiliz tonları arasında geçiş)özelliği varmış,hoşuma gitti o özelliği.Ama tarzım metal değil,klasik rock ve hard rock çalıyorum.Led Zepplin,Deep Purple,Ac/Dc tarzı çalıyorum.Ve Blackstar'ı önerenler''Marshall eskidi devri geçti onların.''dediler komiğime gitti :D Doğruluk payı var mıdır dediklerinde Blackstar'ın o kadar iddalı olacağını sanmıyorum.
Bu amfileri deneyenler veya hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar tavsiyede bulunabilirler mi teşekkür ederim.

Fender SK Chorus 20 olan amfi eskidi dolayısıyla yeni bi amfi lazım lambalı almaya karar verdim gitar Gibson SG Faded 3 amfi arasında kaldım
1-Marshall Origin 5w
2-Marshall DSL 5-C
3-Blackstar HT-5R
Gittiğim dükkanlarda Blackstar'ı önerdiler.Marshall'dan biraz daha fonksiyonel Reverb'i var ve ISF(Amerikan-İngiliz tonları arasında geçiş)özelliği varmış,hoşuma gitti o özelliği.Ama tarzım metal değil,klasik rock ve hard rock çalıyorum.Led Zepplin,Deep Purple,Ac/Dc tarzı çalıyorum.Ve Blackstar'ı önerenler''Marshall eskidi devri geçti onların.''dediler komiğime gitti :D Doğruluk payı var mıdır dediklerinde Blackstar'ın o kadar iddalı olacağını sanmıyorum.
Bu amfileri deneyenler veya hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar tavsiyede bulunabilirler mi teşekkür ederim.
Blackstar HT serisi kesinlikle öyle full lambalı amfi klasmanında bir şey değil. Pek size geleceğini sanmıyorum soundlarının da. Kötü değildir, ayrı mesele. Ama lambalı amfi listesine girmez, olsa olsa hibrid olarak değerlendirilebilir. Diğer iki amfinin soundlarını tecrübe etmedim.

1-Marshall Origin 5w
2-Marshall DSL 5-C
3-Blackstar HT-5R
Vox amfilerini de es geçmeyin bence bi bakın tam size göre olabilir.

Blackstar kaç kere denediysem bir türlü alışamadım. Bence seçilen diğer iki Marshall da gayet güzel. Benim kişisel tercihim Origin serisinden yana olurdu, klasik tonları ve blues sevdiğim için. Biraz daha sert müzik için Dsl daha ideal olabilir.

Blackstar kaç kere denediysem bir türlü alışamadım. Bence seçilen diğer iki Marshall da gayet güzel. Benim kişisel tercihim Origin serisinden yana olurdu, klasik tonları ve blues sevdiğim için. Biraz daha sert müzik için Dsl daha ideal olabilir.
Kuvvetle muhtemel Origin alırım.Videolardan dinledim.Origin 5watt ve Origin 20watt arasındayım.20 watt olanında Presence var ama 5 wattlık modelde yok.20 wattlık bir lambalı evde çalmaya uygun mudur.Kısık seste ton alamam vs durumu var mıdır.Gözüm Origin 20'de kalır 5C yi alırsam :p

Kuvvetle muhtemel Origin alırım.Videolardan dinledim.Origin 5watt ve Origin 20watt arasındayım.20 watt olanında Presence var ama 5 wattlık modelde yok.20 wattlık bir lambalı evde çalmaya uygun mudur.Kısık seste ton alamam vs durumu var mıdır.Gözüm Origin 20'de kalır 5C yi alırsam :p
20’de attenuator olması lazım, wattı düşürür sesi açarsın bence her türlü daha iyi olur! Hem de gerektiğinde 20 watt seçeneği ve fazla headroom olur. Ben Peavey mh20’de 1 watt modunda komşudan şikayet aldım o yüzden 5 watt bile bazen fazla 😁 Tek sıkıntısı 10’’ hoparlör olması bence.

Geri