Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Artı ve eksi yorumlarımı yazarım, karar senin :)

Katana100 yerine ID:TVP de kovalayabilirsin, ona da inceleme yazmıştım.

Peki katana 30 tvp ile katana 100 den hangisini tavsiye ederdiniz ? Biliyorum ayrı ayrı konular yazdınız hepsini okudum ama ben direk olarak 2 si arasından olanı soruyorum hocam. Yanlış anlaşılmak istemiyorum konuları okumadan direk sormak gibi bir şey yapmıyorum yani.

Konunun en altında
Almayı düşünenler şiddetle olmasa da ciddi olarak tavsiye ederim. Dediğim gibi Blackstar ID:15 TVP mi bu mu derseniz gerçekten seçmekte zorlanabilirim, allahtan ikisi de var da kafa yormuyorum bu işe. Onun dışında Marshall MG, Fender Mustang filan geç bi kalem....

ama işte karar vermem lazım bilmiyorum aslında tvp 15 direk 2300 lira civarında azcık indirim yaptırabilirsem düz 2 k ya direk de alabilirim sıfır ama bilemedim işte ya.
Katana 100 ikinci el de sahibinden de hiç yok. Ya katana 50 ya da tvp 30 ya da işte bulursam tvp 15 arasında kalıyorum. Tvp 15 ile tvp 30 arasında tabii ki 30 daha iyidir ama sahibinden de ki ilanlar eski bilemedim şimdi.

Son düzenleme:
Dedim ya öncelikler ve ihtiyaçlar nedir?
Fx loop lazımsa K100 tek seçenek.
TVP 15 ile 30’un ses anlamında farkını hissedeceğini düşünmüyorum o yüzden 30 daha iyi demek bence mantıksız.
Bilgisayar ile bağım kopmasın kurcalarım diyorsan Katana, uğraşamam direkt panelden her işimi göreyim diyorsan TVP. Katana’nın paneli de mükemmel, bu dediğim TVP yazılımı çok kötü, o yüzden.
Daha sert ton ise beklentin ve yazılım vs zahmetliyse TVP çünkü kutudan çıktığı haliyle daha “metal”. Katana’yı online metalleştirmek gerekiyor :)

Dedim ya öncelikler ve ihtiyaçlar nedir?
Fx loop lazımsa K100 tek seçenek.
TVP 15 ile 30’un ses anlamında farkını hissedeceğini düşünmüyorum o yüzden 30 daha iyi demek bence mantıksız.
Bilgisayar ile bağım kopmasın kurcalarım diyorsan Katana, uğraşamam direkt panelden her işimi göreyim diyorsan TVP. Katana’nın paneli de mükemmel, bu dediğim TVP yazılımı çok kötü, o yüzden.
Daha sert ton ise beklentin ve yazılım vs zahmetliyse TVP çünkü kutudan çıktığı haliyle daha “metal”. Katana’yı online metalleştirmek gerekiyor :)

Tamamdır çok teşekkür ederim, istediğim tonlar yumuşak şeyler.

Yanlış anlaşılmasın ikisinin de sert kanalı için yorumum. Yani Katana Brown ile TVP OD karşılaşacak olursa TVP net daha metal. Clean crunch vs ikisinde de iyi ama ben pek çalmıyorum, yorum yapamam fazla.

Irige demedim kullanacaginiz ses cikisi icin dedim. Hali hazirda mukemmel sesler alabileceginiz bir yontem degil uzerine kotu bir hoparlor ile insani sogutur. Yani tablet almak icin uzmeyin kendinizi o yuzden dedim :)

Haa ben şey yanlış anladım hocam, ya bilmiyorum belki de çok profesyonel olmadığım içindir demo modundaki sesler çok hoşuma gitti ( Kulaklık AKG S8 )

Tablet ile de şöyle not alıp sonra direk çıktı almak mükemmel olur diye düşündüm

Bir taşla iki kuş vururum hesabındayım bias a en fazla 100 lira vereceğim ( starter pack 35 lira ek bir şeyler alsam 100 e tamamlarım) , apogee jam ortalama 250 lira ( ikinci elde) ortalama bir speaker alsam bluetooh lu 400-500 liraya diye düşündüm. Diğer yanda maalesef katana 50 var. Katana 100 e çıkacak bütçem ne yazık ki yok. Diyeceksiniz ki ulan tablet falan daha pahalıya gelmiyor mu ? Ama işte sadece amfi için verecek 3 bin liram yok :/ En fazla 1500-2000.

