Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

O zaman ya yaşadığınız yer bakımından çok şanslısınız ya da amfinin sırtına tam binmediniz. Eğer ilki ise yerimize de tadını çıkartın. :)
yani çam bardak patlıyor genelde bi kaç kez oda camı patladı öyle düşüne bilirsiniz kulaklar zaten iptal düzeyde o yüzden 15 watt rahat oluyor ama 50 de cın cın diye öten bi şey fazla mı gelir ve hangisi american high gain e uygundur

Oda camı patladı.... 5w mı alsam 60 mı... kusura bakma ama ya başlık biraz kafa bulmalık (evinde 4x12 Laney kullanan birinin şu soru düzeyinde amfi seçemeyeceğine inanmıyorum).... ya da sahiden araştırmanı derinleştirip, geri dönülmez işitme kayıplarının önüne geçmek için bazı önlemler alman gerek. :)

Oda camı patladı.... 5w mı alsam 60 mı... kusura bakma ama ya başlık biraz kafa bulmalık (evinde 4x12 Laney kullanan birinin şu soru düzeyinde amfi seçemeyeceğine inanmıyorum).... ya da sahiden araştırmanı derinleştirip, geri dönülmez işitme kayıplarının önüne geçmek için bazı önlemler alman gerek. :)
Bana 15 yetiyor ama özellik bakımından mesela laney ironheart 60 ta fx 3 kanal filan var 15 inde sadece lead hani onları göz önüne alarak derin bi biçimde yardım iştedim ben karar veremezsem peavey 6505 20 liği metal için iyi deniyor ama onunda markası güven vermiyor laney marshall engl gibi

peavey 6505 20 liği metal için iyi deniyor ama onunda markası güven vermiyor laney marshall engl gibi

Peavey sektörün prestijli markalarından biridir. Özellikle Classic ve 6505 serisi amfiler külttür. Ben zamanında Peavey Transtube XXL serisi bir kombo amfisini kullanmıştım birkaç yıl. Piyasada o dönemlerde ( 2000'lerin ortaları ) fiyat performans olarak en iyi transistörlü amfiydi diyebilirim ( elbette " en iyi " kavramı kişiye göre değişebilir ).

Evde çalıyorum evimde şu an code50 var yetiyor yani ama digital amfiden lambalı high gainlere geçmek iştiyorum kısacası

Bu vintage pro hi gain'den low gain'e kadar her türlü iş görür. 40 watt olması yanıltmasın, master volume sayesinde düşük volümlerde de gayet keyif alarak çalarsınız. Celestion hoparlörler vs ile oldukça kaliteli sound üretebilirsiniz.

Bu vintage pro hi gain'den low gain'e kadar her türlü iş görür. 40 watt olması yanıltmasın, master volume sayesinde düşük volümlerde de gayet keyif alarak çalarsınız. Celestion hoparlörler vs ile oldukça kaliteli sound üretebilirsiniz.
Kafa kabin bakıyorum abim ama son kararım belli Ankara’ya gidip tek tek deneyeceğim mesela bide gismaster 15 için metal soundlarda pedal gerekir deniyor

Böyle bir forumdan yeni haberdar oldum. Bir ara merakla aldığım çok sayıda lamba var. Bunların neredeyse tamamı hiç kullanılmamış olan; Philips EL34 / 6CA7 / KT77 , Philips 85A2, Philips866 A, Philips TB3/750, Philips PL 5559, Philips TB4/1250, Philips TB4/1500, Philips EF80, Philips ZM1020 modellerinde, Brown Boveri T380-1, Brown Boveri DQ 2 ve Siemens TB4/1500 modellerinde elektron yüksek frekans ( vakum) lambaları, Amperex YD1160/8731 RF Power Triode, Siemens RS3010 CL Triode ve Bachman CPPV200/S Elektronik Oransal Vana Amplifikatörü ve yedek parçalar var. Ürünlerle ilgilenen varsa yandex disk hesabımdan detaylı fotoğraf ve teknik bilgilere ulaşabilirler.
10.jpg6.jpg7.jpg11.jpg8.jpg12.jpg9.jpg13.jpg14.jpg15.jpg4.jpg5.jpg1.jpg10.jpg
İşinize yarayan lamba varsa yardımcı olabilirim.

Fender Hot Rod Deluxe IV hakkında ne düşünüyorsunuz? Evde kullanım için almayı planlıyorum. Bebişimiz güzel kaliteli sesler duyarak büyüsün nota kulağı ve ton algısı yüksek olsun istiyorum. Ne dersiniz?

Geri