Haa ben şey yanlış anladım hocam, ya bilmiyorum belki de çok profesyonel olmadığım içindir demo modundaki sesler çok hoşuma gitti ( Kulaklık AKG S8 )

Tablet ile de şöyle not alıp sonra direk çıktı almak mükemmel olur diye düşündüm

Bir taşla iki kuş vururum hesabındayım bias a en fazla 100 lira vereceğim ( starter pack 35 lira ek bir şeyler alsam 100 e tamamlarım) , apogee jam ortalama 250 lira ( ikinci elde) ortalama bir speaker alsam bluetooh lu 400-500 liraya diye düşündüm. Diğer yanda maalesef katana 50 var. Katana 100 e çıkacak bütçem ne yazık ki yok. Diyeceksiniz ki ulan tablet falan daha pahalıya gelmiyor mu ? Ama işte sadece amfi için verecek 3 bin liram yok :/ En fazla 1500-2000.

1500-2000 arasında iyi bir amfi alabilirsin yazılım ile uğraşmana değmez.

1500-2000 arasında iyi bir amfi alabilirsin yazılım ile uğraşmana değmez.

Hocam yanlış anlamayın amacım sürekli antitez üretip gıcıklık yapmak değil öyle anlaşılırsam özür dilerim şöyle bir şey var. Mesela o fiyata en iyi katana 50 amfi var veya diğer amfi türevleri hep 11kg ve üstü ama şöyle düşünün birde.

Trabzondan İstanbula elimde valiz + katana 50 ( bir ihtimal sadece onun için valiz ayarlamam gerek) ile gitmek, İstanbuldan Kıbrısa katana 50yi tekrar uçak ile taşımak, 15 tatillerde geri götürmek, yaz tatillerinde tekrar trabzona taşımak sonra okul başlayınca tekrar aynı rotasyon ile kıbrısa taşımak çok dertli iş olur benim için eziyet gibi. Benim için çok aşırı portatif bir şeyler olmalı. Yurt odası olması sorun değil sesi kısarım olur biter.

Yamaha THR10C var ama tr fiyatı o kadar fazla ki, en basitinden amazon japonya da 1000 liraya nerdeyse sıfır gibi alınabilirken sahibinden de bir kaç tane var 2 bin liradan aşağı değil. Az para değil 2 bin lira ve o parayı ona hiç veresim gelmiyor.

Son düzenleme:
Dün birebirde de anlattım... portatif olması ve kg’ı bu kadar önemliyse THR al gitsin. Ya da idcore ya da Katana air... antitez üretmiyorsun ama önceliğini belirlemezsen günlerce aynı şeyi konuşacaz 😁

En mantıklı şeyin THR10C olduguna karar verdim en azından ses kartı özelliğine kafadan 500tl diyerek 1500 e almış gibi kendimi kandırmayı başardım...
Thr10c çok güzel amfi ama konser, performans beklentisi olmamalı. Zaten “thr” harfleri “third” kelimesinin kısaltması. Yamaha’nın kendi dediğine göre bir kafa kabin, bir kombo, bir de böyle üçüncü, küçük prova amfimiz olması gerekiyor.

Ev vb. benzeri yerlerde çalmak hatta bilgisayara doğrudan girip kayıt almak için bence çok verimli. Pedallara tepkisi bile lambalı gibi olmasa da gayet hoş. Ben ses kartı vs ile uğraşmaya tercih ederim.

Ben amfi almak iştiyorum seçenekler de kararsızım ht5 metal head - laney ironheart 15 - laney ironheart 60 - engl screamer - engl thunder 50 - engl gigmaster 15 -peavey 6505 20 - Marshall ma50 head sert metal tonları almak iştiyorum gitarım Jackson wrxt

Son düzenleme:
Daha spesifik bilgi verirsen belki öneri gelir ... HT-5 ile ENGL 50 aynı listede? ... evde mi çalacaksın? 50 Watt ile sokağın karşısındaki bakkalın camlarını kırarsın... Tony Iommi sahnede kullanıyor Laney'leri... şartların, ortamın ne, ona göre daraltırsın seçenekleri.

Daha spesifik bilgi verirsen belki öneri gelir ... HT-5 ile ENGL 50 aynı listede? ... evde mi çalacaksın? 50 Watt ile sokağın karşısındaki bakkalın camlarını kırarsın... Tony Iommi sahnede kullanıyor Laney'leri... şartların, ortamın ne, ona göre daraltırsın seçenekleri.
Evde çalıyorum evimde şu an code50 var yetiyor yani ama digital amfiden lambalı high gainlere geçmek iştiyorum kısacası

Geri